SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Toto sú najznámejší slovenskí Youtuberi. Poznáte ich všetkých?

YouTube už v mnohých domácnostiach úplne nahradil televíziu. Podľa štatistík z minulého roka chodia na web viac než 2 miliardy používateľov každý mesiac.

Ak si nepredplácate službu YouTube Premium, ani náhodou nie je bez reklám, no stále platí, že o tom, čo sa na vašom mobile, tablete alebo TV zobrazí, rozhodujete výhradne vy. 

Nájdete tu zábavu, kuchárske tipy aj celkom vážne videá vysvetľujúce najdôležitejšie udalosti. Obavy už nemusia mať ani tí, ktorí nevládnu angličtinou. Slovenských YouTuberov je totiž poriadne dosť!

Koho sa oplatí sledovať?

GoGoManTV

Daniel Štrauch je asi služobne najstarším slovenským YouTuberom – je teda jasné, že začínal hraním hier, čo väčšine divákov nemusí byť práve po chuti. Na nich si však svoju popularitu postavila aj celá služba Twitch, takže kde je problém? 

Môžu byť alternatívou k slovenským seriálom a zábavným reláciám, len vás namiesto hercov budú baviť hráči. 

Navyše, hovorí sa, že ako “detskí” YouTuberi starnú, posúvajú svoj obsah ďalej k serióznejším videám. Či to platí aj pre GoGa, musíte posúdiť sami. Len pozor na to, že veľa videí je vlastne reklamou na nejaký produkt, v tomto však Daniel nie je výnimka. 

Duklock

Vlastným menom Dušan Brachna. Aj on ponúka trochu jednoduchšie zamerané videá, zvyšok však tvoria podcasty so známymi Slovákmi alebo čoraz populárnejšie technologické videá.

Tie možno potešia najmä mužov, no treba priznať, že Duklock ich na takejto úrovni robí snáď ako jediný na Slovensku. 

Pokiaľ teda neovládate angličtinu a videá Wired alebo The Verge nie sú nič pre vás, skúste niekedy večer zamieriť na jeho kanál.

Sajfa

Obľúbený moderátor je naopak zrejme vekovo najstarší veľký YouTuber u nás. 

V posledných mesiacoch už – zrejme vďaka pracovnému vyťaženiu – nie je taký aktívny ako na začiatku svojej vlogovacej kariéry, stále však pridáva nový obsah, ktorý kvalitou spracovania posúva poriadne vysoko.

Nakrúca udalosti zo svojho pracovného aj súkromného života, ktoré už môžu zaujať aj starších divákov – a nielen jeho televíznych fanúšikov. 

PPPíter

Peter začínal srandičkami a prankami v tíme ShyChickens, no tie už z YouTubu pomaly miznú a nastal čas posunúť sa ďalej. Snaží sa spraviť si kariéru v celosvetovom meradle, preto takmer všetky videá nahráva v angličtine.

Nezabúda však ani na svojich domácich fanúšikov, preto sa nemusíte báť a môžete si zapnúť titulky, vďaka čomu budete všetkému rozumieť, alebo sa v tomto cudzom jazyku ešte aj zlepšíte. 

Je vášnivým cestovateľom, takže vám ukáže zákutia Afriky aj krajín, kam sa neodváži vstúpiť každý. Popri tom si však dokáže strieľať zo Slovákov aj typov ľudí, ktorí štvú nás všetkých.

Naked Bananas 

PPPíter desať rokov dozadu? To sú Naked Bananas. “Typy ľudí” sú ich najčastejším formátom videí. Určite bez ich zhliadnutia dokážete žiť, no niekedy je čas aj na zábavu, nad ktorou netreba príliš premýšľať.

Majú už vyše 400-tisíc odberateľov, čo svedčí o tom, že si odvádzajú naozaj dobrú prácu.

Nasklee

Nielen autá a technológie, na YouTube má svoje miesto aj obsah pre ženy. Tie si určite obľúbia kanál Nasklee od Petry Dzvoníkovej, ktorá točí o aktuálnych udalostiach vo svojom živote, kozmetike, príprave na pôrod, mužoch a mnohom ďalšom.

Ak vás zaujme, určite dajte odber aj jej druhému kanálu Na Gauči s Nasklee, ktorý je vlastne podcastovým formátom s množstvom viac či menej zaujímavých hostí. 

Dejepis inak a JurajVie

Okrem voľnej zábavy ponúka YouTube edukačný obsah vhodný pre celú rodinu. Spolu si môžete pozrieť napríklad videá na kanáloch Dejepis Inak alebo Juraj Vie.

Oba spravujú trochu menej tradiční YouTuberi Sandra a Juraj. Ich obsah má najmä vzdelávať a jednoduchou formou vysvetľovať veci okolo nás. Takže žiadna bezúčelná zábava, ale naozaj dôležité veci. 

Na YouTube jedine so SWANom

Doma by ste mali mať spoľahlivý a rýchly internet bez akýchkoľvek kompromisov. Presne taký je optický SWAN internet, ktorý teraz môžete mať s 50 % zľavou na prvé 3 mesiace už od 4,99 eur mesačne.

Na router v obývačke potom pripojíte svoj mobil, tablet alebo smart TV, ktorá urobí zo sledovania YouTubu úplne nový zážitok vo vysokom rozlíšení. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií