Pre médiá

GTS uzavrela zmluvu s medzinárodným prepravcom GeoPost (DPD)

Bratislava, 26. septembra 2013 – Skupina GTS Central Europe (GTS), popredný telekomunikačný operátor s vlastnou sieťou v strednej a východnej Európe, poskytne komplexné cloudové služby pre platformu Business Intelligence spoločnosti GeoPost Group. GeoPost Group je významný európsky prepravca expresných balíkov pre firemných i bežných zákazníkov v rámci celej Európy a v Slovenskej republike pôsobí pod značkou DPD. Významným míľnikom dlhodobej spolupráce týchto spoločností je uzatvorenie päťročného partnerstva.
 
"Hľadali sme dôveryhodného a spoľahlivého partnera, ktorý by spĺňal naše špecifické technické požiadavky a promptne zabezpečil požadované služby," uviedol Philippe Cassan, riaditeľ pre informačnú bezpečnosť spoločnosti GeoPost. „GTS navrhla a zabezpečila škálovateľnú, flexibilnú a bezpečnú cloudovú platformu, ktorá je dokonale dostupná a vysoko efektívna pri prevádzke našej kľúčovej aplikácie GeoTrack."
 
GeoPost využíva v Českej republike komplexný rad služieb GTS vrátane sieťovej infraštruktúry, služieb dátových centier, IaaS a bezpečnostných služieb, ktoré podporujú aplikácie a systémy služby GeoTrack. GeoTrack kontroluje a riadi dáta týkajúce sa doručovania medzinárodných zásielok pre GeoPost a jeho pobočky. Toto nové, vysoko výkonné prostredie, ktoré využíva clustery virtuálnych zariadení a dátové skladové systémy, umožňuje spoločnosti GeoPost zabezpečiť zákazníkom prehľad o svojich účtoch i informácie o práve doručovaných zásielkach v reálnom čase prostredníctvom cloudu.
 
„Mnoho IT manažérov často pod tlakom prevádzkuje rastúci počet kritických aplikácií s dôrazom na optimalizáciu nákladov. To je jeden z dôvodov, prečo firmy vyhľadávajú naše riešenia, ktoré im umožňujú efektívne rozširovať svoje podnikanie bez výrazných nákladov," uviedol David Šita, výkonný riaditeľ GTS Czech. "DPD Czech je dlhodobým zákazníkom. Preto nás veľmi teší, že sme mohli rozšíriť našu vzájomnú obchodnú spoluprácu o celú skupinu GeoPost Group."
 
O spoločnosti GeoPost:
GeoPost Group prevzala pobočky expresnej služby La Poste Group a stala sa popredným poskytovateľom expresných prepravných služieb po celej Európe. Jej prvotriedne služby zabezpečuje prepravná sieť spoločnosti DPD. GeoPost ponúka svoje služby vo viac ako 230 krajinách vyše 300 000 zákazníkom po celom svete. GeoPost je lídrom na trhu prepravných spoločností vo Francúzsku a zároveň druhým najvýznamnejším poskytovateľom expresných kuriérskych služieb v Európe. Viac informácií nájdete na http://www.geopostgroup.com
 
O spoločnosti GTS:
GTS Central Europe (GTS) je popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v krajinách strednej a východnej Európy.  GTS v celom regióne vlastní a prevádzkuje rozsiahlu optickú sieť a sieť dátových centier.  V Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku skupina GTS poskytuje rozsiahle pokrytie územia aj širokú paletu služieb.  Od základných hlasových a dátových služieb až po rozsiahle virtuálne privátne siete a riadené služby dátových centier, spoločnosť GTS využíva vo svojej rozsiahlej sieti najmodernejšie technológie na poskytovanie špičkových zákazníckych riešení. Využívajúc skúsenosti zo svojej bohatej, takmer 20 rokov trvajúcej, histórie pôsobenia v strednej a východnej Európe je základným cieľom spoločnosti poskytovať čo najkvalitnejšie služby a čo najvyššiu hodnotu viac ako 38 000 zákazníkom z oblasti verejnej správy, operátorov a firiem.  Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.gtsce.com.