Managed Wi-Fi

Pokryte svoje priestory profesionálnym signálom

O službe

Služba Managed WiFi je šitá na mieru podľa požiadaviek a priestorových vlastností každého zákazníka. SWAN ku každému riešeniu pristupuje individuálne – projektovo a preto finálne riešenie nie je výsledkom kompromisu ale kopíruje presné zadanie zákazníka. Služba má široké možnosti využitia a je vhodná na nasedenie v hoteloch, reštauráciách, kúpeľoch, kongresových centrách, firemných prevádzkach, výrobných halách, skladových priestoroch, štadiónoch, verejných priestranstvách, nemocničných zariadeniach, čakárňach, autobusových a vlakových staniciach, školách, atď.

Výhody

 • Rýchle a efektívne rozšírenie pokrytia prístupu do siete Internet
 • Zvýšenie užívateľského komfortu a tým pádom aj zvýšenie produktivity zamestnancov a spokojnosti zákazníkov.
 • Nulové investície na zaobstaranie služby – mesačné poplatky za službu sú priame prevádzkové náklady, žiadne náklady na hardvér, jeho údržbu a inovácie, žiadne náklady na softvérovú správu ďalšieho systému, žiadne riziko nesprávnej alebo nedokončenej implementácie.
 • Kompletná správa služby v rukách SWAN špecialistov: umožňuje IT tímu zákazníka venovať sa naplno problematike vlastnej práce.
 • Maximálna spoľahlivosť a dostupnosť poskytovaných služieb.
 • Všetky služby ako aj dátové centrum, v ktorom je umiestnená virtualizačná platforma majú ISO 27001 (2014) a ISO 9001 (2016) certifikáciu
 • Zmeny konfigurácie WiFi – podľa potrieb zákazníka.
 • Vysoká úroveň technickej podpory (SLA) – záruka výmeny zariadenia v prípade jeho výpadku.
 • Prípadová štúdia - môže firma fungovať iba s pripojením na WiFi?

Prehľad

Parameter služby Hodnota
WiFi generácia 3G/4G
WiFi štandardy 802.11 a/b/g/n/ac​/ax
Band Single/Dual
Max priepustnosť Až do 13,88 Gb/s
Rozhranie 100 Mbps / 1 Gbps
Max počet SSID 4-16
Bezpečnosť Natívna / SWAN Managed Security
WiFi Protected Access WEP, WPA, WPA2-PSK, WPA2-Enterprise with 802.1X
Roaming / Handover Voliteľný parameter
Dashboard Voliteľný parameter
Social Analytics Voliteľný parameter
Facebook Login Voliteľný parameter
Splash Page Voliteľný parameter
Spoplatnený prístup do siete Voliteľný parameter

 

Kľúčové funkcie služby

 • Pokrytie WIFI signálom podľa požiadaviek zákazníka
 • Škálovateľnosť a manažment všetkých AP cez jeden centralizovaný portál
 • Nadštandardný dosah AP
 • Simultánne dual-band WIFI (2.4 a 5 GHz)
 • Jednoduchý upgrade. Zákazník začne s jedným AP, o mesiac sa rozhodne pridať daľšie 3 AP a do konca roka chce mať 15 AP. Jednoduché, do siete sa pridajú daľšie AP a manažment vykonáva stále cez ten istý kontrolér
 • Detailná analytika – možnosť nakonfigurovať reporty
 • Doplnková služba captive portálu – vlastná landing page, integrácia so sociálnymi sieťami, zber dát, dashboard
 • Zero handoff roaming – užívateľ prechádza z pokrytia jedného AP do pokrytia iného AP bez toho aby sa odpojil

Čo je Wi-Fi

WiFi (alebo aj Wi-Fi) je lokálna bezdrôtová sieť, ktorá umožňuje elektronickým zariadeniam výmenu dát alebo pripojenie na Internet cez rádiové vlny s frekvenciou 2.4 GHz alebo 5 GHz. Rôzne zariadenia, napr. počítače, hracie konzoly, tablety, smart telefóny, digitálne fotoaparáty sa vedia pripojiť na Internet vďaka WiFi signálu šírenému prístupovým bodom, tkz. AP (z anglického Access Point). AP alebo inak nazývaný aj Hotspot môže mať dosah od pár metrov až po vyše 100 metrov v závislosti od použitej technológie, vlastností materiálov použitých v priestoroch a samotných nastavení.

V prípade WiFi pripojenia je veľakrát skloňovaná bezpečnosť, nakoľko možný narušiteľ siete nepotrebuje fyzické pripojenie. Aj preto sa za posledných 10 až 15 rokov vyvinulo viacero bezpečnostných štandardov resp. kryptovacích technológií (WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2 AES, atď.), ktorých primárnou úlohou je chrániť WiFi prevádzku pred zneužitím.

Hlavné výhody WiFi technológie sú relatívne lacná a rýchla inštalácia (nie je potrebné ťahať fyzické káble ku každému zariadeniu) a možná implementácia na miestach kde sa pozabudlo na prípravu kabeláže alebo to neumožňujú podmienky vôbec (historická budova). V prospech použitia WiFi hrajú aj výrobcovia elektronických zariadení, ktoré dnes už všetky obsahujú bezdrôtový sieťový adaptér. Takto získaný užívateľský komfort robí z WiFi veľmi obľúbenú technológiu.

Kontakt

V prípade záujmu nás, prosím, kontaktujte emailom na csc@swan.sk.

© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.