Pre médiá

Nová televízia od SWANu vám poskytne úplne nový zážitok zo sledovania

BRATISLAVA (4.11.2020) - Dnešným dňom klasické sledovanie televízie dostáva úplne nový rozmer. Najnovšia IPTV televízia od SWANu vám dokáže, že sledovať televíziu sa dá aj úplne iným spôsobom. Nová IPTV platforma spoločnosti SWAN bola kompletne prepracovaná od základov. Nové užívateľské rozhranie dostalo elegantný dizajn vrátane viacerých vylepšení, ktoré si obľúbi nejeden zákazník. A nie len to, celý systém IPTV bol implementovaný do novej rady set top boxov, ktorý okrem atraktívneho dizajnu ponúka aj nadštandardnú rýchlosť pre lepší užívateľský komfort.

„Dnešným dňom prinášame na trh modernú a kvalitnú televíziu našim existujúcim i novým zákazníkom,“ v úvode prezradil Roman Vavrík, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN.

Nových zmien je viacero, SWAN od tohto týždňa ponúka novým zákazníkom, nielen nový dizajnový set-up box, ale najmä úplne nové užívateľské rozhranie. To prináša nový komfort pri výbere televízneho programu, ale aj množstvo funkcionalít, ktoré ešte viac podporia zážitok zo sledovania domácej televízie.

Nadčasový archív dostupný na jeden klik

Jednou z hlavných pridaných funkcionalít, je možnosť sledovania a vyhľadávania programu či relácie podľa vlastných preferencií. Stlačením tlačidla na domovskej obrazovke sa divák dostane do prehľadného archívu. Ten mu ponúkne na výber rôzne programy s percentuálnym hodnotením obľúbenosti, ktoré boli odvysielané a môže si ich pozrieť nerušene zo záznamu. Archív ponúka možnosť vyhľadania želaného programu aj prostredníctvom voľby filmových žánrov, prípadne vyhľadávania podľa názvu programu. Televízny archív je doplnková služba spoplatnená mesačnou sumou 2,99€ s DPH.

Prepínanie programov s novými funkciami

Zmeny sa dotkli aj klasického prepínania televíznych programov. Okrem štandardnej informácie o programe je k dispozícii aj časová os vysielaného programu, cez ktorú je možné vrátiť sa spať o niekoľko sekúnd, minút alebo úplne na začiatok programu a opätovne skočiť do priameho vysielania. Zároveň nové prepínanie ponúka aj možnosť jedným stlačením gombíka spustiť nahrávanie konkrétneho programu a neskôr si ho pozrieť z archívu. Rovnako ako v prípade televízneho archívu, aj služba nahrávanie vlastného obsahu spoplatnená mesačným poplatok vo výške 0,99€ s DPH.

Prehľad programov EPG s viacerými vylepšeniami

Úpravy nastali aj v detaile prehľadu všetkých staníc a vysielaných programov, známom aj ako EPG. Získate v ňom ten najdetailnejší prehľad o aktuálne vysielaných programoch, a nie len to, pokročilé funkcie vám ponúknu pohľad do minulosti odvysielaných relácií, ktoré si viete pozrieť z archívu, ako aj podrobný rozpis budúcich programov, ktoré budú ešte len odvysielané. K programom, ktoré už boli odvysielané sa viete spätne vrátiť po dobu 7 dní. Ak vás niečo zaujme z programov, ktoré budú ešte len vysielané, môžete si už dopredu nastaviť ich nahrávanie, aby ste nič nezmeškali. 

Prostredníctvom funkcie EPG sa viete dostať ku kompletnému programu všetkých staníc, ktoré máte v predplatenom balíku, ale aj prostredníctvom kalendára si pozrieť, čo konkrétna stanica ponúkne.

„Výsledná zmena, ktorá je krok vpred, vychádzala hlavne z potrieb našich zákazníkov, Snažili sme sa vypočuť ich potreby a priniesť im úplne nové užívateľské rozhranie, ktoré im poskytne ešte viac zábavy pri sledovaní svojej obľúbenej televízie,“ povedal Ján Matiaska, vedúci produktového oddelenia SWANu.

Multiplatformová televízia a prepojiteľnosť odkiaľkoľvek

Zásadná zmena, ktorú privítajú všetci zákazníci je multiplatformová podpora televízie. Od tejto chvíle môžu zákazníci sledovať televíziu na viacerých zariadeniach súčasne. K dispozícii majú na výber webové rozhranie dostupné cez moje.swango.sk, alebo možnosť stiahnutia aplikácie určenej pre zariadenia iOS alebo Android a tak si zobrať svoju novú televíziu kdekoľvek so sebou.

Úplnou novinkou je aj podpora rôznych sietí a pripojení, nie len od spoločnosti SWAN. „Chceme našu novú IPTV službu priniesť viacerým zákazníkom, nie len tým, ktorí majú internetové pripojenie od nás,“ doplnil Roman Vavrík, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN.

Zákazník, ktorý sa rozhodne pre novú IPTV od SWANu, už nemusí byť len v pokrytí služieb SWAN, ale novú televíziu si bude môcť spustiť aj na akomkoľvek pripojení iného poskytovateľa internetu. Stačí ak nový set top box pripojí cez ethernetový kábel a môže sa tešiť z novej televízie. Celoplošná konektivita novej platformy bude postupne spúšťaná vo všetkých lokalitách a jej plošná dostupnosť sa očakáva koncom roka.

Súčasťou novej digitálnej IPTV televízie je aj nový set top box Arris VIP 4205, ktorý svojimi kompaktnými rozmermi zaobalený do atraktívneho čierneho oválneho tvaru, si nájde miesto v každej obývačke.

S príchodom nového roka sa portfólio podporovaných zariadení rozšíri aj o ďalšie aplikácie ako Android TV, Apple TV, vrátane aplikácii pre najnovšie televízory najpredávanejších značiek spoločností Samsung či LG. Posledné zmienené aplikácie, si budú môcť zákazníci priamo nainštalovať vo svojich SMART televízoroch prostredníctvom aplikačných obchodov, ktoré sú priamo zabudované od jednotlivých výrobcov spomenutých značiek.

Nová IPTV platforma za nezmenené ceny

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre novú IPTV televíziu od SWANu, nezaplatia ani o cent viac, pretože cenovka novej platformy ostane na rovnakej úrovni ako v prípade aktuálnej ponuky Digitálnej TV. Cena základného balíka s viac ako 40 programami stojí 7,99€, najvyšší XL balík obsahujúci viac ako 120 programov bude pre zákazníkov dostupný za 19,99€ mesačne.

„Našim cieľom bolo priniesť lepšie užívateľské rozhranie, komfortnejšie a prehliadanejšie ovládanie. Multiplatformové riešenie pre všetkých našich zákazníkov ponúkame za nezmenenú cenu, na ktorú boli zvyknutí aj doteraz. Myslíme si, že zákazníci budú milo prekvapení, pretože nová IPTV platforma, je nadčasová a splní aj tie najnáročnejšie očakávania,“ uzavrel Ján Mrva, riaditeľ pre rezidenčný predaj.