SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Zahraničné seriály ktoré dobyli svet - Čarodejnice

Čarodejnice sa k nám dostali v roku 2005, v čase keď v amerických televíziách práve vrcholila posledná séria. Medzi divákmi sa ujali veľmi pozitívne, preto odvysielala televízia Markíza za štyri roky všetkých osem sérií.

Aké drahé je byť čarodejnicou
Je neuveriteľné, akú čiastku stála produkcia jedného dielu Čarodejníc. Produkcia 42-minútového dielu stála dva milióny dolárov. Každého jedného dielu. Kvôli vysokým nákladom sa Phoebe nikdy nenaučila levitovať. Vraj by to bolo príliš drahé.

 

 

Kniha tieňov nebola len rekvizita
Bola až príliš skutočná, vážila takmer štyri a pol kilogramu. Všetky kúzla a všetci démoni v nej sú maľovaní ručne. Ak nepočítame obrovský dom, bola najvzácnejšou vecou v celom seriáli.

 

 

Seriál nikdy neskončil
Po odvysielaní ôsmej série sa americké komixové vydavateľstvo Zenescope rozhodlo vydať vlastnú sériu Čarodejníc v podobe komixu. Zatiaľ vznikla deviata a desiata séria, ktoré si môžete zakúpiť napríklad na e-bayi. (http://www.ebay.com/bhp/charmed-comics)

 

Belthazor či Darth?
Počas seriálu bol Julian McMahon niekoľkými rôznymi osobnosťami, najviac však Cole - milenec Phoebe. V prvých sériách známy ako démon Belthazor dostával masku inšpirovanú postavou z iného kultového príbehu: Darth Maul zo Star Wars.
V jednom dieli dokonca použil hlášku Darth Vadera, ktorý je tiež postavou z Hviezdnych vojen: „Tvoj nedostatok viery ma znepokojuje.“ (z angl. „I find your lack of faith disturbing.“).


zdroj (http://charmed.wikia.com/wiki/Belthazor)

Víťazstvá
Čarodejniciam a ich spojencom stačilo obyčajných 178 častí, aby spolu zničili až 610 zloduchov. Drvivú väčšinu tvorili notoricky známi démoni, ale našli sa medzi nimi aj upíri a zopár smrteľníkov.

Prehry
Žiaľ, ani čarovné sestry neunikli istej smrti. Keď neustále bojujete s mocnosťami pekla, temnoty a iných magických ziel, s neúspechom musíte počítať. V prípade Phoebe bolo neúspechov desať, Paige a Piper obišli s deviatimi smrťami a Prue sa podarilo neuspieť trikrát. Nanešťastie, ona jediná zomrela natrvalo.

Teraz si už len zaspomínajte na úvodnú znelku a všetky úvodné titulky v jednom videu.

 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií