Backup storage

Pomáhame chrániť Vaše dáta

O službe

Backup Storage vám zabezpečí spoľahlivé zálohovanie a rýchlu obnovu vašich podnikových dát. Vďaka veľmi jednoduchému, ale bezpečnému systému zálohovania na princípe disk-to-disk (D2D) môžete podnikať bez stresu. Služba Vám pomôže ochrániť firemné dáta, aplikácie, databázy a ďalšie systémové dáta. Zlepšíte prácu s dátami a zároveň ušetríte čas, peniaze a zdroje. Na rozdiel od služieb primárne určených pre rezidentov, služba Backup Storage je primárne určená firmám, ktoré požadujú vysokú kvalitu, umiestnenie svojich dát na Slovensku a odbornú pomoc, ktorú je možné kontaktovať kedykoľvek.

Výhody

 • Backup Storage je ideálnym doplnkom k službe - Virtuálne Datacentrum
 • Zabezpečíte dáta vďaka zálohovaciemu systému, ktorý je svetoznámym lídrom na trhu
 • Znížite investície do IT a môžete sa sústrediť na hlavné oblasti vášho primárneho podnikania
 • Služba je plne manažované odborníkmi SWAN
 • Predvídateľná štruktúra nákladov správy vašich dát
 • 2 varianty služby: Easy (flat) a Flexi (merané dáta)
 • Plná a proaktívna podpora 24/7 dohľadového centra
 • Všetky cloudové služby ako aj dátové centrum, v ktorom je umiestnená virtualizačná platforma majú ISO 27001 (2014) a ISO 9001 (2016) certifikáciu

Prehľad

Backup Storage chráni firemné dáta pred stratou po fyzickom zlyhaní vašich diskov alebo pri zmazaní. Zálohovanie slúži na ochranu a správu zákazníckych dát umiestnených na virtuálnych serveroch v dátovom centre SWAN. Služba umožňuje zálohovanie, obnovu a archiváciu dát všetkých operačných systémov, databáz a aplikácií. Ponúkame široké spektrum schém pre zálohovanie a obnovu dát. O všetko sa starajú odborníci z SWAN, aby vaša firma ušetrila čas a peniaze.

Poskytujeme automatické zálohovanie tzv. disk-to-disk (D2D) a obnovu dát prostredníctvom predného a svetoznámeho zálohovacieho softvéru Veeam. Systémy typu diskového zálohovania sú automatizované a eliminujú prípadné chyby spôsobené manipuláciou s bežnými páskami. Na obnovenie súborov tak nemusíte čakať dlhé hodiny, dáta získate jednoduchším spôsobom za pár minút.

Služba Backup Storage je jednoduchá, rýchla a v súlade s požiadavkami aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Zadefinujete svoje požiadavky a o ostatné sa postará náš odborný personál.

Využitie

Služba Backup Storage je ideálna pre zálohovanie a obnovu virtuálnych strojov, konkrétnych súborov alebo dôležitých databáz. S pomocou tejto služby ušetríte čas a hlavne ochránite svoje podnikanie vďaka profesionálnemu zálohovaciemu riešenie:

 • Zaistenie kontinuity vášho podnikania
 • Pravidelná ochrana dát dôležitých pre kritické aplikácie
 • Dlhodobé zabezpečenie dát v súlade s právnymi predpismi a zaistenie ich trvanlivosti
 • Zálohovanie slúži na ochranu a správu zákazníckych dát umiestnených na serveroch v dátovom centre SWAN

Špecifikácie

Vlastnosti služby Easy Flexi
Spôsob platby Mesačný paušál (flat) x počet virtuálnych serverov (VM) Podľa objemu predplatených dát v zálohe + počet virtuálnych serverov (VM) + doplatok za dáta nad limit
Počet zálohovacích politík 1 (môže byť použitá pre viacero VM v jednej vAPPe) 1 (môže byť použitá pre viacero VM v jednej vAPPe)
Politika zálohovania Úplná záloha raz týždenne / prírastková každý deň / zálohované dáta 14 dní Úplná záloha raz týždenne / prírastková každý deň / zálohované dáta 14 dní alebo individuálna na základe požiadaviek zákazníka
Počet úplných záloh 3 3 alebo iný podľa individuálnej politiky zálohovania
Počet prírastkových záloh 12 12 alebo iný podľa individuálnej politiky zálohovania
Počet úplných obnovení mesačne 1 1
Počiatočná konfigurácia Áno Áno
Profesionálne služby Áno Áno
Manažovaná služba Áno Áno
Reporty E-mail vždy po skončení zálohovania E-mail vždy po skončení zálohovania
SLA 99,99 % dostupnosť 99,99 % dostupnosť
Počet zálohovaných serverov Neobmedzený (podľa možnosti použitia zálohovacej politiky) Neobmedzený (podľa možnosti použitia zálohovacej politiky)
Záloha otvorených súborov Áno (formou snapshotu) Áno (formou snapshotu)
Záloha otvorených súborov Áno (formou snapshotu) Áno (formou snapshotu)
Zdroj zálohovania Virtuálne servery / operačné systémy / databázy / súborové systémy prevádzkované v SWAN VDC Virtuálne servery / operačné systémy / databázy / súborové systémy prevádzkované v SWAN VDC
Operačné systémy   Windows / Linux / Mac / Unix / iné

 

Pokrytie

Služby poskytujeme v rámci našej siete na celom Slovensku.

Zálohovacia platforma je umiestnená v profesionálnom dátovom centre SWAN, ktoré je zabezpečené tak fyzickými, ako technologickými bezpečnostnými systémami.

V prípade záujmu nás, prosím, kontaktujte emailom na csc@swan.sk.

© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.