SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Oprášte heslá k Netflixu a HBO: 5 seriálov, ktoré sa vrátia už v najbližších mesiacoch

Netflix chystá viacero nových projektov, ale poznáte to: je ľahké ignorovať seriál, o ktorom síce všetci okolo vás hovoria, no vy ste z neho nevideli ešte ani jedinú časť. Oveľa ťažšie je prečkať dlhé mesiace, ktoré vás delia od záverečných titulkov k premiérovej časti novej série, ak ste so postavami strávili už desiatky hodín!

Našťastie, mnohí naši obľúbení hrdinovia sa vrátia už v najbližších týždňoch a mesiacoch. Tento zoznam navyše poteší aj divákov, ktorí sa s týmito už kultovými produktami online kinematografie zatiaľ nestretli. Až na výnimku v podobe nášho prvého tipu ich totiž môžete začať pozerať, hoci ste predchádzajúce série zatiaľ nevideli.

House of Cards (6. séria)

Netradičný manželský pár ovláda svet americkej politiky už päť sérií v televíznom seriáli House of Cards a 2. novembra 2018 sa dočkáme štartu šiestej, bohužiaľ už úplne poslednej.

Netflix totiž reagoval na škandály Kevina Spaceyho a s charizmatickým hercom rýchlo rozviazal spoluprácu. Franka Underwooda preto už v prezidentskom kresle ani v žiadnej z ôsmich častí finálnej série neuvidíme. Treba sa teda báť, že postavy uberú z intríg a chladnokrvnej vypočítavosti? Pravdepodobne nie.

Meno Underwood totiž z alternatívneho Bieleho domu nezmizne. Do Oválnej pracovne usadne Caire. Možno ešte nekompromisnejšia, než bol jej manžel.

Narcos: Mexico (4. séria)

Seriál Narcos vychádza zo skutočných udalostí, ktoré sa síce stali veľmi ďaleko od kontinentálnej Európy, ale nie až tak dávno v minulosti. Drogy a drogové kartely vlastnili polovicu Južnej Ameriky ešte dávno po roku 1990.

Prvá aj druhá séria Narcos sa venovala najznámejšiemu narkobarónovi Pablo Escobarovi z Kolumbie, tretia sledovala osud kartelu Cali. Spoločnú dejovú linku tvorila práca amerických agentov CIA, ktorí miestnej polícii s ich dolapením pomáhali.

V štvrtej sérii s premiérov naplánovanou na 16. novembra sa presunieme na sever, do Mexika. Netflix hľadal vhodné lokality pre nakrúcanie aj prostredníctvom skautov. Jeden z nich, Carlos Muñoz Portal, bol však vlani v Mexiku zavraždený. Zdá sa, že drogy z Mexika nevymizli dodnes.

The Grand Tour (3. séria, Amazon)

Trio Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May sa po problémoch Clarksona s BBC muselo presunúť ku konkurentovi Netflixu, na Amazon.

Dá sa povedať, že otvorenejšie prostredie a masívny rozpočet ich show výrazne pomohol, hoci DNA zostala aj vďaka producentovi Andymu Wilmanovi stále rovnaká. Najznámejší automobiloví novinári majú s Amazonom zmluvu na tri série The Grand Tour.

Táto, ktorá odštartuje v novembri alebo decembri 2018, teda môže byť úplne posledná. Uvidíme, či sa aj tento rok dočkáme vianočného špeciálu - veľkého roadtripu do niektorej z menej známych krajín.

 

The Grand Tour

True Detective (3. séria, HBO)

V prvej sérii to bol Woody Harrelson a svojská angličtina Matthew McConaugheyho, v druhej Colin Farrell. True Detective zďaleka nie je len bežnou kriminálkou. Prináša temnú atmosféru, depresie a nečakané rozuzlenia.

Pokračovanie si neodnieslo až tak pozitívne hodnotenia, no môže to byť len tým, že takýchto 60 minút jednoducho nesadne každému divákovi.

7. januára 2018 sa dočkáme tretieho príbehu od rovnakých tvorcov.

Black Mirror (5. séria)

Black Mirror nám ukazuje budúcnosť, často v podobe, ktorá už nie je až tak sci-fi. Ovládnu nás sociálne siete? Budeme svoje deti monitorovať prostredníctvom implantovaných čipov? Alebo vládu nad ľudstvom už o pár rokov úplne prevezmú stroje?

Nad každou z týchto otázok ste sa už zrejme aspoň raz zamýšlali. Pôvodne britský seriál ich spracoval do seriálovej podoby tak, aby každý príbeh tvoril jeden samostatný diel.

Herci už dávnejšie odštartovali nakrúcanie jednej z častí v Londýne a piata séria by sa mala začať streamovať najneskôr na začiatku budúceho roka.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií