Zobraziť:

Fúzia BENESTRA, s.r.o., a SWAN, a.s., je spojením dvoch rovnocenných a približne rovnako veľkých spoločností. 

Telekomunikačný operátor SWAN poskytuje elektronické služby od roku 2000. Vybudoval vlastnú optickú sieť s európskymi parametrami a je najväčším čisto slovenským telekomunikačným operátorom a tretím najväčším poskytovateľom internetu na Slovensku. Spoločnosť SWAN začala ako prvá na Slovensku začala s masívnym budovaním a poskytovaním služieb na technológii LTE. Okrem optických sieti už v takmer 400 mestách a obciach SWAN poskytuje  vysokorýchlostné pripojenie vzduchom. Od roku 2008 tiež poskytuje tzv. triple play služby pre domácnosti. Televíziu si vďaka operátorovi môže zákazník pozrieť aj z archívu či cez mobilnú aplikáciu SWAN GO. Okrem kvalitného obrazu a tematicky bohatej programovej štruktúry môžu domácnosti využiť rýchly internet či už cez optickú sieť alebo vzduchom cez LTE.

Spoločnosť BENESTRA je celonárodný telekomunikačný operátor, ktorý poskytuje v garantovanej kvalite komplexné portfólio hlasových, dátových, internetových a hostingových služieb. Spoločnosť prišla na slovenský trh v roku 1999. Od roku 2006, po zlúčení piatich firiem na alternatívnom telekomunikačnom trhu, pôsobila pod hlavičkou GTS Nextra. Od roku 2010 sa vďaka ďalšej akvizícii rozrástla o Dial Telecom a upevnila si postavenie jedného z najvýznamnejších telekomunikačných operátorov. Do 31. mája 2014 bola spoločnosť súčasťou zoskupenia GTS Central Europe. Od decembra 2014 pôsobila pod menom BENESTRA. Dátové centrum spoločnosti, nachádzajúce sa v bratislavskej Petržalke, s rozlohou vyše 1100 m2 sa radí medzi najväčšie datacentá na Slovensku. Aj vďaka nemu spoločnosť ponúka moderné cloudové a manažované služby.

Obe spoločnosti od januára 2019 vystupujú pod spoločnou značkou SWAN. Po tejto fúzii je SWAN, a.s. najväčší slovenský alternatívny operátor s komplexným portfóliom telekomunikačných služieb. S obratom takmer 100 mil. eur má ambíciu byť protiváhou veľkej trojke nadnárodných hráčov.