SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Zabudnite na hranaté stolné počítače. Tieto stroje vyzerajú dobre aj v obývačke!

Počítač nemusí byť len veľká zaprášená škatuľa plná káblov kdesi pod stolom. Výrobcovia si už našťastie dávno uvedomili, že technika môže aj dobre vyzerať a ladiť tak s dizajnom každej modernej domácnosti.

Pozrime sa na niekoľko desktopov, ktoré už nemusíte schovávať pod stolom v pracovni či v rohu spálne, ale radi ich vystavíte prakticky kdekoľvek.

Lenovo IdeaCentre 510-23ISH

Základom je dostatočne veľký a elegantný monitor s 23-palcovou uhlopriečkou. Vďaka širokouhlému pomeru strán a rozlíšeniu 1920 x 1080 bodov zobrazí rovnako dobre dva textové dokumenty vedľa seba a večer aj akýkoľvek film.

K monitoru, ktorý obsahuje všetok potrebný hardvér, pripojíte klávesnicu a myš. Samozrejme bezdrôtovo, bez škaredých káblov. IdeaCentre začína na cene okolo 550 €, so 4 GB RAM a 500 GB diskom. Tieto hodnoty ale môžete rozšíriť aj na dvojnásobok.

All-in-one PC Lenovo IdeaCentre

HP ENVY 27-b150nc

HP ENVY sa vydáva podobnou cestou, no ešte viac kladie dôraz na výkon a dizajn. Samotná 27'' obrazovka s vysokým rozlíšením 2560 x 1440 bodov je čo najtenšia a s minimálnymi okrajmi a hernými reproduktormi B&O Play od svetoznámej značky Bang & Olufsen. Ponúka ale tiež dotykové ovládanie Windowsu 10.

Za cenu takmer 1600 € dostanete silný procesor Intel Core i5 Kaby Lake spolupracuje s 8 GB RAM a kombináciou 256 GB SSD-čka s 1 TB klasickým platňovým diskom. Do plochého podstavca sa zmestili všetky potrebné porty, čítačka pamäťových kariet a samostatná grafická karta s 4 GB pamäťou, takže na svoje si prídu aj hráči najnovších PC hier.

All-in-one PC HP ENVY

obr: techradar.com

Apple Mac mini

Aj Apple ponúka alternatívu k počítačom typu All-in-One, teda kombinácii monitoru s výkonným hardvérom ukrytým priamo v ňom. V jeho ponuke hľadajte iMac.

Okrem neho je tu ale tiež starší Mac mini, ktorý zaujme najmä svojou cenou. Produkty značky s nahryznutým jablkom v logu obvykle rúbu poriadne vysoko, no Mac mini s dvojjadrovým procesorom a 500 GB pevným diskom začína už na 569 eurách.

Len 3,6 centimetra vysokú krabičku samozrejme môžete mať aj s rýchlejším terabajtovým diskom Fusion Drive. Ten kombinuje klasické platne a menšiu SSD časť, kam sa automaticky presunú najčastejšie používané súbory. Šikovnejší a technicky zdatnejší majitelia si do tohto stroja dokážu dať disk vlastný, prípadne využiť aj takzvaný dual boot. S ním si potom môžete vybrať, či chcete pracovať so starým dobrým Windowsom alebo využívať Mac OS.

Apple Mac mini

ASUS VivoStick PC TS10-B060D

Počítač s plonohodnotným Windows 10 však môžete úplne skryť. Riešenie VivoStick PC od Asusu má tvar USB kľúča, ktorý v prípade potreby zasuniete do televízora, monitoru alebo projektora v obývačke. Za cenu približne 150 € samozrejme neponúkne závratný výkon, no nezavadzia a vďaka dvom integrovaným USB portom dokáže prehrávať všetky filmy na vašom externom disku, či pripojiť klasickú počítačovú myš aj klávesnicu. Pre pohodlný večer s pukancami v ruke už nebudete potrebovať nič iné.

ASUS VivoStick PC

CTA IMAGE
Vyskúšajte náš vysokorýchlostný
neobmedzený internet
za skvelé ceny.
Zistite viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií