Media line

Rýchly a kvalitný prenos médií

O službe

Vysielanie vo vysokom rozlíšení (HD), požiadavky divákov a dostupnosť digitálneho obsahu - to všetko zvyšuje dopyt po kvalitnom prenose videa. Tvorcovia a distribútori médií vyžadujú stabilný signál a špecializované nástroje od spoľahlivého partnera pre živé vysielanie alebo záznamy. Vieme, že tradičné satelitné riešenie je technicky obmedzené a nespĺňa očakávania divákov. Služba Media Line vám umožňuje trvalé aj príležitostné prenosy mnohých mediálnych formátov (vrátane HDTV a JPEG) prostredníctvom optickej siete SWAN.

Výhody

 • Svoje štúdio a miesto akcie pripojíte odkiaľkoľvek vďaka rozsiahlemu pokrytiu službou
 • Váš obsah ochráni naša zabezpečená a robustná sieť
 • Zážitok divákov bude lepší vďaka prenosu cez optické vlákna
 • Garancia spoľahlivosti a výkonu (SLA)
 • Plná a proaktívna podpora 24/7 dohľadového centra

Prehľad

Služba Media Line je profesionálnym a praktickým nástrojom pre tvorbu a distribúciu médií. Satelitné transpondéry sú dnes pre médiá veľkou finančnou záťažou. Preto vám pre primárnu distribúciu ponúkame pozemné riešenie, ktoré zaručuje flexibilitu, stabilitu a najvyššiu kvalitu signálu. Video vo vysokom rozlíšení môžete ľahko prenášať k veľkému počtu spolupracujúcich subjektov. Medzi hlavné výhody patria profesionálne riadenie, štandardizované rozhranie a široké pokrytie.

 

 

Naša optická sieť Vám umožní využiť výhody bezkonkurenčnej kapacity a vynikajúceho pokrytia v celom stredoeurópskom regióne.

Službu môžete využiť pre:

 • Trvalé prenosy - ak potrebujete stabilne prepojiť kontribučné centrum s distribučnou sieťou alebo vytvoriť stabilné spojenie medzi produkčným centrom a štúdiom
 • Príležitostné prenosy - ak chcete organizovať online streaming a prenosy z udalostí, koncertov alebo športových akcií.

V prípade záujmu nás, prosím, kontaktujte emailom na helpdesk@swan.sk.

Využitie

Služba Media Line je navrhnutá špeciálne pre potreby tvorcov a distribútorov médií a zabezpečuje:

 • Distribúciu - prenos mediálneho obsahu (TV program, filmy, multimediálne súbory ...) s lokálnym, celoštátnym alebo medzinárodným dosahom. Príklad: distribúcia TV programov od primárneho zdroja k prevádzkovateľom káblovej TV / IPTV / satelitnej TV.
 • Tvorbu - prepojenie produkčných pracovísk so štúdiom alebo vzájomné prepojenie televíznych štúdií. Príklad: prepojenie TV štúdií so športovými štadiónmi či miestami konania kultúrnych akcií (koncertnými halami, divadlami).
 • Špeciálne akcie - multimediálne prepojenie dvoch alebo viacerých miest v rámci jednorázovej akcie. Príklad: prepojenie nemocníc pri prenose chirurgických zákrokov.

Špecifikácie

Službu Media Line poskytujeme v dvoch variantoch:

 • Managed - manažovaný variant využíva technológiu mediálnej brány (media gateaway). SWAN zabezpečuje správu služby. Využiť môžete ďalšie voliteľné služby, ako sú loss-less redundancie a možnosti zabezpečenia vďaka topológii dual-homing.
 • Unmanaged - nemanažovaný variant je dátovým riešením, ktoré využíva mediálnu bránu. Služba vám ponúka vynikajúci prenos mediálneho signálu, profesionálnu podporu a garanciu kvality (SLA). 
Vlastnosť Managed variant Unmanaged variant
Rýchlosť 2Mbit/s - 10Gbit/s 2Mbit/s - 10Gbit/s
Mediálna brána áno nie
Správa
GTS
zákazník
Typy prenosu MPEG cez ASI alebo IP / SD / HD cez SDI
dáta v rámcoch
Kapacity rozhrania

ASI: 2Mbps-200Mbps

SD-SDI: 270Mbps
HD-SDI: 1,5 Gbps
HD-3G-SDI: 3Gbps
Voliteľne je k dispozícii kompresia JPEG2000
IP: < 1Gbp
10/100 Base - T /
100/1000 Base-TX/SX/LX /
10G Base-SR / 10G Base-LR
Čas ochrany áno / 0ms
(loss-less, Dual homing)
áno / až do 50ms

 

 

 

Pokrytie služby

Spoločnosť SWAN poskytuje službu Ethernet Line nielen na Slovensku, ale v spolupráci s partnermi poskytuje spoločnosť SWAN ethernetové služby aj v iných krajinách, okrem iného v Českej republike, v západnej Európe, Severnej Amerike, na Balkáne, v Maďarsku, v Poľsku, v Pobaltsku, Rumunsku, Turecku, na Ukrajine a v Rusku.

Službu Media Line si môžete zaobstarať pre trvalé prenosy alebo príležitostne pre aktuálne akcie.

Model trvalého využitia zahŕňa nastavenie a údržbu pre dlhodobé obdobie. Variant je určený pre lokality s pevným pripojením.

Model príležitostného využitia je vhodnou voľbou pre nárazové udalosti v krátkodobom období, ktoré trvajú maximálne niekoľko dní alebo mesiacov.

V prípade záujmu nás, prosím, kontaktujte emailom na helpdesk@swan.sk.

© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.