SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

S týmito kamerami vám nič neunikne! Pripravte svoju domácnosť na dovolenku so smart kamerou

Prichádza obdobie dovoleniek, kedy si chcete zresetovať hlavu a nemyslieť vôbec na nič. Maximálne na to, kedy sa hodíte do mora, alebo ktorý tatranský kopec pokoríte po výdatných raňajkách. 

Drobný stres však môžu spôsobovať obavy, či doma nájdete všetko tak, ako ste nechali tesne pred odchodom. 

V roku 2020 našťastie už nie je žiadny problém ležať na pláži alebo odpočívať na druhej strane republiky, a zároveň nestratiť prehľad o tom, ako práve vyzerá vaša obývačka. Stačí si zaobstarať smart kameru, ktorú pripojíte na spoľahlivý domáci internet a kedykoľvek skontrolujete cez aplikáciu v mobilnom telefóne.

Modelov je na trhu niekoľko, preto vám poradíme, ako nespraviť chybu a vybrať si ten správny pre každý rozpočet. 

Woox Camera - 29 eur

Smart IP kamera od firmy Woox je ideálna najmä vďaka svojej bezkonkurenčnej cene. Za necelých 30 eur ponúkne Full HD rozlíšenie, automatický nočný režim pre snímanie aj v úplnej tme a aplikáciu na Android alebo iOS. 

Cez ňu sa môžete kedykoľvek pozrieť, ako to vyzerá u vás doma práve v konkrétnom okamihu. 

Aplikácia vám tiež dokáže poslať notifikáciu, ak kamera zaznamená akýkoľvek pohyb. Zábery sa dajú pretáčať aj o niekoľko hodín dozadu, ak do kamery vložíte doplnkovú microSD kartu.

Smart kamera

Xiaomi Mi Home Security Camera 1080P a 360°1080P (33 eur alebo 46 eur)

Známym výrobcom smart home riešení je aj firma Xiaomi, ktorá má v triede pre bežných smrteľníkov hneď dvoch zástupcov.

Obaja majú Full HD rozíšenie, detekciu pohybov, nočné videnie a notifikácie ako Woox, no drahší model sa chváli tým, že pokryje 360° uhol.

Jeho základňu totiž môžete vďaka motorčeku otáčať priamo z mobilu, takže bude vhodnejší, ak chcete jednou kamerou pokryť väčšiu plochu alebo dve izby. 

Logo Xiaomi bude vzbudzovať viac dôvery, hoci drobnou nevýhodou môže byť absencia napájacieho adaptéra v balení. Použiť našťastie môžete akýkoľvek zdroj zo starého mobilu alebo inej elektroniky so správnym USB konektorom. 

Xiaomi kamera

Pre kamery môžete pochopiteľne nájsť aj akékoľvek iné využitie. Keďže reagujú aj na zvuk, nahradia baby monitor pre vaše dieťa alebo vám ukážu, čo robí váš pes, pokiaľ ste cez deň v práci

Už aj základné modely vám umožnia dovolenkovať bez stresu, avšak je pravdou, že pokiaľ potenciálny zlodej ukradne kameru aj s microSD kartou vo vnútri, k záznamu sa už spätne nedostanete. 

Riešením je možnosť ukladania záberov na vlastný NAS server. Jeho nastavenie nezvládne úplne každý. Drahšie kamery preto tento nedostatok odstraňujú a ponúkajú možnosť predplatiť si bezpečné cloudové úložisko, kde sa k záberom dostanete aj po odcudzení samotnej kamery.

D-LINK DCS-P6000LH (38 eur, cloud na 24 hodín zadarmo)

Táto kamera od D-Linku nielenže dobre vyzerá, ale stále nestojí príliš veľa a všetkým funkciám z vyššie zmienených modelov pridáva aj bezplatné cloudové úložisko na 24 hodín. 

Na bežnú kontrolu udalostí, ktoré sa stali, kým ste boli v práci, to bohate postačí. 

V prípade, že odchádzate preč, si môžete doplatiť 7-dňový záznam za 2,49 eur mesačne alebo 14-dní za 4,99 eur mesačne. 

D-Link kamera

Netatmo Welcome (170 eur, ukladanie na Dropbox)

Kamera od Netatmo už prichádza s vysokou cenou, o to prepracovanejšia však bude mobilná aplikácia a možnosť prepojenia s platformou Apple HomeKit, kedy kameru ovládate priamo cez operačný systém vo svojom iPhone. 

Aj ukladanie záberov do zabezpečeného cloudu je poriešené šikovnejšie. Namiesto vlastného riešenia sa Netatmo spolieha na Dropbox, kde môže mať každý 5 GB priestoru zadarmo, alebo v prípade mesačného predplatného až 1 TB miesta.

Netatmo

Blurams Outdoor Pro (100 eur, na vonkajšie použitie)

Určite ste si všimli, že všetky vyššie spomenuté kamery sú určené na kontrolu a použitie v interiéroch. Čo však v prípade, že chcete kontrolovať vchod do garáže, kde sú uložené bicykle alebo vám ide o ochranu vášho štvorkolesového miláčika pred domom?

Blurams vyrába cenovo dostupný outdoorový model, ktorý ľahko pripevníte na vonkajšiu stenu a odolá aj mrazu, dažďu aj iným extrémom počasia. 

Funkcie pritom zostávajú rovnaké. Kamera sa pripojí na Wi-Fi a bude upozorňovať na neželaný pohyb po vašej záhrade. Namiesto USB-čka sa pochopiteľne napája priamo z elektrickej siete siete.

 

Bluerams


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií