SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Všade dobre, v smart home najlepšie! S týmito gadgetmi bude váš domov ešte útulnejší

Je tu niekto, kto nenávidí domáce práce a chcel by, aby starostlivosť o jeho byt prevzal niekto iný? Vďaka moderným technológiám je takúto scenár dostupný už takmer pre každého. Stačí zamieriť do obchodu s elektronikou a vybrať si niektorý z týchto smart gadgetov.

Robotický vysávač vs. štvornohí miláčikovia

Áno, už aj vysávanie celej obývačky za vás môže prebrať prístroj, ktorý chodí po miestnosti úplne sám. A namiesto “luxovania” raz alebo dvakrát za týždeň môže pracovať aj každý deň, čo ocenia najmä astmatici a majitelia chlpatých domácich miláčikov. 

Kráľom v tomto segmente je spoločnosť iRobot a jej modely Roomba, ktoré už dokážu podlahy tiež vytrieť mopom, prípadne sa sami vysypať.  

Vôbec však nemusíte investovať tisíce eur, za približne 250 eur sa u vás o prach môžu starať Xiaomi, Tesla, Rowenta či iné značky. 

Robotický vysávač

Čistička vzduchu pre zdravšie prostredie

Ak žijete vo väčších mestách alebo vaše okná smerujú na hlavnú ulicu, určite nadávate na večne zaprášené okná. Vždy, keď vetráte, prach preniká do interiéru a čo je horšie, počas home officu ho dýchate prakticky 24 hodín denne. 

Pľúcam i nosu pomôžu čističky vzduchu. Tie drahšie dokážu filtrovať aj zápach z mačacích toaliet a cigariet (hľadajte prístroje vybavené uhlíkovým filtrom), prípadne škodlivý formaldehyd z lacnejšieho nábytku. 

Pripravte si 300 až 1 000 eur, podľa toho, či sa rozhodnete pre Xiaomi, Electrolux, Philips alebo Dyson. Niektoré sú kombinované so zvlhčovačom vzduchu, ktorý vám obzvlášť v zime pomôže udržať optimálnu vlhkosť na úrovni 40 - 60 %. To by malo zabrániť rannému lapaniu po dychu aj množeniu vírusov a baktérií. 

Čistička vzduchu

Bezpečnostné kamery pre kľudné dovolenky

Ak dávate prednosť lacnejším hračkám, pokojný spánok aj stovky kilometrov od domova vám zabezpečia IP kamery. Na ich kúpu budete potrebovať 20-50 eur, podľa toho, akú výbavu s rozlíšenie majú. 

Všetky vám umožnia kedykoľvek nahliadnuť, čo sa deje u vás doma, prípadne odošlú notifikáciu, ak zaznamenajú pohyb a nečakané zvuky. 

Kamery ale môžete umiestniť aj vonku, napríklad do inteligentného zvončeka. Trochu sa s výbavou pohrajte, pridajte na diaľku otvárateľné dvere do garáže a zásielky od kuriérov budete môcť preberať, aj keď nie ste doma. 

Zvonček smart

Termostaty, klimatizácie a smart žiarovky pre večernú pohodu

Základom domova je teplo, nie však príliš veľké. O ideálnu teplotnú pohodu sa môže starať napríklad termostat od Netatmo

Ten nainštalujete bez akýchkoľvek káblov, montuje sa totiž priamo na termostatické hlavice bežných radiátorov. Systém bude vždy udržiavať zvolenú teplotu, ktorá však môže byť v noci, alebo v čase vašej neprítomnosti nižšia. Ušetrené náklady za teplo vám tak rýchlo vrátia investovanú sumu. V lete zas využijete klimatizáciu ovládanú cez mobil. 

Smart termostat

Všetko ale začína pri pár eurových položkách ako sú žiarovky a elektrické zásuvky, ktoré môžete taktiež ovládať z mobilu. Kým klasický vypínač dokáže svetlo iba zapnúť a vypnúť, tie inteligentné pracujú s intenzitou a teplotou samotného vyžarovaného svetla. 

Na prácu jasné biele, na večernú pohodu trochu dožlta, čím si navodíte relaxačnú atmosféru pre oči aj hlavu. 

Lídrom medzi žiarovkami je Philips a jeho svetá Hue, smart domácnosť ale môžete skladať aj s lacnými kúskami z Ikey alebo iných e-shopov. 

Philips žiarovky

Potom už bude len na vás, kde s celým projektom skončíte, a či na ovládanie budete používať len mobil, alebo aj hlasových asistentov zabudovaných v smart reproduktoroch ako je Amazon Echo, Google Home alebo Apple HomePod

Na všetko vám postačí iba spoľahlivý internet, ktorý bude poháňať domácu Wi-Fi a všetky pripojené inteligentné gadgety. Rýchle optické pripojenie od SWANu môžete mať už za 9,99 eur mesačne
 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií