O nás

Spoločnosť SWAN, a.s., sa od svojho vzniku v roku 1999 vypracovala na jedného z najväčších telekomunikačných operátorov na Slovensku. Aktuálne je jednoznačnou dvojkou v poskytovaní služieb firemným (B2B) zákazníkom. Zároveň má bohatú ponuku fixných a mobilných služieb aj pre domácnosti.

Kým včerajšou požiadavkou bol len rýchly internet, dnes zákazník hľadá bezpečný prístup na internet v garantovanej kvalite s množstvom prídavných služieb a výkonným hardvérom. Neustálou inováciou manažovaných služieb v oblasti bezpečnosti, správy sietí a cloudových služieb sa spoločnosť snaží odbremeniť zákazníka a umožniť mu sústrediť svoje vlastné zdroje jeho primárnym potrebám či obchodným aktivitám.

Prečo SWAN? Jednoducho, lebo SWAN disponuje

Spoločnosť SWAN začala tiež ako prvá na Slovensku s masívnym budovaním a poskytovaním služieb na technológii LTE. Okrem optických sieti tak v takmer 400 mestách a obciach poskytuje vysokorýchlostné pripojenie vzduchom pre viac ako milión domácnosti v SR.

SWAN od roku 2007 poskytuje aj tzv. triple play služby pre slovenské domácnosti. Televíziu si vďaka operátorovi môže zákazník pozrieť aj z archívu či cez mobilnú aplikáciu SWAN (4ka) GO. Okrem kvalitného obrazu a tematicky bohatej programovej štruktúry môžu domácnosti využiť rýchly internet či už cez optickú sieť, alebo vzduchom cez LTE. Fixné služby SWANu sú dnes dostupné pre viac ako milión domácností na celom Slovensku.

V roku 2014 získal SWAN licenciu na budovanie mobilného operátora a o rok neskôr predstavil originálny koncept 4ka, ktorý v tom čase priniesol prevratné jednotné, ale najmä mimoriadne výhodné ceny – 4 centy za minútu, SMS alebo MB dát. V nasledujúcich rokoch sa 4ka (brand, pod ktorým SWAN predával najprv mobilné služby a od roku 2022 aj kompletné B2C portfólio) profilovala ako datacentrický operátor. Ako prvá priniesla nekonečný dátový paušál, ale aj nové technológie ako 5G či VoLTE. Originálnym spôsobom operátor pristúpil aj k budovaniu svojej predajnej siete, ktorá je dnes najširšia na Slovensku, jeho produkty je možné kúpiť aj na každej pošte.

Spoločnosť SWAN rastie ako organicky, tak prostredníctvom akvizícii menších operátorov po celom Slovensku, čím výrazne prispieva ku konsolidácii telekomunikačného trhu u nás.

 

 

© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.