SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Viete kam sa ukladajú Vaše dáta?

Žijeme vo svete preplnenom digitálnymi informáciami, ku ktorým dnes pristupujeme kedykoľvek a cez viaceré zariadenia. S rastúcim elektronickým obsahom stále viac riešime otázku veľkosti úložného priestoru. V prípade firemných dát sa do rovnice navyše pridáva aj otázka bezpečnosti. Výber miesta, kam sa firma rozhodne ukladať svoje dáta, je preto nesmierne dôležitý. BENESTRA do svojej ponuky pre firemných zákazníkov zakomponovala riešenie – Network Storage – ktoré umožňuje rozšíriť úložný priestor Vášho servera o ďalšie disky. A pritom je jedno, či je Váš server umiestnený vo Vašich vlastných priestoroch alebo v dátovom centre BENESTRA. Aké sú teda výhody tejto služby oproti štandardným riešeniam?

Dostupnosť úložiska 24/7

K svojim firemným dátam vyžadujeme nepretržitý prístup, kedykoľvek ich potrebujeme. Nedostupné úložisko z dôvodu výpadku elektrickej energie alebo pokazeného disku dokáže minimálne sťažiť prácu, prípadne ohroziť celú prevádzku. Služba Network Storage je postavená na serveroch umiestnených v našom datacentre, ktoré bolo projektované podľa štandardov Tier 3 (dostupnosť 99,982 %), pričom kľúčové funkcionality ako napájanie, chladenie a telekomunikačná infraštruktúra vyhovujú vyššiemu štandardu s dostupnosťou 99,99 %.

Nafukovacie riešenie

Dimenzovať veľkosť diskov potrebných na ukladanie dôležitých dát nemusí byť vždy priamočiare. Keď je miesta málo, je nutné riešiť upgrade, myslieť na kompatibilitu, riešiť výber a nákup diskov, všetko časovo náročné aktivity. Veľkosť úložiska v cloude je možné dimenzovať podľa aktuálnych potrieb na počkanie. Nafukovaním veľkosti priestoru tvárnosť riešenia len začína. Výber diskov (SATA, SAS, SSD) a protokolu (NFS, CIFS, iSCSI) sú hlavné parametre, o ktorých rozhoduje zákazník.

Sú Vaše dáta v bezpečí?

Firemné dáta musia byť v bezpečí, ideálne na Slovensku. Pri výbere správneho úložiska treba zohľadniť tak fyzickú ako aj informačnú bezpečnosť. Neexistuje žiadne fyzicky bezpečnejšie miesto pre dáta, prepojené s vonkajším svetom, ako je dátové centrum. BENESTRA datacentrum je pod nepretržitým dohľadom strážnej služby pracovníkov SBS, monitorované kamerovým systémom a maximálne kontrolovaným prístupom. Napriek fyzickému umiestneniu úložiska v dátovom centre BENESTRA, z pohľadu zákazníka je úložisko virtuálnou súčasťou jeho lokálnej LAN siete. Okrem fyzickej bezpečnosti datacentra treba zohľadniť aj informačnú bezpečnosť, ktorá je v prípade služieb mimo zákazníckej infraštruktúry nemenej dôležitá. BENESTRA má ako jeden z mála poskytovateľov na Slovensku certifikáciu podľa najnovšieho štandardu ISO/IEC 27001:2013. Myslíte si, že ukladáte Vaše dáta na bezpečné miesto? Napíšte našim špecialistom na cloud@benestra.sk a podeľte sa s nimi o Vaše skúsenosti.

Prístup k dátam podľa reálnych potrieb

Spôsob, ktorým sa rozhodnete pristupovať k Vašim dátam závisí od umiestnenia Vášho servera a architektúry Vašej siete. Ak máte server vo Vašej lokálnej sieti, úložisko vieme pripojiť cez zabezpečený Internet (IPSec) alebo cez dedikovanú dátovú linku (Ethernet Line). Zákazníci využívajúci naše IP VPN služby majú možnosť zaradiť svoj úložný priestor do svojej existujúcej MPLS siete a dosiahnuť tak prístup k úložisku pre svoju centrálu a všetky pobočky. V prípade, že svoj server máte umiestnený v našom datacentre, pripojíme k nemu externé disky cez dedikovanú dátovú linku. Veľkosť úložiska vieme navýšiť aj pre našich Virtual Datacenter zákazníkov a to pripojením diskov do VLAN. Rýchlosť, ktorou je možné úložisko pripojiť je závislá na použitej technológii a potrieb zákazníka (od 10 Mbit/s po 10 Gbit/s).

Nulové investície

Vďaka nadštandardnej škálovateľnosti a flexibilite je služba Network Storage výhodným riešením pre zákazníkov, ktorí preferujú predvídateľné náklady. Všetky investície do nákupu HW, SW, licencií a prípadných aktualizácií sú v réžii operátora. Odplata za službu je vo forme pravidelných mesačných poplatkov, pričom výška poplatku závisí od veľkosti úložného priestoru, typu zvolených diskov a kapacity linky, ktorou je úložný priestor pripojený. Viac o cenách a aktuálnej špeciálnej ponuke – 6 mesiacov zadarmo.
 
Pokiaľ hľadáte centralizované úložisko pre Vaše súbory s možnosťou zdieľania informácií naprieč celou firmou alebo geograficky fyzicky oddelené miesto pre zálohovanie alebo archív s najvyššou možnou bezpečnosťou alebo len obrovské úložisko na archiváciu veľkoobjemových dát ako sú napríklad audio nahrávky z call centier alebo video nahrávky zo zabezpečovacích systémov, tak služba Network Storage predstavuje pre Vás ideálne riešenie.
 
Ján Matiaska
Product & Marketing Manager
BENESTRA, s. r. o

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií