SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Zahraničné seriály, ktoré dobyli svet: Šou Billa Cosbyho

Zábavná rodinka s pútavými príbehmi a nádherným vzťahom. Toto ste o nej nevedeli.

Jedno dieťa navyše a jedno celkom naopak

Pri hraní pilotného dielu seriálu pred živým publikom pozostávala rodina Huxtablovcov iba zo šiestich ľudí. V jednej replike dokonca rodičia naozaj priznajú, že „Nechceli päť detí.“

Keď sa však seriál dostal do pozornosti, Bill Cosby sa rozhodol pridať ešte piateho potomka – dcéru Sondru. Tá mala byť dôkazom dobrej výchovy rodičov, keďže už vyletela z hniezda a študuje na dobre škole, Princetone.

Druhá zaujímavá zmena nastala ešte pred prvým natáčaním, pretože v scenári boli štyri deti zložené z dvoch chlapcov a dvoch dievčat. Najmladší syn mal vzhliadať k svojmu veľkému bratovi, Theovi. Keď sa na placi ukázala Keshia Knight Pulliam, bol na ňu scenár krátky. Malá herečka bola jednoducho príliš zlatá!

Robinson - Cosby?

Seriál o americkej rodine prerážal vrchné priečky tabuliek a nevyzeral, že sa zastaví. Niet divu, že sa dostal aj do mnohých zahraničných televízií, o čom svedčí napríklad aj jeho slovenská verzia. Na rozdiel od Slovákov, niektoré národy mali problém s vyslovovaním mena Huxtable [hakstebl].

Preto sa v Talianskom preklade objavila rodina Robinsonovcov a aj samotný seriál dostal nový názov “I Robinson”. Toto meno vraj vybrali na počesť Jackie Robinson, ktorá bola prvá Afroameričanka v národnej baseballovej lige.

Claire bola tajne tehotná

Nie priamo Claire, ale jej aktérka Phylicia Rashad. Bábätko čakala počas natáčania tretej série, preto seriálovú mamu nájdete stále v čudnejších pozíciách – sedieť za zvýšeným stolom, ležať v špeciálne upravenej posteli alebo držať v náručí obrovského plyšového medveďa bez najmenšieho vysvetlenia...

Zdroj obrázka TU.

Niekedy museli postavu radšej poslať na konferenciu do Washingtonu, pretože upravená posteľ jej spôsobovala bolesti chrbta. Predstavte si, v akej musela byť polohe vo vyhĺbenom matraci, aby jej bruško nezdvihlo prikrývky.

Seriál plný hviezd

Okrem účinkovania mnohých celebrít pod svojím menom, ako napríklad Stevie Wonder, môžeme medzi postavami Cosbyho šou nájsť aj niekoľko dnešných hviezd. Vtedy to boli začínajúci herci a herečky a svet na nich ešte len čakal.

V dvadsiatej druhej časti prvej série vidíme malú Aliciu Keys, ako jednu z Rudyných kamarátok na oslave. V štyroch častiach štvrtej série si zahral aj vtedy neznámy Adam Sandler Theovho kamaráta Smittyho. Hviezdnu trojicu uzatvára speváčka Whitney Houston, ktorá sa uchádzala o rolu najstaršej dcéry, Sondry.

Zdroj obrázka TU.

Najdrahší účes

Povráva sa, že herca Theovho najlepšieho kamaráta, Švába, vyhodili zo seriálu len preto, že si nechcel ostrihať vlasy.

CTA IMAGE

Chcete od nás dostávať digitálne tipy a vedieť ako prví, čo máme nové?


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií