Pre médiá

Spoločnosť GTS spustila bezpečnostnú službu Anti-DDoS v strednej a východnej Európe

Bratislava/Varšava, 27. marca 2014 – Spoločnosť GTS Central Europe (GTS), popredný poskytovateľ integrovaných telekomunikačných riešení a služieb dátových centier v strednej a východnej Európe, predstavuje svoju novú službu, ktorá poskytuje maximálne zabezpečenie firemných sietí pred obávanými distribuovanými sieťovými útokmi s cieľom znefunkčnenia služieb (DDoS).
 
V dnešnej digitálnej ekonomike sú podniky závislé od internetu ako od neoddeliteľnej súčasti svojej obchodnej stratégie. Bez ohľadu na to, či spoločnosti využívajú svoju prítomnosť na webe za účelom vykonávania obchodných transakcií a poskytovania služieb, alebo poskytovania dôležitých informácií svojim zákazníkom, môžu sa stať obeťami útokov DDoS. V minulom roku sa stalo mnoho podnikov v strednej a východnej Európe terčom útokov, ktorých objem narástol takmer o 40 %, pričom ich intenzita dosiahla pri každom incidente niekoľko Gb/s, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom trikrát viac. 
 
Nová služba Anti-DDoS skupiny GTS je cloudové riešenie, ktoré zaisťuje nepretržitú kontrolu a operatívne filtruje škodlivý tok dát, zatiaľ čo oprávnená prevádzka je prepustená dozákazníckej siete aj v čase útoku. Vďaka tomu môžu webové stránky a všetky obchodné transakcie fungovať bez prerušenia.
 

 

  • Nepretržitá kontrola: GTS aktívne monitoruje a vykonáva on-line analýzy prichádzajúcej prevádzky, detekuje odchýlky od štandardného profilu  za menej než 15 minút.

 

  • Zníženie rizík: Skúsení odborníci na sieťovú bezpečnosť v GTS úzko spolupracujú so zákazníkom, aby navrhli spoľahlivý plán ochrany šitý na mieru podľa konkrétnych potrieb zákazníka so zárukou prvotriednych bezpečnostných technológií a procesov, ktoré dokážu odhaliť škodlivý obsah.

 
„Útoky DDoS sú čoraz častejšie a zložitejšie, pričom narúšajú chod podnikov v regióne. Tradičné techniky ochrany strácajú účinnosť,“ povedal Sunny Kumar, viceprezident pre marketing a rozvoj podnikania spoločnosti GTS. „Za účelom maximalizácie plynulej prevádzky podniku zákazníci požadujú ochranu založenú na sieťových technológiách, ktorá bude podporovať rast ich spoločností a zabezpečovať ochranu ich firmy.“