SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Zabudnite na herné počítače. Konzoly prinesú viac zábavy za menej peňazí

Život hráča počítačových hier nie je jednoduchý. Do poriadne výkonného stroja, ktorý utiahne najnovšie tituly, treba investovať nemálo peňazí. Špecializované servery odporúčajú minimálne 1 000 eur.

Ani životnosť takejto zostavy ale nie je večná. Po dvoch či troch rokoch budete musieť znížiť svoje nároky a upustiť od najvyšších grafických nastavení. Následne sa kolotoč výberu rýchlejšieho procesora alebo silnejšej grafickej karty spustí zase od začiatku.

Dá sa to aj inak a lacnejšie

Aby sme boli fér, konzoly síce ponúknu 4K rozlíšenie a HDR obraz, no jeho frekvencia sa prakticky nedostane cez 60 snímok za sekundu. A ak patríte k fanúšikom strieľačiek, mierenie na nepriateľov s ovládačom v ruke namiesto myši a klávesnice bude utrpením.

Pri ostatných žánroch a typoch hier ale herné konzoly začínajú ukazovať svoje výhody. A majú ich hneď niekoľko.

1. Ponúknu zábavu za tretinu ceny

Nadupaný Xbox One X sa dá aktuálne kúpiť za menej než 400 eur. Ak vám stačí nižší výkon, lacnejší Xbox One S stojí iba 230 eur.

Konkurenčná Playstation od Sony je na tom podobne. PS4 Pro je za 389 eur, Slim verzia za tri stovky.

Playstation

2. Rekreačný hráč o nej ani nebude vedieť

Detská izba nejedného tínedžera často vyzerá ako profesionálny gamerský bunker, no ak si chcete zahrať len občas, konzoly sú oveľa lepšou voľbou.

Môžete ich pripojiť priamo k veľkoplošnému televízoru v obývačke, malú krabičku diskrétne skryť a namiesto hrbenia sa pred monitorom relaxovať na gauči. V ruke budete držať len bezdrôtový ovládač.

Hru na Xbox

3. Jednoduchší nákup hier a inštalácia

Konzol sa netýkajú problémy s kompatibilitou. Ak si nejakú hru stiahnete, pobeží bez problémov. Stačí len počkať na prenesenie všetkých súborov z internetu do vašej obývačky.

Aby ste nečakali príliš dlho, zaobstarajte si rýchly internet od Swanu, ktorý teraz môžete získať len za 14,99 eur mesačne aj s balíkom digitálnej televízie a minimálne 21 TV kanálmi v HD kvalite. Aktuálne aj s výhodami navyše na prvé 3 mesiace.

4. Lacnejšie hry a viac možností

Za konzoly nedáte menej peňazí len pri ich kúpe. Lacnejšie sú aj samotné hry, vrátane tých najnovších kúskov. Ak vás v obchodoch desia tituly za 40 či 50 eur, spomaľte a pozrite sa trochu pozornejšie.

Microsoft ponúka lákavé predplatné Xbox Live Gold, ktoré vám za 6,99 eur mesačne okrem možnosti hrať online daruje každých tridsať dní 3 vybrané hry do vašej zbierky. To je až 36 hier za rok. Komu je stále málo, môže si zaplatiť Xbox Game Pass za 9,99 eur mesačne. Tu sú okamžite dostupných hier celé stovky, takže sa vám nikdy neminú. V čase kedy nehráte, môžete predplatné zrušit'.

Stratégia Sony je podobná, hry zadarmo a možnosť hrať online získate cez PS Plus za 7,99 eur mesačne.

Ako alternatívu môžete vyskúšať tiež konzolu Nintendo Switch, ktorá môže byť určená tiež pre hranie na cestách alebo v lietadle. Ponúkne dospelejšie herné tituly, ktoré váš mobil graficky nezvládne. Pokiaľ máte deti, možno vás zaujme príslušenstvo Nintendo Labo, ktoré si hravou formou zostavíte sami z papiera.

Nintendoobr: Nintendo.com


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií