SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Týchto 7 technologických vychytávok vám spríjemní život v domácnosti

Chceli by ste domácnosť ako z 21. storočia? Takú, kde sa moderné technológie starajú o váš komfort a pohodlie? Dnes už je doslova na dosah ruky.

So smart home zariadeniami a hračkami môžete všetko ovládať z mobilu, tabletu alebo dokonca hlasom!

Televízor aj na stene za obrazovkou

Niektoré televízory disponujú funkciou, vďaka ktorej svetlá za televízorom osvetľujú stenu presne podľa toho, aká scéna beží na displeji. Pri sledovaní futbalu to bude zelená, pri scénach z pláže biela alebo modrá. 

Opticky tak film doslova vychádza z displeja. Philips túto hračku nazýva Ambilight, no môžete ju mať s televízorom inej značky. 

Philips Hue

Philips Hue HDMI Sync Box je malá krabička, ktorú pripojíte do HDMI portu televízora a následne ju spárujete s farebnými žiarovkami Hue, ktoré už asi poznáte. Je len na vás, koľko ich bude, no keďže základný bridge (Sync Box) stojí až 250 eur - asi toľko, ako ten najlacnejší televízor na trhu - môžete s budovaním tohto ekosystému začínať pekne pomaly.

Bluetooth repráky, svetlá a zásuvky z Ikea

Príjemne nacenené smart home produkty má Ikea. Tieto riešenia však potrebujú vlasnú komunikačnú základňu TRÅDFRI, na ktorú potom nasadíte smart automatické žalúzie, zásuvku, alebo žiarovky. 

Bavíme o investícii len v rádovo desiatkach eur za každú súčiastku. 

Ikea

Zásuvky a žiarovky môžete využiť napríklad na pohodlné navodenie atmosféry priamo z gauča, prípadne skontrolovanie toho, či ste naozaj vypli žehličku. 

Pochopiteľne, ak máte záujem len o jeden druh produktu a nechcete kombinovať všetko dokopy, ušetríte, ak siahnete po výrobkoch menej známych značiek. Žiarovka sa však nebude baviť s pohybovým senzorom a zásuvke s ohrievačom nedá pokyn teplotný senzor. Bude potrebný pokyn z vášho mobilu.

Domácnosť pod kontrolou

Aby ste sa v práci nestresovali, pomôže aj bezpečnostná kamera. Na trhu je hneď niekoľko značiek, ale prioritou by pre vás mala byť ich bezpečnosť. Nechcete predsa, aby váš byt alebo spálňu videl niekto, kto by nemal. 

Z celého radu vytŕčajú kamery Eufy. Za menej než 100 eur môžete mať model komunikujúci s Apple zariadeniami na platforme HomeKit. Špičkovou vlastnosťou je automatické odpojenie kamery, keď prídete domov. Zapne sa, len keď ste mimo. 

Philips Hue

Záznam sa potom automaticky ukladá v jednom z drahších predplatných úložiska iCloud, takže ak je potrebné niečo odovzdať polícii, budete mať danú sekvenciu s narušiteľmi vždy len na pár klikov. 

Ako centrum pre HomeKit (aj všetky smart domové zvončeky, žalúzie a hračky) môže poslúžiť nový HomePod mini, ktorý má stáť len okolo 100 eur. 

HomePod mini

Vždy ideálne teplo s produktami Netatmo

Prichádza zima a v mnohých rodinách opäť odštartujú diskusie o tom, či je doma dosť teplo, prípadne či treba kúriť, aj keď na víkend odchádzate preč. 

Podobné problémy za vás vyrieši inteligentný termostat. Môžete ho namontovať aj na bežný panelákový radiátor a opäť, ovládať rovno z mobilu. 

Bude vám šetriť peniaze, kým ste mimo, a naopak zakúri, kým sa vrátite domov. 

Netatmo


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií