SWAN blog

Viac informácií

10 vecí, ktoré potrebujete vedieť o LTE internete

Najmä tí z vás, ktorí bývajú v rodinných domoch, často nemajú možnosť pripojiť sa na vysokorýchlostný optický internet. Ľudia, ktorí sú dnes pripojení pomocou DSL, WiFi alebo WiMax pripojenia, by na tému pomalého a nestabilného internetu vedeli veľmi dlho rozprávať. Práve pre nich je nová služba od SWANu jedinečnou možnosťou, ktorá ponúka výborné parametre internetového pripojenia za výhodnú cenu prostredníctvom mobilnej LTE siete.

1. Čo to je LTE internet?

LTE je technológia, ktorá prináša vysokorýchlostný internet prostredníctvom bezdrôtových sietí. LTE internet funguje na rádiovej sieti, ktorá spĺňa požiadavky aj náročných zákazníkov. Do konca roka 2016 sľubuje SWAN pokryť každé okresné mesto niekoľkými základňovými stanicami, vďaka ktorým bude služba dostupná po celom okolí mesta.

2. Aké produkty ponúka SWAN?

SWAN ponúka tri rôzne verzie služby. Služba TO.doma S je určená menej náročným domácnostiam, no atraktívna je nízkou cenou iba 9,99 eur mesačne. Náročnejším klientom je určená služba TO.doma M, ktorá je v ponuke za 14,99 eur. Najnáročnejším klientom je k dispozícii produkt TO.doma L za 19,99 eur. Pričom pri dvojročnej viazanosti pri službe TO.doma L má zákazník WiFi router iba za 1 euro.

3. Aká je prenosová rýchlosť?

Produkty ponúkajú maximálne rýchlosti blízke optickému internetu. TO.doma S ponúka rýchlosť 12/1 Mbit/s, TO.doma M rýchlosť 25/2Mbit/s a TO.doma L rýchlosť maximálne až 70/5 Mbit/s.

4. Je to spoľahlivé riešenie?

Služby fungujú v licencovanom pásme 3,7 GHz, ktoré patrí SWANu. Zákazníci SWANu sa tak nemusia obávať, žeby frekvenciu niekto zarušil a znížil tak kvalitu poskytovanej služby.

5. Aká náročná je inštalácia?

Veľkou výhodou služby TO.doma je, že sa signál šíri vzduchom a internet je nezávislý od káblovej infraštruktúry. Takže sa nemusíte báť, že vám technici prídu „rozbombardovať“ byt, dom alebo záhradu.

6. Ako to teda bude u mňa doma vyzerať?

Inštalácia je veľmi jednoduchá, v exteriéri (napríklad na streche domu) vám technici namontujú vonkajší terminál ZTE WF820, ktorý s WiFi routerom prepojí technik ethernet káblom. Môžete pritom použiť vlastný router. Vonkajší terminál nie je väčší ako hárok A4.

7. Koľko sa platí za prenájom vonkajšieho zariadenia?

Na rozdiel od konkurenčných ponúk zákazník neplatí žiaden mesačný poplatok za prenájom vonkajšieho zariadenia.

8. Kde všade je služba dostupná?

LTE internet je už momentálne dostupný v 32 mestách. Konkrétne v mestách: Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Čadca, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Košice, Kysucké Nové Mesto, Levice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Martin, Modra, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Prešov, Púchov, Senec, Sereď, Stará Turá, Stupava, Topoľčany, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Žilina, Zvolen a okolie.

9. Bude sa pokrytie rozširovať?

Do konca roka 2016 už bude služba dostupná v každom okresnom meste, no pokryjú sa aj menšie sídla. Nezabudne sa ani na tzv. satelitné mestá.

10. Ako sa k produktu zákazník dostane?

Produkt si môžu zákazníci kúpiť na predajných miestach spoločnosti SWAN alebo si ich môžu objednať priamo na webstránke www.swan.sk.

LTE internet už vo viac ako 30 mestách

Služby v novembri 2015 úspešne odštartovali v Nitre a Trnave a od decembra 2015 sa k nim pripojili aj Bánovce nad Bebravou, Dunajská Streda, Galanta, Martin, Pezinok, Senec, Sereď, Topoľčany a Žilina a ich blízke okolie. V januári 2016 sa pridali aj vybrané lokality v Bratislave. Najnovšie v marci pribudli aj mestá Čadca, Kysucké Nové Mesto, Modra a Stará Turá. A v máji pribudli mestá Banská Bystrica, Dubnica nad Váhom, Hlohovec, Komárno, Košice, Malacky,  Nové Mesto nad Váhom a Prešov, Trenčín a Zvolen a najnovšie v júli pribudli Levice, Liptovský Mikuláš, Stupava a Trenčianske Teplice. Spolu je to už 32 miest, pričom do konca roka 2016 bude LTE internet dostupný v každom okresnom meste.

Využite ponuku aj vy!

Pridajte sa aj vy k zákazníkom, ktorí využívajú skvelú rýchlosť za výhodnú cenu!

TO:doma S, TO.doma M a TO.doma L si môžete zakúpiť na predajných miestach SWANu alebo priamo na našej webovej stránke:

Bánovce nad Bebravou

Bratislava

Banská Bystrica

Čadca

Dubnica nad Váhom

Dunajská Streda

Galanta

Hlohovec

Komárno

Košice

Kysucké Nové Mesto

Levice

Liptovský Mikuláš

Malacky

Martin

Modra

Nitra

Nové Mesto nad Váhom

Pezinok

Prešov

Púchov

Senec

Sereď

Stará Turá

Stupava

Topoľčany

Trenčín

Trenčianske Teplice

Trnava

Žilina

Zvolen

 

Prečítajte si viac o LTE internete pre domácnosti.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií