SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Toto sú top technologické trendy a vychytávky roka 2021, ktoré musíte mať

S novým rokom prišli aj výhodné výpredaje v e-shopoch a aby toho nebolo málo, za dverami sú jarné technologické veľtrhy plné nových technológií. 

Čo by v hľadáčiku správneho geeka rozhodne nemalo chýbať?

Home office nikam neodchádza. Buďte pripravení

Je jasné, že veľa z nás bude z domu budeme pracovať aj po väčšiu časť tohto roka. Ideálne zariadené miesto v pracovni tak bude úplným základom produktivity. 

Nesmú vám chýbať kvalitné slúchadlá s potláčaním ruchu okolia, externá myš a klávesnica či druhý monitor. Na platforme Indiegogo ale vznikli aj dva produkty, o ktorých ste možno to, že ich potrebujete, ani netušili. 

Edesk Hub je stôl roka 2021. Je výškovo nastaviteľný, pričom nohy namiesto nemotornej kľučky dvíha ovládací panel a dva elektromotory. K tomu si pridajte sériu USB konektorov pre nabíjanie počítača alebo mobilu a dokonca plôšku pre bezdrôtové dobíjanie, ktoré je v mobiloch čoraz častejšie. 

Firma Xiaomi zas už aj na Slovensku predáva svoj Walking Pad. Nie, nejde o klasický bežecký pás. Tento sa ideálne dopĺňa práve s pracovným stolom, za ktorým sedíte a namiesto behu naozaj slúžil len na rozhýbanie mozgových závitov a precvičenie stuhnutých svalov. Ako inak chcete dosiahnuť svojich 8 000 krokov denne?

Xiaomi WalkingPad

Mobilné novinky od Samsungu a skladací iPhone?

Už 14. januára by sa mal ukázať nový Samsung Galaxy S21, ktorý opäť určite očarí všetkých priaznivcov Androidov. A rozhodne to nebude len vďaka kvalitným fotoaparátom či silnej batérii.

Kórejský výrobca tiež určite predstaví aj ďalšie zariadenia so skladacím displejom, ktoré sa už začínajú dostávať do podoby, kedy budú dostupné aj pre bežných používateľov. To je isto dôvod, prečo sa znova začína špekulovať, že sa k trendu pridá aj Apple. 

Skladací iPhone

Konzoly Xbox Series X a PlayStation 5 sa konečne dostanú do obchodov

Obe boli síce predstavené už vlani, no v predvianočnom šialenstve sa pár kusov ušlo len tým šťastnejším zákazníkom. Nové zásoby by mali na Slovensko doraziť v januári a februári.

Potom vás určite začnú zaujímať next-gen hry, ktoré naplno využijú ich grafické možnosti. 

Stačí spomenúť nestarnúcu klasiku Hitman 3, Far Cry 5, God of War 2 (PS5) alebo podrobne prepracované exkluzívne pretekárske tituly Gran Turismo Sport (PS5), respektíve Forza Motorsport 7 (Xbox Series X).  

Zabudnite na Bluetooth reproduktory. Wi-Fi je pohodlnešia

Pustiť si hudbu z poriadnych reproduktorov je fajn, ale technológia Bluetooth je niekedy trochu otravná. Najmä ak k repráku pravidelne párujete najprv mobil, potom počítač a medzitým ešte napríklad tablet.

Odhadujeme, že v roku 2021 sa stane obľúbenou súčasťou našich obývačiek najmä malý HomePod mini, ktorý sa pripája rovno na váš Wi-Fi router. 

Prináša tak praktickú možnosť, kedy si vďaka viacerým reproduktorom v rôznych izbách môžete vytvoriť malý interkom, prípadne v každej miestnosti púšťať rovnakú, perfektne synchorizovanú hudbu.

Ak nemáte radi Apple, poohliadnite sa po značke Sonos. S Androidmi využijete aj smart reproduktory Alexa od Amazonu alebo Home od Googlu. 

HomePod mini

K Netflixu, Amazonu Prime Video a HBO Go pribudne ďalší hráč

Streamovacie služby sú už pevným štandardom našich domácností a smart televízorov. Netflix je u nás stále jednoznačne najpopulárnejší, ale v druhej polovici roka 2021 mu pribudne zatiaľ najsilnejší súper. 


Na Slovensku odštartuje Disney+ s novými časťami Mandaloriana a kompletnou databázou StarWars filmov, animákmi od Pixaru, komixami od Marvelu a množstvom dokumentov z National Geographics. 

Samozrejme, na pohon celej smart domácnosti, hier a videí treba poriadne internet. Optické pripojenie od SWANu môže byť vaše už od 9,99 eur mesačne


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií