SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Toto sú technologické vychytávky, ktoré pod stromčekom potešia každého

Blížia sa Vianoce. Je to čas, kedy chcete byť hlavne so svojimi blízkymi, no k Štedrému dňu nevyhnutne patria aj darčeky a technologické vychytávky. 

Pripravili sme výber produktov, ktoré pod stromčekom potešia mladých aj starých. Nezabúdajte však na to, že tento rok môžu byť doručovacie služby preťažené a na svoje objednávky si počkáte o niečo dlhšie. Preto s rozhodovaním príliš neotáľajte!

Predplatné najobľúbenejších streamovacích a herných služieb pre mladých

Nový hudobný album alebo počítačová hra budú úspech, musíte sa však trafiť presne do vkusu obdarovaného. Väčšou istotou je kredit, za ktorý si môžu decká vypočuť, pozrieť alebo zahrať, čo chcú. 

Darčekové karty s predplatným ponúka Netflix, Spotify aj herná služba GamePass, ktorá už obsahuje hry pre PC aj Xbox. 

Niekedy tieto karty kúpite aj v slovenských obchodoch pri pokladniach, inokedy pomôže internet. 

Darčekové karty

Telka či herná konzola pre tatkov a decká

Áno, ide o produkty s pomerne vysokou cenovkou, no taký televízor so smart funkciami a integrovaným Netflixom či herná konzola spravia radosť celej rodine.

Ak sledujete najmä klasické televízne vysielanie, vystačíte si aj s niektorým z lacných Full HD modelov. Naopak, pre moderný obsah z internetu siahnite po niektorom z overených 4K modelov od LG, Samsungu, Sony a ďalších. 

Pri telkách počítajte s cenami od 350 do 500 eur za rozumne veľkú 43-palcovú uhlopriečku. 

Televízor pod stromček

Hitom tohtoročných Vianoc sú tiež nové konzoly Xbox Series X|S alebo PlayStation 5. Nie sme si však istí, či sa vám niektorá ujde. Vo väčšine obchodov sú totiž beznádejne vypredané. 

PlayStation 5

Smart náramky pre každého, kto sa chce udržať vo forme a pomocníci do domácnosti

Zrejme nebudeme ďaleko od pravdy, ak si tipneme, že snahy o pohyb a zdravý životný štýl sú častejšie doménou žien. 

Vraví sa, že denne by sme mali urobiť aspoň 8- až 10-tisíc krokov. Tento cieľ vám odmerajú smart hodinky, ale aj lacnejšie fitness náramky, ktoré už tiež zvládnu aj záznam tréningov cez GPS a meranie aktuálnej tepovej frekvencie. 

Bežcov poteší celý rad modelov od Garminu, zvyšok ľudí imidžové Apple Watch SE (od 300 eur) ak pozeráte na cenu, napríklad 30-eurový Xiaomi Mi Band 5.

Smart hodinky

Pokiaľ vám tento typ produktov príde už príliš bežný, investujte napríklad do smart váhy. Len pozor, ak ju dáte pod stromček konkrétnemu členovi rodiny. Mohol by sa uraziť.

Našťastie, väčšina modelov dnes zvládne zaznamenávať váhu, percento tuku a ostatné telesné miery všetkým členom rodiny zároveň.

V dobe podcastov sa nebojte sa ani Bluetooth reproduktorov (na trh prichádza napríklad lacný HomePod mini), inteligentných kamier a smart zásuviek, ktoré vám uľahčia život aj prinesú viac pokoja, pretože postrážia vašu obývačku, kým ste v práci.

Pomocníci na každý deň

Ďalšou istotou sú slúchadlá. Aktuálne najpopulárnejšie sú z kategórie tzv. True Wireless, teda modely, ktoré vždy verne čakajú nabité v praktickej krabičke. Naším tipom sú Apple AirPods alebo Samsung Galaxy Buds Live. Obe stoja okolo 180 až 200 eur. 

Nájdete však aj ďaleko lacnejšie alternatívy, podobný model Xiaomi Mi True Wireless stojí len desatinu z tejto sumy. 

True wireless slúchadlá

V aktuálnych dňoch prebieha tiež známa zľavová akcia Black Friday, počítačové hry a elektroniku teda môžete často kúpiť oveľa výhodnejšie než inokedy.

Televízory, herné konzoly a domáce smart hračky zas bude spoľahlivo poháňať internet od SWANu. Môže byť váš už od 9,99 eur mesačne.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií