SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Apple vstúpi do obývačiek. Ponúkne inteligentný reproduktor

Apple na svojej pondelňajšej vývojárskej konferencii WWDC 2017 ukázal množstvo softvérových noviniek. Zmeny sa dotknú operačného systému iOS pre iPhony a iPady, ale aj počítačov iMac a notebookov MacBook.

Hlavnú pozornosť však na seba zlákalo úplne nové zariadenie. Firma totiž naplno vstúpila do boja so spoločnosťami vyrábajúcimi výkonné bezdrôtové reproduktory. Nový Apple HomePod dokáže prehrávať hudbu z iPhonu, iPadu alebo vlastnej cloudovej služby Apple Music s viac než 40-miliónovou databázou najrôznejších skladieb.

Dynamický zvuk

A nepôjde o ďalší obyčajný Bluetooth reproduktor. HomePod je plný elektroniky, ktorú riadi procesor Apple A8. Ten dodával silu už iPhonom 6 a 6 Plus. Šesť mikrofónov po obvode má odhadnúť, kde presne ste ho vo svojej obývačke položili. Podľa toho, či má za sebou veľkú stenu alebo je naopak v samom strede miestnosti, upraví parametre vysielaného zvuku.

HomePod, inteligentný reproduktor od Apple

Ten šíri 7 výškových reproduktorov schopných hrať všetkými smermi a masívny subwoofer hore. Procesor ale ich výkon upravuje neustále, aj podľa typu práve prehrávanej skladby. Apple preto verí, že zvuk z HomePodu bude patriť k tým najlepším.

Ovládanie hlasom 

Valček s výškou 17 centimetrov ale dokáže ešte viac. Po pripojení k domácej Wi-Fi poskytne nový domov pre známu hlasovú asistentku Siri. Hudbu teda budete môcť ovládať aj hlasom. Hlasové pokyny bude možné využiť rovnako ako na iPhone.

Inteligentná domácnosť

Z druhého konca miestnosti získate odpoveď na to, aké bude počasie, podrobnosti o práve prehrávaných skladbách či výsledky z internetových vyhľadávačov. Apple tak útočí na podobné zariadenia od Googlu či Amazonu, no práve hudobné schopnosti by mali byť veľkým bonusom navyše. No a ak do svojho bytu či domu umiestnite viac techniky podporujúcej štandard HomeKit, hlasom dokážete tiež rozsvietiť svetlá, stiahnuť žalúzie či znížiť teplotu v spálni.

HomePod príde do predaja v decembri za cenu 350 dolárov. 

CTA IMAGE
Vyskúšajte náš vysokorýchlostný
neobmedzený internet
za skvelé ceny.
Zistite viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií