SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Wings for Life WORLD RUN 2015

Dňa 3. mája 2015 sa v Bratislave uskutoční výnimočný beh Wings for Life WORLD RUN, ktorého hrdým partnerom sa stala aj spoločnosť SWAN.

Ide o unikátnu celosvetovú bežeckú udalosť, ktorá sa začína o 11-tej hodine medzinárodného času (u nás o 13.00 hod) a končí sa až vtedy, keď je posledný účastník behu dostihnutý tzv. stíhacím vozidlom.

BEH AKO ŽIADEN INÝ

Okrem toho, že beh štartuje presne v rovnaký okamih až v 35 krajinách sveta, má aj zopár ďalších výnimočných momentov.

Beh naopak

Bežci v behu Wings for Life neprebehnú cieľovou čiarou. Možno to znie zvláštne, ale je to tak. :) Každý bežec si stanoví svoj vlastný cieľ - koľko by chcel odbehnúť (môže si to jednoducho vypočítať na špeciálnej kalkulačke) a je len na ňom, či ho dosiahne. Bežci totiž bežia až kým ich nedobehne tzv. „catcher car“ – stíhacie vozidlo. Začne ich sledovať 30 minút po štarte, postupne zrýchľuje a stáva sa z neho pohyblivá cieľová čiara. Toto stíhacie vozidlo má v sebe technológiu, ktorá sa aktivizuje pri štarte a zaznamenáva vzdialenosť každého bežca v momente, keď ho dobehne. Keď auto bežca predbehne, preteky sa pre neho končia. Na rozdiel od ostatných behov je víťazom práve ten bežec, ktorý ostane bežať ako posledný. 

    

V tíme nielen so svojimi známymi, ale aj so známymi osobnosťami

Do behu Wings for Life WORLD RUN sa môže zapojiť naozaj každý – od úplných začiatočníkov až po bežeckú elitu, vrátane telesne hendikepovaných.

Každý bežec sa môže stať členom až troch tímov. Je len na ňom, či si vytvorí vlastný alebo sa pripojí do už existujúceho. Do behu sa zapája mnoho známych osobností a športovcov, ktorí ako ambasádori vytvárajú vlastné tímy a navzájom sa povzbudzujú k lepším výsledkom. Jedným z ambasádorov je aj majsterka sveta vo vodnom slalome Janka Dukátová alebo náš talentovaný reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa. Pridať sa k nim a spoločne tak zdieľať pocit spolupatričnosti a trochu zdravej súťaživosti môže naozaj každý.

     

BEH PRE TÝCH, KTORÍ BEŽAŤ NEMÔŽU

Podujatie Wings for Life WORLD RUN je zároveň aj dobročinný beh. 100% štartovného putuje priamo neziskovej nadácii Wings for Life. Tá financuje projekty na výskum poranení miechy na celom svete. Poranenie miechy je jedno z najhorších úrazov, ktoré vplýva na schopnosť človeka hýbať končatinami a spôsobuje pacientom veľké množstvo ďalších komplikácií. Vedci z celého sveta pracujú na riešení a ich objavy dávajú ľuďom na vozíku nádej, že sa možno raz opäť postavia na nohy. 

Wings for Life WORLD RUN sa na Slovensku uskutoční už druhýkrát. Štartuje sa v Bratislave na námestí pred nákupným centrom Eurovea. Opäť sa stretnú tisíce bežcov s cieľom urobiť niečo nielen pre seba, ale aj pre druhých. Nebude pri tom chýbať ani množstvo veselých a zábavných okamihov.

Príďte bežať spoločne s našim tímom a s celým svetom! Bežme spolu pre tých, ktorí bežať nemôžu.

Vidíme sa na štarte!

SWAN, a.s.

hrdý partner Wings for Life WORLD RUN 2015

CTA IMAGE

Chcete od nás dostávať digitálne tipy a vedieť ako prví, čo máme nové?


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií