Pre médiá

Spoločnosť LUKOIL vybrala GTS na dodanie sieťovej infraštruktúry v Poľsku

Bratislava, 19. decembra 2013 – Spoločnosť GTS Central Europe (GTS), popredný poskytovateľ integrovaných telekomunikačných riešení a služieb dátových centier v celej strednej a východnej Európe, uzavrela dlhodobú zmluvu so spoločnosťou LUKOIL Poland, medzinárodným spracovateľom a výrobcom ropy a zemného plynu, na poskytovanie sieťových služieb pre jej 116 čerpacích staníc v Poľsku.

Spoločnosť GTS navrhla a implementovala novú sieťovú infraštruktúru zabezpečujúcu viacero služieb na podporu základných prevádzkových procesov 116 poľských čerpacích staníc spoločnosti LUKOIL. Toto prispôsobené riešenie využíva novú generáciu hlasových a dátových sieťových platforiem spoločnosti GTS, ktoré zabezpečujú podporu všetkých interných podnikových aplikácií spoločnosti LUKOIL i jej predajných miest (POS) a kartových systémov na spracovanie platieb medzi čerpacími stanicami, dátovými centrami a bankami. Na zaistenie obchodnej kontinuity spoločnosť GTS vyvinula plne chránené riešenie so službami zálohovania založené na rôznych technológiách na zabezpečenie vyššej úrovne odolnosti.

 

Ako súčasť tohto riešenia spoločnosť GTS do týchto 116 staníc s kompletným servisom, reštauráciou a expres predajňou dodala aj siete Wi-Fi s IP pripojením. Tieto siete Wi-Fi, ktoré bude spravovať spoločnosť LUKOIL sú určené na to, aby jej zákazníkom počas návštevy staníc umožnili prístup k internetu. 

„Sme nadšení, že si nás spoločnosť LUKOIL Poland vybrala ako svojho partnera pre sieťové riešenia. Naše komplexné riešenie zahŕňa niekoľko komponentov služieb informačných a komunikačných technológií, ktoré sú prispôsobené na mieru obchodným potrebám spoločnosti,“ konštatoval Piotr Sieluk, generálny riaditeľ spoločnosti GTS Poľsko. „Táto spolupráca opäť potvrdzuje schopnosť spoločnosti GTS navrhovať a spravovať prispôsobené riešenia informačných a komunikačných technológií pre veľké podniky.“                                                  

„Pri spracovávaní údajov a platieb zákazníkov je zabezpečenie týchto informácií a spoľahlivosť siete prvoradá. Bolo nevyhnutné nájsť spoľahlivého partnera, ktorý chápe naše obchodné ciele a dokáže spravovať komplexnú sieťovú infraštruktúru v Poľsku,“ povedal Audrius Stropus, prezident spoločnosti LUKOIL Poland. „Sme presvedčení, že naši zamestnanci a zákazníci budú mať z tejto spolupráce so spoločnosťou GTS prospech.“

O spoločnosti LUKOIL                                

LUKOIL je poprednou spoločnosťou v oblasti ťažby a spracovania ropy a zemného plynu. Aj napriek tomu, že spoločnosť väčšinu svojich aktivít vrátane výskumu a ťažby ropy realizuje v Rusku, disponuje najmodernejšími rafinériami, zariadeniami na spracovanie zemného plynu a ropnými rafinériami po celom svete. Väčšina jej produktov sa predáva mimo Ruska. Produkty spoločnosti LUKOIL sú k dispozícii na trhoch v 24 krajinách sveta vrátane Ruska, pobaltských štátov, Spoločenstva nezávislých štátov, Európy a Spojených štátov amerických. LUKOIL je na druhom mieste medzi verejne obchodovanými spoločnosťami súkromného sektora vzhľadom na počet zdokumentovaných uhľovodíkových nádrží. S ročným obratom viac ako 107 miliárd dolárov a čistým ziskom viac ako 9,1 miliardy dolárov je najväčšou obchodnou spoločnosťou na ťažbu a spracovanie ropy v Rusku. Viac informácií získate na www.lukoil.pl.    

 

O spoločnosti GTS:

GTS Central Europe (GTS) je popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v krajinách strednej a východnej Európy.  GTS v celom regióne vlastní a prevádzkuje rozsiahlu optickú sieť a sieť dátových centier.  V Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku skupina GTS poskytuje rozsiahle pokrytie územia aj širokú paletu služieb.  Od základných hlasových a dátových služieb až po rozsiahle virtuálne privátne siete a riadené služby dátových centier, spoločnosť GTS využíva vo svojej rozsiahlej sieti najmodernejšie technológie na poskytovanie špičkových zákazníckych riešení. Využívajúc skúsenosti zo svojej bohatej, takmer 20 rokov trvajúcej, histórie pôsobenia v strednej a východnej Európe je základným cieľom spoločnosti poskytovať čo najkvalitnejšie služby a čo najvyššiu hodnotu viac ako 38 000 zákazníkom z oblasti verejnej správy, operátorov a firiem.  Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.gtsce.com.