SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Vianoce v slovenských televíziách: moderné animáky aj návrat klasiky

Štedrý večer tento rok pripadol na pondelok, získame teda dva víkendové dni na všetky prípravy, balenie darčekov a nastávanie tej správnej rodinnej atmosféry.

Uvedomujú si to aj slovenské a české stanice. Ich program stojí za to naladiť už v nedeľu, no tradičné sviatočné filmy a klasiky na televíznych obrazovkách uvidíme počas celých sviatkov.

Z programu Markízy, Joj, RTVS a ďalších vyberáme za vás.

Nedeľa 23. december

O 16.15 hod. na Markíze - Pyšná princezná - Československá čiernobiela klasická rozprávka, kde je hlavnou témou láska. Ponúkne filmové lokality, do ktorých sa u našich severozápadných susedov môžete hneď na jar pozrieť aj osobne.

Tú istú stanicu sa oplatí zapnúť aj o 20.30 hod. kvôli Pelíškom. Film so stále známym Miroslavom Donutilom, Bolekom Polívkom a Emíliou Vášáryovou síce prelína vianočná tématika, no zároveň spomína na pohnuté roky '67 a '68. Podľa mnohých ide o najlepší český film vôbec.

Ak preferujete zahraničnú produkciu, postrážte si na hodinkách 20.30 hod., TV JOJ a Sám doma. Úplne najznámejšie vystúpenie Macaulaya Culkina v jeho detských rokoch pozná asi každý. Rodičia ho zabudnú doma a on svoj dom musí brániť pred útokom nemotorných zlodejov.

Pondelok 24. december

Štedrý deň bude v ponuke slovenských televízií najzaujímavejší. Markíza opäť vytiahne československé klasiky, navyše pekne za sebou. 15.30 hod. Princezná so zlatou hviezdou, 17.10 hod. Perinbaba a 19.00 hod. Tri oriešky pre Popolušku.

Ak si chcete užiť domácu, no o čosi modernejšiu kinematografiu, skúste sledovať program Jednotky. O 14.20 hod. Sokoliar Tomáš nakrúcaný na Oravskom hrade a o 19.00 hod. Sedem zhavranených bratov. Oba sú z roku 2000.

Sokoliar Tomáš

Na TV JOJ odporúčame čas 20.30 hod. a druhý diel Sám doma 2: Stratený v New Yorku. Túto časť si môžete pozrieť aj v prípade, že v nedeľu nestihnete jednotku. Ponúkne lákavé scenérie z amerického veľkomesta a ešte lepší vianočný soundtrack.

Utorok 25. december

Viete si predstaviť Vianoce bez Mrázika? Ak nie, prepnite na Markízu o 17.20 hod.

TV JOJ proti nemu od 17.10 hod. nasadí Dobu ľadovú. Konkrétne už jej štvrtú časť s animovanou nemotornou vevericou a zvyškom jej zvieracích priateľov. Na svoje si samozrejme prídu nielen deti.

Večer, o 21.35 hod. na ČT1 pôjde legendárna česká komédia Marečku, podejte mi pero!


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií