SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Zahraničné seriály ktoré dobyli svet - Alf

ALF má aj druhé meno
Skratkové pomenovanie dostal mimozemšťan od otca svojej novej rodiny – Willieho Tannera. Znamená to „Alien Life Form“, čiže „Cudzia forma života“ a hoci je mierne dehonestujúce, toto meno sa skvelo ujalo.
V skutočnosti sa však ALF narodil ako Gordon Shumway. Gordon bolo totiž dievčenské meno jeho matky.


Žiadne pivo!
Seriál začal byť populárny hneď od prvej časti, ale najmä medzi detským publikom. Preto sa musela trochu zmeniť hlavná postava, ktorá v prvej časti ešte pila pivo. Neskôr však alkohol striktne odmietala.


Dvaja ALFovia
Mimozemskú postavičku hral väčšinu času herec Paul Fusco. Keď hovoríme hral, myslíme tým daboval a hýbal bábikou. Toto však fungovalo iba počas scén, kde bol ALF zaberaný do pol pása. Keď bolo treba vidieť celé telo, do chlpatého kostýmu sa navliekol herec Mihaly Meszaros vysoký len 83 centimetrov.
Preto si môžete všimnúť rozdiely v ALFovom výzore – bábika do pol pása a celotelový kostým nie sú rovnaké.


Levitujúca scéna
Obsluhovať bábiku hlavnej postavy nebolo vôbec jednoduché. Aby sa jej herec mohol naplno venovať, celú scénu museli zdvihnúť 1,2 metra do vzduchu.

Na vstupovanie do deja používal Fusco množstvo padacích dvier, ktoré sa museli sklápať aj priamo počas natáčania, aby si diváci nič nevšimli.


ALF je najstaršia postava
Na rodnej planéte sa narodil vyše dvesto rokov pred natáčaním prvého dielu. V prepočte na náš letopočet, to bolo v roku 1756. Na svoj vek má však stále skvelý apetít, čo spôsobuje jeho osem žalúdkov.

Kto z vás pri ALFovi presedel sobotné dopoludnia? :)


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií