SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Pracujete či študujete z domu? Ako si vybrať kameru, headset a mikrofón na videokonferencie?

Dnes snáď už neexistuje notebook, ktorý by nemal integrovanú webkameru. Tá ale s čoraz častejšími videokonferenciami, on-line cvičebnými plánmi a pre stovky študentov aj video-skúšky priamo z domu, nemusí vždy stačiť. 

Ak vám zabudovaný objektív v staručkom počítači nevyhovuje svojou kvalitou, potrebujete trochu iný uhol záberu, chcete začať so streamovaním na Twitchi či YouTube alebo skrátka len túžite vyzerať trochu ostrejšie, poradíme, ako na to. 

Kamera nie je to najdôležitejšie!

Veru, pri online konferenciách a poradách je možnosť vás vidieť na nič, ak sa spolu nebudete poriadne počuť.

Samozrejme, môžete sa spoľahnúť na zabudovaný mikrofón a reproduktory, no len do chvíle, kým okolo vás nepobiehajú deti alebo susedia práve neprerábajú kúpeľňu.

Ak chcete viac súkromia, siahnite po headsete (kombinácii slúchadiel a mikrofónu). Väčšina notebookov ich obsluhuje cez jeden 3,5 mm konektor, takže hľadajte produkty, ktoré sú na tom rovnako, prípadne ponúkajú redukcie. 

Z low-endového spektra môžeme odporučiť desaťeurové Trust Ziva Chat, pre hráčov a profíkov zas napríklad model GXT414 ZAMAK PREMIUM od rovnakej značky. Jeho konštrukcia už utlmí aj väčšie hluky okolia. Stoja 50 eur.

Ak obraz z počítača nestačí

Pokiaľ potrebujete samostatnú kameru, na ktorej dokážete nastaviť iný uhol alebo ju dokonca na kábli preniesť inam (napríklad aby snímala cvičebnú podložku), môžete si kúpiť samostatnú webkameru.

Ako základ s integrovaným mikrofónom a potláčaním šumu skúste Logitech HD Webcam C270 za cenu okolo 30 eur. Jednoducho sa prichytí na hornú hranu monitora a zostane tam, nech robíte čokoľvek. 

Webkamera k PC

Na druhom konci spektra bude Niceboy Stream PRO za dvojnásobok (63 eur). Ponúkne ale už Full HD obraz a aj automatické zaostrovanie, ktoré sa hodí pre prípad, že sa plánujete pred počítačom hýbať, prípadne pracovať s akýmikoľvek vizuálnymi pomôckami. 

Pre streamerov a profíkov - samostatný mikrofón

Ak je pre vás kvalita hovoreného slova to najdôležitejšie, napríklad v prípade, že vy ste tým hlavným prednášajúcim, prípadne sa potrebujete voľne hýbať, môžete zvážiť aj kúpu samostatného mikrofónu. 

No vzhľadom na to, že pri on-line poradách cez Skype alebo Zoom si určite vystačíte aj s mikrofónom v počítači alebo headsete, orientujte sa iba na naozaj kvalitné produkty. 

Rokmi a tisíckami používateľov je overený napríklad decentný klopový mikrofón Rode SmartLav+, ktorý decentne skryjete do každého oblečenia. Jeho cena sa však pohybuje okolo 70 eur. 

Mikrofón k PC

Svätý grál streamerov a podcasterov Blue Yeti presiahne aj cenu 200 eur, no ide už o naozaj štúdiovú kvalitu, ktorá je pre bežného požívateľa zbytočná. 

Dobré videokonferencie s dobrým internetom

K dobrej výbave vám treba aj spoľahlivý internet, aby nič nesekalo a nevypadlo v strede vašej prezentácie. 

Riešením je optický internet od SWANu, ktorý môže byť váš už od 9,99 eur mesačne. S vyššími balíčkami získate rýchlosť až 100 Mbit/s. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií