SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Zaplavuje vás množstvo informácií na webe? Nechajte si ich na neskôr!

Všimli ste si, že sa z časovej osi na Facebooku akosi vytrácajú textové statusy a fotografie vašich priateľov? Nie, nie je to náhoda. Najpoužívanejšia sociálna sieť sa pomaly transformuje na agregátor obsahu a odkazov z iných webov.

Možno aj vy do internetového prehliadača zadávate adresu spravodajských webov alebo on-line magazínov zriedkavejšie než kedysi. Veď tie najlepšie články aj tak zdieľa fan page obľúbenej stránky na Facebooku, Twitteri alebo iných sieťach. Stačí odoberať tie.

Zaujímavého obsahu je však niekedy priveľa. Alebo vás titulok zaujme, ale práve nemáte čas prečítať si celý text. Pozrieme sa preto na niekoľko spôsobov, ako si obsah na internete ''odložiť na neskôr''. Prečítať si zaujímavé novinky na internete môžete pekne v kľude z pohodlia domova. Pomôžu vám tzv. „Read It Later“ aplikácie.

Facebook

Našli ste na vašej časovej osi zaujímavé video, článok, fotku alebo udalosť? Presuňte si ho do karty Uložené. Funguje to takmer na všetok obsah na mobile a aj pri prehliadaní Facebooku na počítači.

Kliknite na malú šípku v pravom hornom okraji príspevku. ''Uložiť odkaz'' je hneď prvá možnosť. Kartu so všetkými takto označenými odkazmi potom nájdete v navigačnom stĺpci. Presne tam, kde prepínate na Najnovšie príspevky, váš profil a skupiny, v ktorých ste členom.

Twitter

Podobne to funguje aj na Twitteri. Jednoduchšia služba ponúka jednoduchšie srdiečka. Niektorí používatelia ich používajú na vyjadrenie ''lajku'', iní si takto odkladajú zaujímavé články, ktoré si chcú prečítať neskôr. Napríklad v MHD cestou z práce.

Twitterové srdiečka sú verejné. Posty, ktoré označíte ako ''Páči sa'', budú viditeľné vo vašom profile.

Pocket

Asi najzaujímavejšia ''Read It Later'' služba. Do Chrome a iných internetových prehliadačov si môžete pridať rozšírenie, ktoré do hornej lišty vloží špeciálne tlačidlo. Kliknutím naň si uložíte na neskôr akúkoľvek stránku, na ktorú sa práve pozeráte.

Odkazy si môžete prezerať cez web getpocket.com alebo aplikáciu pre mobilné telefóny. Pocket dokonca články očistí od zbytočností, reklám a obrázkov. Mobil potom na ich čítanie spotrebuje menej dát. Uložené texty dokonca môžete neskôr čítať aj offline.

Veľmi podobne pracuje aplikácia Instapaper, ktorá podporuje všetky najpoužívanejšie zariadenia vrátane PC, iOS, Android a dokonca aj čítačiek Kindle od Amazonu. Webnový prehliadač Safari od Applu má zoznam ''Na prečítanie'' už zabudovaný. Stačí článok zdieľať a vybrať túto položku.

Feedly

Feedly funguje trochu inak, určite však stojí za zmienku. Pamätáte si časy RSS čítačiek? Google podporu svojho Readera už ukončil a známa oranžovo-biela ikona pomaly mizne aj zo všetkých webov. Feedly funguje ďalej.

Ak si do zoznamu pridáte akýkoľvek web, uvidíte pri ňom jednoduchý a prehľadný zoznam všetkých článkov. Zaujímavé texty môžete otvárať napríklad podľa nadpisov.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií