SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Tour de France 2019: trojtýždňový cyklistický sviatok na slovenských TV obrazovkách

Júl je mesiacom, kedy v televízii uvidíte viac bicyklov a francúzskych miest, než kedykoľvek inokedy. Už v sobotu 6. júla totiž odštartuje 106. ročník najslávnejších cyklistických pretekov sveta, počas ktorých budú musieť tí najlepší jazdci zdolať 21 etáp po rovine, úzkych vidieckych cestičkách aj alpských a pyrenejských stúpaniach. 

Legendárna Tour de France dokáže k televíznym obrazovkám pripútať aj divákov, ktorí inak športu neholdujú a na sledovanie futbalového či hokejového zápasu by nikdy ani nepomysleli. Kamery totiž okrem napínavých súbojov o celkové poradie a žltý dres pravidelne ukazujú aj tie najväčšie pamiatky a najkrajšie scenérie z krajiny vína, syrov a Eiffelovej veže, pod ktorou bude 28. júla celý konvoj finišovať. 

TDF 2019

Slováci budú isto fandiť hlavne Petrovi Saganovi. Ten má opäť všetky predpoklady na získanie zeleného dresu v tzv. bodovacej súťaži a určite sa postará o zdramatizovanie dojazdov rovinatých a mierne zvlnených etáp. Takých počas minulých tour vyhral už jedenásť. Hľadať ho treba v zeleno-čiernom drese nemeckého tímu Bora. 

Do celkového poradia Sagan určite nezasiahne, Tour de France totiž nemožno vyhrať bez špičkových časovkárskych a vrchárskych schopností. Štvornásobný víťaz Chris Froome tentokrát kvôli zraneniu nenastúpi, na najvyššom stupienku by sme tak mohli vidieť aj niekoľko nových mien. 

TDF 2019

Slovenský divák má na výber RTVS alebo Eurosport

Cyklistov budete môcť sledovať na obrazovkách Dvojky RTVS, ktorá svoje priame prenosy vyskladala na mieru bežnému divákovi. Väčšina z nich totiž bude štartovať o 14:15 alebo 14:30 hod. Zachytiť by mali to vždy to najdôležitejšie - hlavne dojazdy etáp a špurtérske súboje so Saganom. Tie možno očakávať krátko po 16-tej hodine. Samozrejme, v závislosti od tempa pelotónu. 

Eurosport ide naopak do prenosov naozaj naplno a takmer všetky etapy budú s českým komentárom vysielané naživo už od prvého šliaputia. Praví cyklistickí nadšenci si tak budú môcť užiť maratón päť až šesť hodín dlhých prenosov každý deň. 

Dvojku aj Eurosport nájdete v ponuke Digitálnej TV Swanu, prípadne tiež v kombinácii s TV a rýchlym internetom v rámci balíkov DUO

 

TDF v televízii alebo cez internet

Rýchle internetové pripojenie nespomíname náhodou. Okrem televízie si totiž cyklistiku budete môcť pozrieť aj na počítači alebo mobile. RTVS bude živé prenosy streamovať cez web tdf.rtvs.sk a Eurosport ponúkne svoj Eurosport Player. 

Eurosport Player je síce platenou službou, stojí však len 4,99 eur mesačne a počas prvých 7-dní ho môžete testovať zadarmo. 

Mal by priniesť TDF z viacerých uhlov kamier naraz a samozrejmosťou je tiež možnosť pretočiť si vysielanie späť alebo sledovať pasáže z dojazdov etáp. O to najzaujímavejšie dianie s ním teda neprídete, ani keď budete v práci. Eurosport Player je k dispozícii cez web aj ako aplikácia pre smartfóny s Androidom a iOS. 

TDF Eurosport

Kľúčové okamihy, ktoré si netreba nechať ujsť

Petrovi Saganovi by mohli sedieť najmä dojazdy etáp v prvom týždni, ale aj skúšky pred a po prvom voľnom dni 16. júla. K slovu sa potom pravdepodobne dostane až v 16. a poslednej 21. etape na Champs-Élysées.   

Jedinečné divadlo sľubuje unikátna tímová časovka v druhej etape a do poriadnych kopcov dorazíme najmä v poslednom týždni. V 14. etape sa bude končiť na Tourmalete (2115 m.n.m), v 18. etape je na programe Col du Galibier (2642 m.n.m) a o deň neskôr vôbec najvyšší bod Col de I'lseran vo výšek 2770 m.n.m. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií