SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Týchto 7 seriálov sa diváci nevedia dočkať v roku 2021

Všetci dúfame, že nový rok 2021 bude jednoduchší a lepší, ako ten predošlý. Na opätovný štart čakajú kiná aj produkčné štáby streamovacích služieb Netflix, HBO GO, Amazon Prime alebo Disney+.

Mnohé ich novinky si môžete pozrieť už dnes, prípadne v najbližších týždňoch. Náš krátky prehľad vám pomôže vybrať si, čo začať pozerať ako prvé.

Lupin (Netflix, 8. januára)

Aj vás nadchla gangsterská séria Money Heist (La casa de papel)? Podobný celosvetový úspech teraz môže zopakovať francúzsky seriál o noblesnom zlodejovi Arsène Lupinovi, ktorý sa v knihách a filmoch spomína už od 19. storočia. 

Seriál ho však zobrazuje v súčasnosti a pri veľkej lúpeži z najznámejšieho parížskeho múzea Louvre musí prekonať všetky moderné kamery a zabezpečovacie zariadenia. 

Lupin sa okamžite dostal do Top 10-tky najsledovanejších seriálov u nás. 

History of Swear Words (Netflix, 5. január)

Používa ich každý, aj keď sa pred rodinou a v práci tvárime, že nie. Netflix si pripravil krátku dokumentárnu sériu o… histórii nadávok

Sprevádza ňou známy hollywoodsky herec Nicolas Cage a škaredé slovíčka v nej určite nebudú samoúčelné. Spojí sa veda, historické dokumenty a poriadna zábava. 

Euphoria (HBO Go, 24. január a začiatok 2021)

Predplatiteľov HBO Go vlani zaujal tínedžerský seriál Euphoria, ktorý však zďaleka nie je len plytkou a povrchnou zábavou, ako je to pri väčšine diel z tohto žánru.

Euphoria snáď až príliš verne znázorňuje to, čomu musia dnes čeliť dospievajúci mladí ľudia - vrátane sociálnych sietí a ochutnávania zakázaného ovocia.

Seriál sa stal jednou z obetí pandémie a druhá séria Euphorie by mala prísť až niekedy v prvej polovici tohto roka. Autori vám však zatiaľ naservírovali dva špeciály nazvané podľa hlavných postáv. Prvý s názvom “Rue” už je vonku od decembra, “Jules” vyjde 24. januára.  

The Nevers (HBO Go, leto 2021)

Scenáristická rodina Whedonovcov má na svedomí hneď niekoľko amerických seriálov. Joss, ktorý stojí napríklad za kultovou komixovou sériou Avengers alebo Justice League, tentokrát napísal príbeh ženského gangu. Ako inak, s veľmi špeciálnymi schopnosťami.  

Zasadený má byť do viktoriánskych časov historického Londýna. Pôvodný plán počíta s desiatimi dielmi pre úvodnú sériu, do leta sa však ešte môže veľa zmeniť. 

The Nevers

The Falcon and the Winter Soldier (Disney+, 19. marca)

Streamovacia služba Disney+ u nás stále oficiálne dostupná nie je, no už v najbližších mesiacoch tohto roku sa to určite zmení. 

Ku kompletnej databáze Star Wars filmov a zatiaľ dvom sériám Mandaloriana v marci pribudne aj miniséria zo sveta Marveloviek.

Jej dej má voľne nadväzovať na filmové finále série Avengers: Endgame, ktoré si nadšenci do komixov doteraz nosia v srdci. Sledovať budeme postavy Sama Wilsona (Falcon) a Bucky Barnesa (Winter Soldier), objaví sa však aj úplne nový Captain America.

Nakrúcanie prebiehalo aj v susednej Českej republike, takže na čo pozerať bude aj v scenériách za hlavnými postavami. 

WandaVision (Disney+, 15. januára)

Na rovnakej streamovacej platforme a rovnako marvelovskou tématikou už v týchto dňoch štartuje WandaVision, po Avengeroch sa tak toho deje poriadne veľa. 

Hlavnou hrdinkou tentokrát bude Wanda Maximoff, na pohľad nudná žena z domácnosti na okraji ospalého mestečka. Ovláda však mágiu, telepatiu a telekinézu… 

Pri štarte sa na Disney+ objavia prvé dve epizódy, každá ďalšia potom pribudne v týždňovom rozostupe. 

Foundation (Apple TV+, 2021)

Službu Apple TV+ stále poznajú najmä majitelia iPhonov, predplatiť a pozerať cez web si ju však môže úplne každý.

Počtom predplatiteľov za Netflixom zaostáva, aj jej seriály však bodujú obrovskou produkciou a kvalitnými menami. Na základe rovnomennej novely Isaaca Asimova bude tento rok odpremierovaný Foundation.

Autori pripomínajú, že román Foundation (Nadácia) z roku 1942 býva považovaný za predlohu pre samotné Star Wars, takže je určite na čase, že sa seriálového spracovania konečne dočkal aj on. 

Filmy a seriály s internetom od SWANu

Počas stále dlhých a chladných večerov si môžete pozrieť úplne všetky tieto seriály. Postačí vám na to len predplatné tej správnej streamovacej služby a rýchly internet od SWANu. Vašu domácu Wi-Fi môže naša optika poháňať už od 9,99 eur mesačne


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií