SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Už ste si na Facebooku písali s robotom?

Facebook je najväčšia sociálna sieť s viac než 1,8 miliardy aktívnych používateľov každý mesiac. Vo svojom portfóliu má ďalších gigantov - Instagram, Whatsapp a chatovacím aplikáciami kraľuje so svojím Messengerom.

Messenger má nezameniteľné miesto v našich životoch

 

Mesačne si cez modrú bublinku napíše rovná miliarda ľudí, a preto začal Facebook v roku 2016 inštalovať do svojej dcérskej aplikácie skvelé vychytávky. Do správ môžeme dnes pridávať fotky, gify, videá, zvukové záznamy či aktuálnu polohu. V ponuke má tiež množstvo zaujímavých hier. Na chvíľu nás všetkých bavilo pretekať sa s kamošmi v basketbale alebo kopať futbalku.

 

 

Môžeme si nastaviť pripomienku, aby ani jeden z nás nezabudol na piatkové kino.

 

 

V Messengeri si môžeme dokonca telefonovať aj s videom, a tak prekonávame odlúčenie s rodinou ci známymi omnoho ľahšie.

 

Prelomová funkcia je Messenger My Day alebo Môj deň, ktorú mame vo svojich zariadeniach dostupnú od septembra minulého roka a umožňuje nám zdieľať s priateľmi aktuálne pocity či zážitky. Vďaka počítačovej verzii Messengera si všetky tieto vymoženosti s výnimkou Môjho dňa môžeme vychutnať naozaj kedykoľvek.

 

Cez Facebook sa tiež radi spájame s obchodmi a obľúbenými značkami. My vo SWANe od vás na FB stránke prijímame desiatky správ každý týždeň a na všetky sa snažíme čo najrýchlejšie odpovedať k vašej čo najvyššej spokojnosti.

 

Rovnako sa do komunikácie so svojimi fanúšikmi púšťa ďalších 65 miliónov firiem po celom svete, a preto Facebook vymyslel spôsob, ako tento kontakt zefektívniť. Všetci chceme, aby naši zákazníci dostali odpoveď v čo najkratšom čase. Nad vašou pozitívnou odozvou aj problémami chceme mať dohľad 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

 

Riešením je Messenger Bot

 

Robot nepotrebuje spať, nerobí chyby a stíha riešiť stovky procesov súčasne. No stále je produktom ľudí, ktorí doň vložili svoje skúsenosti a napísali mu odpovede tak, aby ste mali vždy pocit, že sa rozprávate s takmer živou bytosťou.

 

Messenger Bot vznikol v apríli 2016 a odvtedy ho využíva už cez 11 000 firiem, značiek a médií. Tieto roboty dostali dokonca vlastný priestor v aplikácii, takže sa môžete kedykoľvek nakontaktovať na desiatky z nich.

 

 

Messenger Bot vie samostatne odpovedať na otázky, vytvoriť objednávku, prevziať platbu, poskytnúť vám informácie o produktoch a cenách alebo vás jednoducho rozveseliť. Jeho ovládanie je úplne intuitívne prostredníctvom jednoduchých príkazov alebo tlačidiel. Nájde si na vás čas pokojne aj o polnoci a nikdy nestratí trpezlivosť.

 

Keď zisti, že váš problém je nad jeho možnosti, presmeruje vás na živého zamestnanca, ktorý vám pomôže ako dokáže pomôcť len človek človeku.

 

Vyskúšajte si najlepších botov na voľný čas

 

Pri každej skvelej funkcii sa nájdu ľudia, ktorí ju dokážu obrátiť na zábavu. Tak vznikli aj skvelí Messenger Boti, s ktorými sa nikdy nebudete nudiť. Vybrali sme pre vás 5 našich najobľúbenejších.

 

Ak ich chcete kontaktovať, stačí kliknúť na odkaz alebo si ich vyhľadať priamo v aplikácii.

 

 

Určite sa vám tiež stáva, že chcete na správu od kamaráta odpovedať sarkasticky a vtipne pomocou meme. Lenže potom sa vám ho nechce hľadať ani upravovať, a tak si vystačíte s komentárom. Vďaka tomuto botovi nebudete musieť!

 

 

Britská spravodajská spoločnosť si dala za úlohu rozveseliť celý svet pomocou na mieru vybraných videí so zvieratkami. My sme si dnes objednali už tretie video �� Určite to skúste!

 

 

V prípade, že potrebujete ultrarýchlu radu a hľadanie na Wikipedii je príliš pomalé, Alex vám pomôže. Okamžite nájde články týkajúce sa kľúčového slova, ktoré mu zadáte. Žiaľ, zatiaľ funguje len v angličtine.

 

 

Na Slovensku sú roboty ešte v plienkach. Prvého komerčného Bota zaviedla firma Websupport, ktorá poskytuje hosting pre webové stránky. Jej OverBot si s vami rád pokecá, preverí vám dostupnosť domény a dokonca sa nechá zjednať na cene.

 

 

Spomedzi niekoľkých botov od slovenských reklamných agentúr sa pred nedávnom vyvalil aj Jano Jančich zo seriálu Prázdniny od televízie JOJ. Komunikácia s ním je pomerne obmedzená na tlačidlá, ale postava stvárnená Ľubošom Kostelným sa s vami rada porozpráva o prázdninách na chate bez signálu či elektriny.

 

 

 

Poznáte nejakého zaujímavého Bota? Pošlite nám link do komentára na Facebook :)


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií