SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Vianoce 2018: Tipy na ozajstné technologické darčeky namiesto ponožiek

Teplé svetre, ponožky, voňavky, kozmetika alebo dokonca nákupné poukazy sa možno zídu, ale priznajme si, že je to tak trochu nuda. Prinášame vám výber darčekov, ktoré síce nie sú najlacnejšie, ale spravia ozajstnú radosť a určite ich po pár týždňoch neodložíte do skrine.

Obaly a príslušenstvo na mobilu

Tiež skôr klasika, ktorú ale môžete ozvláštniť, ak budete nakupovať poriadne a s rozumom. Namiesto lacného čínskeho puzdra skúste objednať poriadny kožený obal, ktorý po týždňoch používania získa exkluzívnu patinu. Alebo elegantný červený, čo ozvláštni každý rokmi používania obitý smartfón?

Nebojte sa siahnuť po originálnom a trochu drahšom príslušenstve priamo od výrobcu. Mobilným závislákom môžete darovať externú batériu. Aspoň s 10 000 mAh kapacitou.

Kryt a obal na mobil

Kamera do domácnosti a inteligentné svetlá

Chceli vedieť, čo sa deje, keď sú všetci v práci? Kúpte svojej rodine inteligentnú kameru, na ktorú sa bude môcť pripojiť každý člen domácnosti. Ak sa bojíte o súkromie, skúste si smart obývačku budovať z opačného konca.

Našimi favoritmi sú inteligentné svetelné panely Nanoleaf, žiarovky Philips Hue alebo cez smartfón ovládaný termostat Netatmo.

Netatmo

Predplatné do služieb, ktoré naozaj používate

Darčekové poukazy sme označili za nudu, no nemusíte ich zavrhnúť úplne. Len buďte trochu modernejší. Predplatným Netflixu, Spotify alebo do konzolových služieb Xbox Game Pass a PlayStation Plus nič nepokazíte.

Máte doma hokejového fanúšika? Internetová televízia NHL.tv stojí na rok len necelých sto dolárov a streamuje všetky zápasy každého kola.

Fitness príslušenstvo a hodinky

Hovorí sa, že váha nie je práve najbezpečnejší darček, ale verte, že ak vaše dieťa holduje posilňovaniu a v kuchyni skrýva krabice od proteínu, inteligentným kúskom počítajúcim aj objem svalovej hmoty mu určite spravíte radosť.

Ostatným môžete darovať fitness náramok alebo serióznejšie vyzerajúce hodinky s viacerými funkciami. Prípadne na to choďte úplne opačne a manželovi darujte ozajstné mechanické hodinky, ktoré majú aj poriadnu históriu.

Len sa vyhnite módnym značkám, ktoré za známe logo skrývajú tie najlacnejšie strojčeky. Platí pravidlo, že ak názov hodiniek poznáte aj z tričiek, šiltoviek a kabeliek, choďte radšej o obchod ďalej.

Inteligentné hodinky

Elektrická kolobežka

Absolútny hit roka 2018 bude zrejme počas zimy odpočívať niekde v pivnici, ale nie je dôvod, prečo by sa na jar opäť nemal stať populárnym dopravným prostriedkom.

Navyše, ak sa aspoň jeden člen rodiny začne presúvať na kolobežke, rodinný rozpočet určite pocíti úsporu peňazí, ktoré by inak skončili na čerpacích staniciach.

Zvoľte model, ktorý má bezpečné brzdy ovládané na riadidlách a nafukovacie kolieska s veľkosťou aspoň 8 palcov. Modely od Xiaomi sú zrejme najlepšou voľbou.

Elektrická kolobežka Xiaomi

Slúchadlá, reproduktory a iné audio-video

Za stovku napríklad BeatsX, ktoré jednoducho zbalíte do vrecka a v prípade potreby vytiahnete v MHD, vlaku, kancelárii alebo fitness centre. Pre audiofilov Bose QuietComfort 35 alebo Sony MDR100X so špičkovým potláčaním ruchov okolia. A pre rodinu domov Sonos One, ku ktorému sa bez problémov pripojí ktokoľvek bude chcieť, priamo cez Wi-Fi alebo Bluetooth.

Pochopili ste správne, trendom roka 2018 je Bluetooth a Noise Canceling technológia.

Bluetooth slúchadlá


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií