SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Tipy na technologické darčeky pre tie správne Vianoce 2021

December je v plnom prúde a to znamená, že je najvyšší čas zabaliť všetky vianočné darčeky pre každého člena rodiny. 

Že ich ešte nemáte, alebo dokonca ani neviete, komu čo kúpiť? Nezúfajte, dáme vám parádne tipy na tie najlepšie technologické darčeky. 

Čo kúpiť deťom?

Začnite drobnosťami – kreditom, ktorý decká využijú podľa seba. Nehovoríme o kredite pre volania a mobilný internet, ale o darčekových poukážkach napríklad do herných obchodov ako je Steam, Xbox Store alebo obchod PlayStation.  

Vlastne tak spravíte radosť niektorou z najnovších hier, ale budete mať istotu, že netrafíte tú, ktorú už hrali, alebo ich príliš nezaujíma. 

Darčeková karta

Predplatiť môžete aj Netflix či Spotify. A vlastne… hudba! Tínedžerom určite spraví radosť nový Bluetooth reproduktor, ktorý poriadne ozvučí ich “párty” s kamošmi. Alebo skôr true wireless slúchadlá, ktoré sa neustále nabíjajú v krabičke? 

Nemusí pritom ísť hneď o drahé AirPody od Apple, veľmi podobné robí aj Huawei alebo Xiaomi. 

Slúchadlá pod stromček

Žijete v menšom meste alebo na dedine? Možno ste si už všimli gangy mladých kolobežkárov… Ale pozor, zvážte či je niečo také pre vášho potomka bezpečné a či vôbec kolobežka musí byť elektrická. Deti sa totiž dnes hýbu až príliš málo.

Čo kúpiť pre manželku/manželovi alebo priateľovi/priateľke?

Darčekom roka môžu byť napríklad fitness hodinky, ktoré ale určite ocenia muži aj ženy. Rozdiel však môže byť v konkrétnych modeloch, respektíve tom, na čo budú určené.

Ženám vyberajte skôr elegantné modely, ktoré nebudú rušiť ani v kombinácii s oblečením do práce, no zároveň zvládnu upozorňovať na prichádzajúce hovory (veď vieme, koľko trvá vybrať mobil z kabelky) a merať kroky.

Ideálny bude napríklad superpopulárny Xiaomi Mi Band za menej než 30 eur, niektoré modely od Fitbitu či elegantné Garmin Vívomove. Hlavne sa rozhodnite, či chcete náramok, alebo hodinky.

Fitness náramok

Mužov takýto fitness darček poteší tiež, najmä kvôli záznamom o pohybu a nachodených kilometroch. Pokiaľ však nechcete vyslovene šetriť za každú cenu, pamätajte, že na silnejšie zápästie sa hodia skôr väčšie hodinky než úzke náramky.

Druhou premennou budú športy, ktorým sa muž venuje. Ak behá, bicykluje alebo pláva na vyššej úrovni, zamierte k profesionálnejšie orientovaným modelom, ktoré umožňujú pripojiť aj hrudný pás alebo sa dajú pripevniť na riadidlá. 

Robí ich Garmin či známe Suunto

Smart hodinky vianoce

Hitom tohto roka je aj drobný prívesok Apple AirTag, ktorý všetkým zábudlivcom pomôže kedykoľvek nájsť ich peňaženku alebo kľúče, z čoho určite bude profitovať celá vystresovaná rodina.

Pamätajte ale, že AirTag funguje len s iPhonami. Ak používate Android, hľadajte rovnaké riešenie od Samsungu alebo firmy Tile. 

Darčeky pre manželku

Zaujímavou hračkou môže byť aj miniatúrna samozavlažovacia záhradka, ktorá sa vždy postará o vaše kuchynské bylinky. Vedeli ste, že bazalku by ste mali polievať dvakrát denne? No kto to má stíhať?

A keď už bola reč o behu a športovcoch… ku každému výkonu patrí aj poriadna regenerácia. Neverili by ste, ako na stuhnuté svaly a boľavý chrbát pomôže poriadna masáž – v tomto prípade vlastnoručná, s celkom lacným pomocníkom v podobe masážnej pištole

Smart darčeky pre celú rodinu

Najviac vás potešia také, z ktorých má úžitok každý člen domácnosti. Nový smart televízor s appkou pre YouTube, Netflix alebo SWAN GO, kde môžete mať viac než 90 slovenských, českých a zahraničných TV kanálov? Alebo “iba” smart asistent v podobe HomePodu či Amazonu Alexa?

Dopriať si môžete aj čističku vzduchu či zvlhčovač, ktoré sa potom počas celého roka postarajú o čo najpríjemnejšie prostredie pre život. 

V hre ale budú aj kamery, ktoré počas školy či práce umožnia kontrolovať domácich miláčikov. Nezabúdajte ani na to, že vo vzduchu stále hrozí permanentný home office a sedieť 8 hodín za stolom, ktorý nemá perfektnú ergonómiu, je nie len nepríjemné, ale aj zdraviu nebezpečné. Dnes pritom môžete mať výškovo nastaviteľný stôl, kde môžete plné sústredenie striedať s trochu odpočinkovejším státím. 

Smart home darčeky

Aby všetky tieto smart gadgety fungovali správne najmä počas sviatkov, kedy sú doma úplne všetci a domáca Wi-Fi dostane naozaj zabrať, treba mať aj poriadny internet od SWAN-u, s ktorým navyše každý mesiac ušetríte až 4 eurá počas 15 mesiacov a môžete ho teraz mať už od 5,99 eur!


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií