SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Potrebujete doma ešte klasický počítač? Vieme, čo ho nahradí

Na klasické desktopové počítače v mnohých domácnostiach začína sadať prach. Kedysi slúžili na prístup k internetu, úpravu a tlač rodinných fotografií či písanie školských prác alebo úloh. Ak patríte medzi vášnivým hráčom počítačových hier, požiadavky na výkon a tým aj cena mohli stúpať každý rok do závratných výšok.

Do čoho teda investovať peniaze dnes? Oplatí sa dnes ešte vôbec vyskladať si domáce PC-čko, alebo radšej dať prednosť iným, častokrát aj oveľa lacnejším zariadeniam?

#1 Notebook

Veľmi slušne vybavený notebook sa dá kúpiť už za štyri až päť stoviek eur. Dobre vyzerá, nezaberá celý pracovný stôl a má tiež výrazne nižšiu spotrebu elektrickej energie. Zvládne všetku kancelársku prácu, úpravu fotografií, tlač a ešte si ho môžete kedykoľvek zobrať so sebou do práce alebo školy.

Ak predsa len preferujete samostatné riešenie, poobzerať sa môžete krajších kúskoch typu All-in-one.

#2 Tablet

Nepotrebujete vytvárať rozsiahle diplomové práce a maximálne pár krát za týždeň odošlete nejaký ten e-mail? Pre konzumáciu obsahu na internete, sledovanie filmov alebo videí na YouTube je ideálnym zariadením ľahký tablet.

Obsahuje všetky aplikácie z vášho mobilu, no poteší väčším displejom a silnejšou batériou s výdržou až niekoľkých dní.

Zvládnete z neho všetko potrebné a ukazovanie dovolenkových fotografií blízkym s ním bude o niečo praktickejšie než tlačenie sa pred jedným monitorom.

#3 Herná konzola

Ak klasický počítač nahradíte tabletom alebo slabším notebookom, predsa len vám môžu chýbať niektoré obľúbené PC hry. V tom prípade odporúčame zvážiť nákup hernej konzoly. Súčasnému trhu “gejmerov” vládne Xbox One a PlayStation 4.

Obe ponúkajú vynikajúcu grafiku a líšia sa len v drobnostiach, hoci každá má aj okruh špecifických titulov, ktoré na tej druhej nenájdete.

Konzoly stoja niekoľko stoviek a vydržia aktuálne niekoľko rokov. Na rozdiel od počítača, pre spustenie najnovších hier na plných detailoch nebudete musieť riešiť výmenu žiadnych zastaraných komponentov hlboko vo vnútri.

Obraz navyše môžete sledovať na veľkej obrazovke televízora v obývačke a postavy ovládať z pohodlia gauča ergonomickými hernými ovládačmi.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií