SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

TV tipy na víkend! Nepremeškajte skvelé filmy, zaujímavé dokumentárne seriály a športové prenosy

Tento víkend nás s digitálnou televíziou SWAN MULTIMEDIA čakajú okrem skvelých filmov aj zaujímavé dokumentárne seriály, ktoré odhalia podstatu bytia a to rôznymi spôsobmi. Kým herec Morgan Freeman rozpovie príbeh stvorenia z takpovediac božskej perspektívy, profesor Michio Kaku, otec fyzikálnej teórie strún, prezradí tajomstvá vzniku nášho vesmíru z pohľadu vedy. Okrem toho si užijete pri TV obrazovkách aj kopec atraktívnych športových prenosov. 

 

Piatok, 1. apríla 2016

(AKČNÉ SCI-FI) Akčné sci-fi Minority report (2002), natočené pod režisérskou taktovkou Stevena Spielberga, v ktorom si zahrali hlavné úlohy rivalov Tom Cruise a Colin Farrell, si môžete pozrieť na programe televízie Dajto v piatok večer o 20:15 hod. V budúcnosti roku 2054 je vina potrestaná skôr, než vôbec dôjde k zločinu. Oddaným veliteľom elitnej policajnej jednotky „PreKrim“ je John Anderton (Tom Cruise), ktorí bojuje proti možnému zločinu až do chvíle, kým je sám označený za budúceho páchateľa číslo 1. Razom ho sleduje na každom kroku jeho vlastná jednotka pod vedením osobného rivala Danny Witwera (Colin Farrell).

(DRÁMA) Na kanáli Cinemax odporúčame nadčasový film Dedičstvo Ferramontiovcov (1976), v ktorom vzťahy v bohatej rodinne na konci 19. storočia ovládne chamtivosť. V hlavnej úlohe bohatého magnáta zahviezdil Anthony Quinn, v úlohe Gregoria Ferramontiho - otca rodiny, ktorý sa snaží majetok ochrániť pred svojimi synmi. Potom sa ale objaví vypočítavá kráska Irene (Dominique Sanda), ktorá sa za jedného syna vydá, druhého zvedie a potom sa pokúsi získať aj bohatého patriarchu. Dominique Sanda za svoju úlohu vo filme získala cenu MFF v Cannes za najlepšiu herečku. Túto psychologickú drámu, ktorá je svojou témou aktuálna v každej dobe, si môžete pozrieť v piatok o 20:00 hod. alebo v sobotu o 13:35 hod. na kanáli Cinemax.

 

Sobota, 2. apríla 2016

(ŠPORT) Na druhom programe RTVS cez víkend vysielajú finálové prenosy z Majstrovstiev sveta v krasokorčuľovaní z amerického Bostonu. Priame prenosy sa vzhľadom na časový posun vysielajú v noci. Voľné jazdy mužov sa vysielajú v sobotu nadránom od 2:00 - 4:50 hod. a zostrihy môžete sledovať od 13:25 do 14:55 hod. V nedeľu začína prenos už od 1:00 hod. ráno športovými pármi a voľnými jazdami žien, zostrih si môžete pozrieť od 12:35 - 13:35 hod. Záverečnú exhibíciu vysielajú na programe RTVS2 v nedeľu od 20:00 do 22:00 hod.

 

(KOMÉDIA) V sobotu poobede sa pripravte na dávku skvelého suchého humoru s komediálnou štvoricou Les Charlots, v obľúbenej francúzsko-talianskej komédii Bažanti idú do boja. Štyria bezstarostní dlhovlasí mladíci, ktorí sa radi bavia, poflakujú a robia si zo všetkého srandu, musia narukovať. A tu padne kosa na kameň. Film začína v sobotu o 14:40 hod. na programe ČT2.

(AKČNÝ) Ak sa spojí v jednom filme bývalý profesionálny kaskadér Chad Stahelski ako režisér a Keanu Reeves ako nemilosrdný zabijak, tak nemôžete očakávať nič iné, než maximálnu akciou nabitú zábavu. John Wick je zabijak na dôchodku, presne ten typ chlapa, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Malí zlodejíčkovia to ale nevedeli, no ich šéfovia v podsvetí už áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú odplatu, stáva sa zároveň terčom iných nájomných zabijakov. Ak máte chuť na dobrý čistokrvný akčák, pozrite si film John Wick (2014), v sobotu o 20:30 hod. na TV Markíza.

 

Nedeľa, 3. apríla 2016

(ŠPORT) Formula 1 cez víkend pokračuje Veľkou cenou Bahrajnu. Predzávodné štúdio zažína na športovom kanáli Šport2 o 16:00 hod., pričom živý prenos zo samotného závodu začína o hodinu neskôr. Fanúšikovia motoršportu by nemali premeškať ani nasledujúci prenos z medzinárodného závodu Touring Car Championship. V sérii TCR totiž odštartuje svoju prvú sezónu, a to práve na okruhu F1 v Bahrajne, aj mladý talentovaný slovenský pretekár Maťo Homola v tíme B3 Racing. Držať palce mu môžete od 19:15 na kanáli Šport2.

(DOKUMENTÁRNY) V dokumentárnom cykle Príbeh boha sa vydáme s Morganom Freemanom preskúmať duchovnú sféru našich životov a nájsť odpovede na otázky s tým spojené. Pri svojom putovaní po celom svete ako sprievodca duchovnom navštívi najväčšie náboženské obrady, ako sú púť do Mekky alebo hinduistickú púť Kumbhaméla v Indii, ale aj popredné vedecké laboratória, aby zistil, ako sa neuroveda a kozmológia pretína s tradičnou náboženskou doménou. Seriál môžete sledovať na kanáli National Geographic Channel v nedeľu od 22:00 hod. Ak neprepnete, tak program pokračuje o 23:00 hod. ďalším inšpiratívnym príbehom Papež rebel, kňaza Jorgeho Maria Bergoglia, ktorý sa z "biskupa chudobných" stal pápežom Františkom.

(DOKUMENTÁRNY) Ak máte radi vedu, a chcete vedieť ako funguje warpový pohon, čo je to paralelný vesmír, či ako sa stať neviditeľným, sledujte maratón Sci-Fi veda, v ktorom uznávaný teoretický fyzik, Dr. Michio Kaku, pútavým spôsobom vysvetľuje princípy fungovania sveta a vesmíru, podľa najmodernejších fyzikálnych teórií. Seriálový maratón začína o 20:37 hod. na kanáli Discovery Science a potrvá až do polnoci.

 

(DRÁMA) Pre tých, ktorí dávajú v nedeľu večer prednosť radšej dobrému filmu s hviezdnym obsadením, máme tip na ďalšiu filmovú lahôdku z dielne Stevena Spielberga, film Chyť ma, ak to dokážeš (2002). Frank Abagnale Jr. (Leonardo DiCaprio) sa už ako 17-ročný ocitol v databáze FBI na zozname najhľadanejších zločincov. A za necelé štyri roky podvodne získal neskutočný majetok. Rozvod jeho rodičov Pauly (Nathalie Baye) a Franka (Christopher Walken) však v jeho duši zanechal natoľko traumatizujúcu ranu, že si skrátka musel vymyslieť lepší a krajší život! No a keďže pred svojimi obeťami predstieral to, po čom každý túži – úspech, lásku, sebavedomie – podarilo sa mu triumfovať aj tam, kde by nikto nečakal! Film si môžete pozrieť o 20:00 hod. na TV Doma.

Príjemnú zábavu pri televíznych obrazovkách!

CTA IMAGE
Buďte skutočným pánom televíznej zábavy. TV archív na viac ako 30 kanálov, až 168 hodín nahrávania a aplikácia na mobily a tablety s operačným systémom iOS, Android a Windows Phone.
Viac o produkte

Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií