SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Surfujte na pevnom vysokorýchlostnom internete „LTE Doma“ aj vy!

Pevný LTE internet je spoľahlivé vysokorýchlostné pripojenie na internet, vďaka ktorému môžete pohodlne surfovať aj vo vašej domácnosti. V súčasnosti je dostupný už v 27 mestách a priľahlých obciach a predáva sa pod názvom „LTE doma“. LTE doma ponúka viacero bezkonkurenčných výhod, a to v dostupnosti, rýchlosti aj spoľahlivosti internetového pripojenia.

 

Výhody pevného LTE internetu SWAN MULTIMEDIA

Sprístupnili sme pre domácnosti najnovšiu LTE technológiu, ktorá prináša dostupný vysokorýchlostný internet šírený prostredníctvom vysielania na vyhradenom frekvenčnom pásme. Pevný LTE internet preto funguje na vyhradenej rádiovej sieti, ktorá spĺňa náročné požiadavky na kvalitné internetové pripojenie pre 21. storočie. Už teraz je služba dostupná v 27 slovenských mestách a viac ako stovke obcí z celého Slovenska. Do konca roka 2016 SWAN plánuje pokryť pevným LTE internetom každé okresné mesto na Slovensku.

 

Medzi najväčšie výhody služby LTE doma patrí jej spoľahlivosť vďaka vysielaniu na vlastnom licencovanom frekvenčnom pásme. To zaručuje vysoké prenosové rýchlosti pripojenia porovnateľné s optickým internetom. Pevný LTE internet od SWANu ponúka rýchlosť sťahovania dát až do 70 Mbit/s, čo je výrazne viac ako ponúkajú zastarané metalické siete či WiFi siete na verejných pásmach. Ide o ideálne riešenie pripojenia na internet pre obyvateľov rodinných domov, keďže je signál šírený vzduchom, a preto nie je potrebné riešiť komplikovanú kabeláž či rozkopávky. Na pripojenie sa využíva malý vonkajší prijímač, ktorý sa prepojí cez sieťový kábel priamo s PC alebo domácim bezdrôtovým WiFi routrom.

 

Balíky internetu LTE doma S, M a L

Služba LTE doma S za 9,99 EUR mesačne ponúka domácnostiam vysokorýchlostné bezdrôtové pripojenie s maximálnou rýchlosťou do 12/1 Mbit/s.  So službou LTE doma L za 19,90 EUR môžete surfovať s maximálnou rýchlosťou pripojenia do 70/5 Mbit/s. K produktom LTE doma S a L pribudol od mája ďalší s názvom LTE doma M, ktorý za cenu 14,99 € ponúka maximálne dosiahnuteľné rýchlosti až 25/2 Mbit/s. Za inštaláciu služby technikom je účtovaný jednorazový zriaďovací poplatok 33,00 EUR.

 

Maximálny objem dát v praktických číslach

Pre LTE doma platí zásada korektného využívania: prenesenie maximálneho objemu 50 GB dát za 1 kalendárny týždeň, čo stačí na vypočutie 15 000 pesničiek v MP3 alebo sledovanie 40 hodín (viac ako 5 hodín denne) videa vo vysokom rozlíšení (720p), či 111 hodín (viac ako 15 hodín denne) v štandardnom rozlíšení SD videa (480p) na YouTube. V prípade prekročenia tohto limitu je rýchlosť pripojenia znížená na stále použiteľných 1/1 Mbit/s do konca kalendárneho týždňa, ktoré postačujú na bežnú prácu na internete. Video streamovacie služby a P2P siete sú obmedzené na maximálnu prenosovú rýchlosť 6/1 Mbit/s, čo postačuje na plnohodnotné sledovanie online videí vo vysokom rozlíšení.

 

Dostupnosť pevného LTE internetu SWAN MULTIMEDIA

Služba pevného LTE internetu je dostupná pre 27 slovenských miest: Bratislava (Devínska Nová Ves, Dúbravka, Kramáre, Koliba, Lamač, Nové Mesto - vybrané ulice, Podunajské Biskupice, Rača, Trnávka a obce Rovinka a Most pri Bratislave), Malacky, Trnava, Nitra, Žilina, Martin, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Púchov, Dubnica nad Váhom, Topoľčany, Stará Turá, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Senec, Pezinok, Modra, Sereď, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Zvolen, Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Prešov, Košice a ich blízke okolie, pričom do konca roka 2016 bude LTE internet dostupný v každom okresnom meste. Dostupnosť služby na konkrétnej adrese si môže zákazník overiť v každom SWAN CENTRE alebo zavolaním na linku zákazníckej starostlivosti na tel. č. 0650 123 456.

 

Neprehliadnite tiež:

10 vecí, ktoré potrebujete vedieť o LTE internete

Prečítajte si viac o LTE internete pre domácnosti.

CTA IMAGE
Vyskúšajte náš vysokorýchlostný
neobmedzený internet
za skvelé ceny.
Zistite viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií