Pre médiá

Najrýchlejší na Slovensku je LTE internet od SWANu

Bratislava (16.09.2019) – Zrýchlite so SWANom! S týmto posolstvom vstupuje do tohtoročnej jesene telekomunikačný operátor SWAN. S vyššími prenosovými rýchlosťami prichádza na viacerých technológiách, pričom na LTE ako prvý celoslovenský operátor prináša prenosovú rýchlosť až 150 Mbit/s smerom k zákazníkovi a 10 Mbit/s smerom od zákazníka.

„Dnešným dňom začíname s predajom nového XL produktu s najvyššími prenosovými rýchlosťami na technológií LTE. Služba je dostupná v 12 regiónoch Slovenska a do konca roka ju plánujeme zákazníkom ponúknuť spolu až v 55 okresoch Slovenska. To znamená zásadné skvalitnenie poskytovaných služieb a potvrdenie líderstva SWANu v oblasti rezidenčných služieb na báze fixného LTE,“ uviedol generálny riaditeľ SWANu Roman Vavrík.

Produkt za 24,99 EUR mesačne poskytovaný na licencovanej frekvencii v pásme 3,7 GHz si môžu zákazníci kúpiť v mestách Žilina, Trnava, Malacky, Martin, Michalovce, Galanta, Lučenec, Nové Zámky, Revúca, Senica, Stropkov a Turčianske Teplice. Dostupný je prirodzene aj v okolitých obciach. 

Ide už o druhé zrýchlenie operátora v priebehu krátkeho času. Začiatkom júla začal ponúkať vo vybraných lokalitách na optickej sieti produkt Internet XL s rýchlosťou 1 Gbit/s. Ide o najvyššiu rýchlosť, ktorú operátor ponúka na technológií FTTH.

„Vo SWANe sme mali pracovné leto a po intenzívnom nasadení našich tímov dosahujeme túto prenosovú rýchlosť už vo všetkých lokalitách, kde poskytujeme služby na FTTH sieti. Teraz sa sústredíme na postupný upgrade aj na FTTB sieti,“ dodáva riaditeľ pre stratégiu a rozvoj Jozef Lasz.

Spoločnosť SWAN je po januárovej fúzii s BENESTROU domácim vyzývateľom trojice nadnárodných hráčov v telekomunikáciách. Už dnes je druhým najväčším poskytovateľom služieb firemným zákazníkom a zároveň obsluhuje viac ako 77-tisíc domácností. V spolupráci so sesterskou spoločnosťou SWAN Mobile spustil v júli SWAN prvú 5G sieť na Slovensku, vďaka ktorej bude možné aj naďalej zvyšovať komfort a rýchlosť pripojenia vzduchom pre zákazníkov.