SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Zahraničné seriály, ktoré dobyli naše srdcia: Stargate SG-1

Brázdenie vesmíru a boj proti nepriateľským Goa´uldom, Replikátorom či Orieom vás ako fanúšikov Hviezdnej brány nemôže prekvapiť. V našom článku sa však dozviete, čo ste o seriáli doteraz netušili.

Na Zemi sú naozaj dve Hviezdne brány

Okrem funkčnej brány, ktorú na cestovanie vesmírom používali SG tímy každý deň, sa na Zemi nachádza ešte jedna, dlho zabudnutá brána. V seriáli bola umiestnená v Antarktíde.

Zaujímavý fakt je, že v realite bez cestovania vesmírom naozaj máme dve brány. Jedna je v štúdiu, kde sa vždy natáčajú scény z veliteľstva SG-C, a druhú nosí štáb na natáčanie vonkajších scén.

Brána v štúdiu mala skutočne otočný vnútorný kruh, zatiaľ čo vonkajšia bola statická.

„Sedmý symbol – start!“

Na tvorbe seriálu sa podieľalo skutočné letectvo

Takmer všetky hlavné postavy sú príslušníci amerických ozbrojených síl a celý projekt Hviezdnej brány zastrešuje americké letectvo. Práve preto tvorcovia seriálu úzko spolupracovali so skutočnými vojakmi.

Vďaka ich prínosu sme mali na cestovanie vesmírom o trochu reálnejší pohľad a scenáristi nemohli poškodiť dobré meno amerického letectva mylnými informáciami.

Richard Dean Anderson, predstaviteľ plukovníka Jacka O´Niella, dokonca dostal aj čestné uznanie za pozitívnu propagáciu letectva.

Zvuk aktivácie červej diery bol ťažký oriešok

Mimozemské zariadenie, ktoré spája svety z opačných kútov galaxie, nemôže znieť pozemsky. Brnkačka! Tvorcovia si jednoducho vzali tryskový motor a bazén s vodou. Ten známy zvuk už nemohol vzniknúť zaujímavejšie.

Občas sa zasnívame a myslíme si, že cestovanie na iné planéty nie je len výplod myslí producentov. Je to príjemná predstava, no skončí s ďalším dielom obľúbeného seriálu.

Tiež si preto púšťate Hviezdnu bránu stále dokola?

CTA IMAGE
Buďte skutočným pánom televíznej zábavy. TV archív na viac ako 30 kanálov, až 168 hodín nahrávania a aplikácia na mobily a tablety s operačným systémom iOS, Android a Windows Phone.
Viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií