SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Využite čas doma na vzdelávanie! Nové zručnosti vám pomôžu aj v práci

Máte v týchto dňoch menej práce, alebo dokonca hrozí, že o svoje zamestnanie prídete? Čas v karanténe si môžete krátiť vzdelávaním, prácou na sebe a získavaním nových schopností. A teraz naozaj nemyslíme len varenie a iné domáce práce. 

Čo tak vrátiť sa do práce bohatší o jeden svetový jazyk navyše, schopnosť programovať alebo aspoň lepšie zvládať každodenné pracovné povinnosti? 

Cudzie jazyky sa dajú učiť aj zábavne

Mobilnú aplikáciu Duolingo možno poznáte, každodennú lekciu z angličtiny, nemčiny, španielčiny či iného jazyka by ste si v nej ale mohli dať aj dnes, nielen pred cestou na letnú dovolenku.

Duolingo

Duolingo je k dispozícii úplne zadarmo, autori totiž zarábajú na veľkých korporátnych klientoch. Všetko je prispôsobené pohodliu a zábave, takže tu o žiadnych nudných hodinách alebo slovníkoch ani nemôže byť reč. 

HTML, PHP, JAVA alebo C++? Už to pre vás nebude neznáma

Je všeobecne známe, že IT sektor alebo programátori núdzu o pracovné ponuky nemajú ani v tomto období, kedy zvyšok ekonomiky trpí a stagnuje. 

Služby ako CodeAcademy vás naučia programovať webové stránky, aplikácie pre Android alebo iPhone alebo pracovať v jazykoch Python či SQL, ktoré využijú aj “bežní” zamestnanci na administratívnych pozíciách s Excelom otvoreným väčšinu pracovného dňa. 

Codeacademy

Slovenský projekt Learn2code je na tom podobne, po vzore iných zahraničných e-schooling webov ale už začína pridávať aj všeobecnejšie kurzy pre prácu v PowerPointe alebo Worde a naučiť sa môžete aj základy content marketingu

Ten sa vám hodí, pokiaľ spravujete firemný facebook alebo plánujete bočný príjem v podobe vlastného e-shopu. 

Learn2code

Tieto služby sú už kvôli bohatému a rôznorodému obsahu platené. CodeAcademy vás v rozšírených kurzoch vyjde na 13,99 eur mesačne, Learn2Code na 25 eur mesačne. 

Samozrejme, poplatok platíte iba v mesiacoch, kedy sa chcete vzdelávať, potom ho môžete jednoducho zrušiť. 

Kurzy aj od certifikovaných trénerov a svetových univerzít

Udemy sa na to vrhlo naplno a ponúka stovky kurzov z najrôznejších sektorov a odvetví. Je pritom úplne jedno, či chcete nový skill využiť v práci alebo len ako svoje hobby.

Opäť nechýba programovanie, Java či Swift, nájdete tu ale aj kurzy umeleckého kreslenia, rýchlokurz trénovania psov či miešania koktejlov a hrania pokeru.

Udemy vám pomôže aj celý proces otočiť. Ak si myslíte, že by ste sa uchytili ako učitelia, môžete zostaviť vlastný kurz a na výučbe naopak zarábať. 

Udemy

Coursera naopak nenecháva vôbec nič na náhodu a všetky kurzy vytvorila v spolupráci so známymi top technologickými firmami alebo univerzitami.

Pochváliť sa môžu obsahom od IBM, Standfordskej univerzity alebo Imperial College v Londýne. 

Tu však už hovoríme o serióznom štúdiu, ktoré síce prebieha výhradne online, no inak sa budete cítiť naozaj tak, ako keby ste opäť zasadli do vysokoškolských lavíc. Získať dokonca môžete aj bakalárske alebo magisterské tituly, no na tie si obyčajne musíte pripraviť aj veľký balík peňazí. 

Coursea

Začať však môžete aj zľahka, napríklad vyhľadaním obyčajných skrípt alebo učebníc cez službu Google Books, ktorú dobre poznajú všetci študenti píšuci svoje záverečné práce.

V každom prípade budete potrebovať trpezlivosť, dostatok času a rýchle internetové pripojenie od SWANu.    


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií