SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

V Súboji regiónov od SWANu triumfoval Bratislavský kraj

Prečo Súboj regiónov?

Ešte pred desiatimi rokmi boli považované vedomosti o informačných technológiách za úzko špecializované. Dnes si už rozhovor o kvalitách operátorov, mobilov a rýchlosti dát môžete vypočuť aj na základnej škole.  A tak telekomunikačný operátor SWAN otestoval znalosti Slovákov v oblasti IT, multimédií a telekomunikácií v súťaži s príznačným názvom Súboj regiónov. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 536 používateľov, z toho 375 mužov, ale tablet vyhrala Zuzana Kadecká.

 

Súboj bol tesný

Do  Súboju regiónov sa mohol prostredníctvom facebookovej aplikácie zapojiť ktokoľvek. 90 odborných otázok  sa obmieňalo v pravidelných týždňových intervaloch. Víťazom Súboja regiónov sa s najväčším počtom bodov stal Bratislavský kraj, ktorý svoju aktivitu neustále zvyšoval. Druhé miesto patrí Trnavskému regiónu, ktorý bol dlhú dobu lídrom, v záverečných kolách sa však posunul na striebornú pozíciu. Výborné znalosti preukázali aj občania Trenčianskeho a Košického kraja, ktorí skončili na treťom, resp. 4. mieste. Oba kraje sa však môžu pochváliť najlepším priemerným počtom bodov, 44, na osobu. Priemer na súťažiaceho vo víťaznom Bratislavskom regióne bol 38 bodov.

„Podľa odpovedí bola najťažšia otázka Za koľko sekúnd prejde rádiový vlnový signál z Bratislavy do Košíc?, najľahšia otázka: "Ktoré znamienko môžeme použiť v slovenskej predvoľbe namiesto dvoch núl (00421)?“ komentuje Diana Balážiková, marketingová špecialistka zo SWANu.

 

Výhru získala študentka vysokej školy

Súťažiaci boli motivovaní aj vidinou tabletu iPad mini. Vyžrebovaná Zuzana Kadecká, z Bratislavského regiónu študuje a zároveň pracuje v marketingu, tablet tak bude využívať na pracovné aj študijné účely. „Súťažné otázky boli pomerne ťažké, účasť v súťaži som považovala za výzvu,“ hodnotí Súboj regiónov. 

Zuzana Kadecká preberá cenu z rúk výkonného riaditeľa Stanislava Verešvárskeho.

Zuzana Kadecká preberá cenu z rúk výkonného riaditeľa Stanislava Verešvárskeho.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií