SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

10 užitočných multimediálnych funkcií digitálnej televízie SWAN MULTIMEDIA

Digitálna televízia SWAN MULTIMEDIA prináša svojim zákazníkom predovšetkým vysokokvalitný televízny obraz a zvuk, pre tie najlepšie zážitky zo sledovania viac ako 111 televíznych programov, z toho až 42 aj v HD rozlíšení. Okrem toho však naša digitálna televízia ponúka aj množstvo ďalších užitočných multimediálnych funkcií, ktoré možno ovládať priamo z pohodlia domova prostredníctvom televíznej obrazovky a diaľkového ovládača. Týchto 10 multimediálnych funkcií digitálnej televízie SWAN MULTIMEDIA dokáže zabaviť, poradiť, či zjednodušiť používanie:

1.    EPG

Elektronický programový sprievodca ponúka vždy aktuálny televízny program a doplnkové informácie o vysielaných reláciách a to až na 7 dní dopredu, aby vám nikdy neušli obľúbené filmy alebo seriály. Okrem toho funkcia mozaika zobrazí naraz živý náhľad viacerých programov, a vy si tak môžete šípkami zvoliť ten, ktorý vás práve najviac zaujíma.

Ako na to:

 • Modré tlačidlo vyvolá EPG pre aktuálny TV kanál
 • Žlté tlačidlo vyvolá veľké EPG pre všetky TV kanály
 • Pre zvolenie funkcie Mozaika stlačte tlačidlo Menu a šípkami zvoľte ikonu mozaika a potvrďte tlačidlom ENTER.

2.    TV archív

Vďaka nášmu televíznemu archívu už nikdy nezmeškáte svoj obľúbený program. V televíznom archíve sú k dispozícii nahrávky 35 televíznych staníc a nájdete v ňom všetky odvysielané filmy, seriály a relácie až na 7 dní dozadu. Vďaka TV archívu si tak môžete pozrieť svoje obľúbené filmy a seriály kedykoľvek, bez ohľadu na to, kedy boli odvysielané, aby vám už nič neutieklo. Okrem zobrazenia odvysielaných relácií v časovej osi daného kanála, nájdete všetky relácie v archíve aj prehľadne kategorizované podľa žánra, pre jednoduchší výber konkrétneho programu.

Ako na to:

 • Pre zvolenie funkcie TV Archív stlačte tlačidlo Menu a šípkami zvoľte ikonu TV ARCHÍV a potvrďte tlačidlom ENTER.

3.    Nahrávanie a funkcia zastavenia a pretočenia programu

Sledovaný program si môžete kedykoľvek zastaviť, pretočiť späť, znovu pustiť alebo dopozerať neskôr a to všetko prostredníctvom diaľkového ovládača. Túto funkciu ocenia všetci športoví nadšenci, ktorým neujde jediný gól počas živého športového prenosu. Okrem toho, s funkciou nahrávania si môžete nahrať až 24 hodín ľubovoľného televízneho programu a môžete si pozrieť filmy bez prerušení, jednoduchým pretočením otravných reklám. Ak nahrávate často, priestor na nahrávky si môžete rozšíriť až na 168 hodín vysielania.

Ako na to:

 • Stlačením žltého tlačidla na DO sa dostanete do menu EPG, kde máte možnosť manuálne šípkami vyhľadať program, ktorý si chcete naplánovať na nahratie. Nahrávku pridáte stlačením červeného tlačidla alebo tlačidla REC na DO set-top boxu a potvrdíte tlačidlom ENTER.

4.    Videopožičovňa

Máte chuť na skvelý filmový zážitok, ale aktuálne si neviete vybrať z programu televízií. Videopožičovňa poskytuje prístup k XY atraktívnym filmovým titulom najrôznejších žánrov. Načo chodiť do kina, kde si filmové trháky môžete pozrieť kedykoľvek a to z pohodlia vašej  obývačky.

Ako na to:

 • Pre zvolenie funkcie Videopožičovňa stlačte na ovládači tlačidlo Menu a šípkami zvoľte ikonu VIDEOPOŽIČOVŇA. Filmy sú triedené podľa žánrov (napr. sci-fi, dokumenty, komédie, atď.). Pre objednanie konkrétneho filmu potvrďte výber tlačidlom ENTER.

5.    Rádio

Okrem pozerania televízie môžete prostredníctvom služby Digitálna TV počúvať aj vysielanie slovenských a českých a zahraničných rozhlasových staníc v digitálnej kvalite.

Ako na to:

 • Pre zvolenie funkcie Rádio stlačte na ovládači tlačidlo Menu a šípkami zvoľte ikonu RÁDIO. Stlačením modrého tlačidla režim rádia ukončíte a vrátite sa späť do režimu televízie.

6.    Web a RSS správy

S balíkom digitálnej televízie a internetu SWAN MULTIMEDIA, môžete prostredníctvom prijímača pristupovať aj na online rôzne služby. Pomocou vstavaného webového prehliadača môžete pohodlne surfovať po internete podobne ako na počítači. S funkciou RSS správy si môžete jednoducho prečítať krátke aktuality vybraných slovenských a českých portálov priamo na TV obrazovke.

Ako na to:

 • Pre zvolenie funkcie Web alebo RSS stlačte na ovládači tlačidlo Menu a šípkami zvoľte ikonu WEB alebo RSS. Adresu webstránky zadávate prostredníctvom ovládača.

7.    Prehliadanie fotografií

Ak chcete rodine či priateľom ukázať fotografie z dovolenky, využijete integráciu populárnych cloudových služieb na prehliadanie a zálohu obrázkov - Picasa a FLICKR. Stačí ak máte vytvorený účet na niektorej s týchto dvoch služieb a uložené fotografie jednoducho zobrazíte priamo na TV obrazovke.

Ako na to:

 • Pre zvolenie funkcie Picasa alebo FLICKR stlačte na ovládači tlačidlo Menu a šípkami zvoľte ikonu Picasa alebo FLICKR.

8.    Počasie

S digitálnou televíziou SWAN MULITIMEDIA vás počasie už nikdy nezaskočí. Po zvolení konkrétneho miesta máte neustále k dispozícii informácie o aktuálnom počasí s predpoveďou na nasledujúce 3 dni.

Ako na to:

 • Predpoveď počasia sa zobrazuje v spodnej časti menu.

9.    Kurzy mien

Vždy aktuálne informácie o menových kurzoch slovenských a českých bánk nájdete priamo vo vašom prijímači.

Ako na to:

 • Pre zvolenie funkcie Kurzy mien stlačte na ovládači tlačidlo Menu a šípkami zvoľte ikonu KURZY MIEN.

10.  Služby SWAN MULTIMEDIA

Doplnkové prémiové balíky si môžete objednať a aktivovať aj priamo vo vašom prijímači a programy z balíka môžete začať sledovať ihneď po aktivácii. Môžete si tak rozšíriť ponuku, či aktivovať doplnkové služby z pohodlia vašej obývačky.

Ako na to:

 • Pre zvolenie funkcie Služby SWAN MULTIMEDIA stlačte na ovládači tlačidlo Menu a šípkami zvoľte ikonu Môj SWAN. Táto služba je pred nechcenou aktiváciu chránená bezpečnostným PIN kódom (objednávací kľúč), ktorý je potrebné zadať do prijímača.
CTA IMAGE
Buďte skutočným pánom televíznej zábavy. TV archív na viac ako 30 kanálov, až 168 hodín nahrávania a aplikácia na mobily a tablety s operačným systémom iOS, Android a Windows Phone.
Viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií