SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

10 vecí, ktoré potrebujete vedieť o LTE internete TO.doma

Ľudia v rodinných domoch a na vidieku môžu o vysokorýchlostnom optickom internete často len snívať. Nemusia však zostať odkázaní na pomalé a nestabilné DSL, Wi-Fi alebo WiMax pripojenie od neznámych lokálnych poskytovateľov.

Nová služba od SWANu je pre nich jedinečnou možnosťou, ako získať internet s výbornými parametrami za výhodnú cenu prostredníctvom mobilnej LTE siete.

1. Čo to je LTE internet?

LTE je technológia, ktorá ponúka vysokorýchlostný internet prostredníctvom bezdrôtových sietí. LTE internet funguje cez rádiovú sieť a spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Využíva modernú LTE technológiu bezdrôtovej siete, ktorá ponúka vysokú rýchlosť sťahovania a nízku odozvu.

2. Aké produkty ponúka SWAN?

SWAN ponúka tri rôzne verzie služby. Služba TO.doma S je určená menej náročným domácnostiam, za atraktívne nízku cenu iba 9,99 eur mesačne.

Náročnejším klientom bude určené TO.doma M, ktoré je v ponuke za 14,99 eur.

Vrcholom ponuky je produkt TO.doma L za 19,99 eur s rýchlosťou až do 70/5 MB/s. Pri dvojročnej viazanosti s touto variantou získate domáci Wi-Fi router len za 1 euro.

3. Aká je prenosová rýchlosť?

Maximálne rýchlosti všetkých TO.doma sú blízke optickému internetu. TO.doma S ponúka rýchlosť 12/1 Mbit/s, TO.doma M rýchlosť 25/2 Mbit/s a TO.doma L maximálne až 70/5 Mbit/s (sťahovanie / odosielanie dát).

4. Je to spoľahlivé riešenie?

TO.doma funguje v licencovanom pásme 3,7 GHz, ktoré patrí výhradne SWAN-u. Zákazníci sa tak nemusia obávať, žeby frekvenciu niekto rušil a oni by pocítili pokles rýchlostí alebo kvality poskytovanej služby.

5. Môžem LTE internet od SWANu využívať aj ja?

Miesto, kde chcete pripojenie využívať, musí byť v oblasti pokrytia LTE sieťou. Medzi vaším domom a LTE vysielačom by nemala byť žiadna prekážka pre dosiahnutie plného signálu. Rýchlosť pripojenia závisí tiež od vzdialenosti vysielača. V niektorých lokalitách môže byť potrebné dodatočné preverenie dostupnosti signálu naším technikom.

Na rozdiel od konkurenčných ponúk zákazník neplatí žiaden mesačný poplatok za prenájom vonkajšieho zariadenia.

6. Ako to teda bude u mňa doma vyzerať?

Inštalácia je veľmi jednoduchá, v exteriéri (napríklad na streche domu) vám technici namontujú vonkajší terminál Huawei. Ten následne sieťovým káblom prepoja s Wi-Fi routerom v obývačke. Samozrejme, môžete použiť aj vlastný router. Náš vonkajší terminál nie je väčší ako hárok papiera vo formáte A4, takže určite nenaruší vzhľad vašej strechy.

7. Koľko sa platí za prenájom vonkajšieho zariadenia?

Na rozdiel od konkurenčných ponúk, zákazník neplatí žiaden mesačný poplatok za prenájom vonkajšieho zariadenia.

8. Kde všade je služba dostupná?

LTE internet je už momentálne dostupný v 74 mestách a 170 obciach. Dostupnosť si môžete overiť TU.

9. Bude sa pokrytie rozširovať?

Nezabúdame na žiadne okresné mestá ani menšie obce. Pokrytie LTE internetom je dostupné aj v mnohých novovzniknutých satelitoch.

10. Ako sa zákazník k produktu dostane?

Produkt si môžu zákazníci kúpiť na predajných miestach spoločnosti SWAN alebo prostredníctvom webstránky www.swan.sk.

 

LTE internet TO.doma je už vo viac ako 74 mestách a 170 obciach na Slovensku

SWAN rozširuje svoju LTE sieť najrýchlejšie spomedzi všetkých telekomunikačných operátorov na Slovensku.

Využite ponuku aj vy!

Pridajte sa aj vy k zákazníkom, ktorí využívajú skvelú rýchlosť za výhodnú cenu!

TO.doma S, TO.doma M a TO.doma L si môžete zakúpiť na predajných miestach SWANu alebo priamo na našej webovej stránke: LTE internet TO.doma

 

 

 

Prečítajte si viac o LTE internete pre domácnosti.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií