SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Víkendové TV tipy. Veľkonočný predĺžený víkend sa ponesie v znamení televíznych rozprávok

Veľkonočný predĺžený víkend s digitálnou televíziou SWAN MULTIMEDIA sa na televíznych obrazovkách ponesie v znamení rozprávok a filmových komédií.

 

Piatok, 25. marca 2016

(ROZPRÁVKA) Už ráno na veľkonočný Veľký piatok nepremeškajte jednu z najvydarenejších moderných českých rozprávok Peklo s princeznou (2008), v ktorej sa princezná Aneta (Tereza Voříšková) nechce vydávať za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva. Zábavná rozprávka so skvelým hereckým obsadením začína v piatok o 8:05 hod. na TV Markíza a v repríze v pondelok o 6:30 hod.

(DONKUMENTÁRNY FILM) Česká televízia pripravila cez veľkonočné sviatky zaujímavý dokumentárny film Posledný deň Ježiša Nazaretského, ktorý odvysiela v piatok o 11:05 hod. Príbeh Ježiša Nazaretského je po stáročia predmetom záujmu laickej a odbornej verejnosti, veriacich i neveriacich. Z pohľadu historikov sú jednou z najzaujímavejších kapitol Ježišovho príbehu posledné hodiny jeho života. Dokument sa pokúša nahliadnuť na duchovnú tému úplne vecne a prináša neobvyklý pohľad na obdobie, ktoré poznačilo vývoj dejín ľudstva. S pomocou uznávaných slovenských odborníkov mapuje udalosti pašijového príbehu od Ježišovej poslednej večere s apoštolmi, cez zatknutie v Getsemanskej záhrade, vlastné súdne pojednávanie až po akt ukrižovania.

 

(ANIMOVANÝ FILM) Popoludní začína animovaný príbeh priateľstva malého vikingského chlapca Štikúta s nebezpečným drakom vo filme Ako vycvičiť draka. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave Štikút zostrelí azda najnebezpečnejšieho draka. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil, sa Štikút s drakom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Film Ako vycvičiť draka začína v piatok o 13:20 hod., alebo v sobotu o 7:15 hod. na TV Markíza.

(ROMANTICKÝ FILM) V piatok večer o 20:35 hod. nepremeškajte romantický film Diabol nosí Pradu na TV Joj Plus. Nádejná mladá absolventka prestížnej univerzity Andy (Anne Hathaway) sa podarí takmer náhodou získať miesto asistentky najmocnejšej ženy módneho priemyslu v New Yorku, šéfredaktorky módneho magazínu Runway, Mirandy Priestly (Meryl Streep). Nevýrazná šedá myška Andy, ktorá svetu módy ešte nepodľahla, sa musí kompletne premeniť, aby sa stala perfektnou asistentkou, presne podľa Mirandiných predstáv. Film režíroval David Frankel, ktorý stojí aj za populárnym seriálom Sex v meste a pozrieť si ho môžete v repríze aj v sobotu o 15:55 hod. na TV Joj.

 

Sobota, 26. marca 2016

(ANIMOVANÝ FILM) V sobotu doobeda si môžete pozrieť na kanáli HBO2 pokračovanie animovaného filmu Ako vycvičiť draka 2, ktorý začína o 10:30 hod. Film nás privádza späť do fantastického sveta Vikinga Štikúta a jeho verného draka. Teraz spolu žijú Vikingovia a draci v mieri na fantastickom ostrove, ktorý sa premenil na dračí raj. Nerozlučná dvojica ale bude musieť bojovať za záchranu budúcnosti ľudí a drakov pred mocichtivým Dragom.

(ANIMOVANÝ FILM) V sobotu večer, v krátkom veľkonočnom špeciále Doba ľadová: Veľkonočné prekvapenie o 20:35 hod. na TV Joj, sa na televízne obrazovky vracajú obľúbení prehistorickí hrdinovia, mamut Manny, jeho žena Ellie, ich tínedžerská dcéra Kiwi, leňochod Sid, šabľozubý tiger Diego a šialená veverička, aby v dobe ľadovej oslávili príchod jari a prežili nové napínavé dobrodružstvá pri honbe za ukradnutými vtáčími vajcami.

(KOMÉDIA/DRÁMA) Pre dospelých máme tip na český oskarový film Kolja (1996) z dielne geniálneho filmára a skvelého herca Zdenka Svěráka, ktorý vo filme zažiaril v hlavnej úlohe staršieho muža, ktorý sa v neľahkých chvíľach ujal cudzieho chlapca. Láskavú komédiu, ovenčenú mnohými prestížnymi filmovými cenami, si môžete pozrieť v sobotu na programe ČT1 o 21:45 hod.  

 

Nedeľa, 27. marca 2016

(HUDOBNÁ DRÁMA) Film 8. míľa nie je autobiografickým príbehom rapera Eminema, ale je ním voľne inšpirovaný. Sám Eminem si zahral aj hlavnú úlohu, Jimmyho. Snímka zachytáva kratučký úsek v živote dospievajúceho chlapca, bojujúceho o víťazstvo v rapovej súťaži. Je situovaný do Detroitu, kde Eminem vyrastal, do bezútešnej štvrte chudobných, ktorú od štvrti bielych oddeľuje rovná, nekonečne dlhá ulica s názvom 8 Mile. Film môzete sledovať v nedeľu večer o 21:45 hod. na kanáli Filmbox Extra.

Pondelok, 28. marca 2016

(ROZPRÁVKA) Veľkonočnú rozprávkovú nádielku dopĺňa dobrodružný fantasy film Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik o 15:25 hod. na TV Joj. Edmund a Lucinka, dve najmladšie z detí Pevensieovcov, trávia prázdniny u svojich príbuzných spoločne so svojím neznesiteľným bratrancom Eustaceom. Často tu spomínajú na Narniu a na dobrodružstvá, ktoré tam zažili, keď jedného dňa z ničoho nič ožije obraz lode, ktorý visí v Lucinkinej izbe a oni sa cezeň dostávajú späť do Narnie.

(KOMÉDIA) Veľkonočný pondelok zavŕši vynikajúca komédia Veselá Veľká noc (1984), ktorá začína o 20:00 hod. na druhom kanáli Českej televízie. Nenapraviteľný sukničkár Jean-Paul Belmondo si nájde krásnu milenku - Sophie Marceau, ale má tiež veľmi žiarlivú manželku. Tá ho prichytí pri čine, ale vynachádzavý záletník sa vynájde a milenku predstaví ako svoju dávno stratenú dcéru.

 

Prajeme príjemnú sviatočnú pohodu pri televíznych obrazovkách!

CTA IMAGE
Buďte skutočným pánom televíznej zábavy. TV archív na viac ako 30 kanálov, až 168 hodín nahrávania a aplikácia na mobily a tablety s operačným systémom iOS, Android a Windows Phone.
Viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií