SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Televízor ako centrum domácnosti - čo všetko k nemu pripojíte?

Postačí, ak všetky funkcie začnete využívať naplno a nezľaknete sa nekonečného množstva konektorov trčiacich zo zadnej časti. Čo všetko teda k televízoru môžete pripojiť a o ktorých funkciách ste doteraz možno ani netušili?

Prehliadač internetu, YouTube, Spotify priamo v televízore

Na diaľkových ovládačoch moderných smart televízorov určite nájdete aj ikonu internetového prehliadača. Pokiaľ ho pripojíte k internetu cez Wi-Fi alebo ethernetový kábel, môžete veľkú obrazovku použiť pre surfovanie na webe namiesto svojho smartfónu alebo tabletu.

Smart TV

Niektorí výrobcovia dokonca ponúkajú bezdrôtové externé klávesnice so zabudovaným touchpadom pre ovládanie virtuálnej myši. Pohyb na webových stránkach a zadávanie textu na televízore s nimi bude hračkou.

Tie najpopulárnejšie služby dokonca vo vašom inteligentnom televízore už sú, vo forme samostatných aplikácií. Väčšinou ide o hudobný prehrávač Spotify, YouTube alebo filmového a seriálového giganta Netflix.

Z televízora a jeho silných reproduktorov tak spustíte ozajstnú diskotéku pre hostí vo vašej obývačke a pri najnovších epizódach s obľúbenými hercami sa už nebudete musieť krčiť pred malou obrazovkou notebooku na posteli. Takto si ich ľahko pozrie celá rodina.

Poriadny set-top-box

Že má váš televízor trochu skorší dátum výroby a smart funkcie ešte nepodporuje? Skúste k nemu pripojiť set-top-box, ktorý to dokáže. Tie najvyspelejšue v sebe často majú napríklad operačný systém Android, takže majiteľom otvoria prakticky nekonečné možnosti pre prehrávanie filmov z USB diskov alebo externých NAS úložísk.   

Pre fanúšikov na druhej strane brehu je tu Apple TV s množstvom aplikácií a hier, ktoré hráte prostredníctvom dotykového ovládača.

Zvyčajne im veľmi dobre ide aj zrkadlenie obsahu z mobilného telefónu cez AirPlay alebo Chromecast, takže fotografie z poslednej dovolenky na televízore zobrazíte aj bez toho, aby museli opustiť úložisko alebo pamäťovú kartu v telefóne.

Apple TV a Xiaomi Mi Box

Herné konzoly

A ak bude káblov vedúcich k televízoru ešte stále málo, nechajte si poradiť od svojich detí. Na veľkej uhlopriečke si oveľa lepšie užijú hry z konzol PlayStation alebo Xbox.

Pokiaľ chcete skúsiť niečo menej tradičné, poobzerajte sa po kamerách PS Move alebo Microsoft Kinect snímajúcich vaše reálne skákanie, ktoré potom pretransformujú na pohyby virtuálnych postáv. Takéto hry budú oživením každej párty.

Poriadny zvuk alebo naopak tichučké slúchadlá

Pri výbere svojho televízora ste okrem kvality obrazu určite venovali dostatok pozornosti aj zvuku. So vstavanými reproduktormi sa však nemusíte uspokojiť. Audiofili radi pripoja poriadny zosilňovač a sadu reproduktorov s priestorovým efektom.

Po 22-hej hodine a odložení detí do postele sa naopak k slovu môžu dostať komfortné Bluetooth slúchadlá. S nimi pri sledovaní televízie nebudete nikoho rušiť. Alebo naopak, sobotné vysávanie nebude rušiť vás počas napínavých futbalových stretnutí. Reproduktory k TV


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií