SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Toto sú najnákladnejšie seriály všetkých čias

Drahšie neznamená vždy lepšie a kvalitnejšie. Minimálne v seriáloch to však skoro vždy znamená známejšie herecké hviezdy, brutálnejšie filmové efekty a nádherné kostýmy či scény.

Nájsť presný rebríček nie je úplne jednoduché, autori sa totiž rozpočtami nikde chváliť nemusia.

Vybrali sme preto seriály, ktoré síce boli drahé, ale zároveň aj stoja za to, aby ste si ich naozaj pozreli aj dnes. 

House of Cards (Netflix)

Podľa portálu Stacker všetko stálo až 4,5 milióna dolárov za jednu epizódu. Seriál z prostredia Washingtonu a politiky nemá žiadne výrazné špeciálne efekty, všetko teda zobrali scény Bieleho domu a najmä platy hercov.

Hlavnou hviezdou je po zásluhe Kevin Spacey, ktorý však vďaka svojim sexuálnym škandálom seriál aj pomerne rýchlo odpísal v poslednej šiestej sérii. Producenti sa s ním museli rozlúčiť a jeho postava Franka Underwooda taktiež rýchlo zmizla. 

Rím (HBO)

Každá časť vojnovej drámy mala stáť 9 miliónov dolárov. Už z trailerov je vám jasné, že všetko zhltli najmä do detailov prepracované kostýmy, a že ich v bojových scénach nie je práve málo.

Seriál z rokov 2005 až 2007 má na portáli CSFD až 86 % hodnotenie a to, že má len dve série, je zrejme iba dobre.

Ako to už pri minisériách z dielne BBC a HBO býva, každá časť šliape naplno a neobsahuje nič samoúčelné. Doby seriálov, ktoré sa nakrúcali, kým si držali sledovanosť, prišli až neskôr.

Westworld (HBO)

Až 10 miliónov za epizódu, pričom len pilotná časť mala stáť rovno 25 miliónov. Tu už sa efektami nešetrilo, veď rozsekať a rozstrielať humanoidného robota na plátne nie je len tak.

Záverečné titulky však obsahujú aj mená dvojnásobného držiteľa Oscarov Anthonyho Hopkinsa a držiteľa Zlatého glóbusu Eda Harrisa. 

Garantujeme vám, že nad zápletkou Westwordu budete len neveriacky krútiť hlavami, teda pokiaľ všetko pochopíte na prvýkrát. Seriál sa navyše stále nakrúca a vyvíja, takže ak ste o ňom doposiaľ nepočuli, je čas naskočiť na vlak štartujúci na Divokom západe. 

Hra o tróny / Game of Thrones (HBO)

Najsledovanejší seriál všetkých čias na HBO asi netreba príliš predstavovať. Sumu 10 miliónov dolárov za epizódu zhltli najmä veľkolepé scény, neuveriteľné efekty a do detailov prepracované outfity.

Mraziť vás bude aj zo zápletky, kde sa autori neštítia zabíjať najobľúbenejšie postavy ako na bežiacom páse. 

Len máloktorý iný seriál z posledných rokov dokázal fanúšikov spojiť tak, že každú epizódu museli vidieť už v deň vydania. 

Priatelia 

Rovnaká suma sa spomína aj pri legendárnom seriáli Priatelia, avšak s tým rozdielom, že išlo o milióny v rokoch 1994 až 2004.

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perry, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow a David Schwimmer ako Rachel, Monica, Chandler, Joey, Phoebe a Ross sa navyše vracajú aj v roku 2021!

Aspoň v podobe jednorazovej epizódy Friends: The Reunion, ktorú odvysiela HBO 27. mája. 

Bratstvo neohrozených (HBO)

David Schwimmer si zahral aj v ďalšom mega-nákladnom počine z dielne HBO. Tentokrát však nejde o žiadnu komédiu, ale o perfektné spracovanie vojnovej hrôzy. 

Existuje len málo lepších vojnových filmov, nehovoriac o desaťdielnej sérii. Tá zachytáva všetko od výcvikového tábora, cez vylodenie počas Dňa D v Normandii, až po dobytie Berlína. 

The Crown (Netflix)

Nuž, nakrútiť scény zo zlatom zdobeného Buckinghamského paláca nie je práve lacné. Podľa Stacker.com stálo všetko v priemere 13 miliónov dolárov za epizódu.

Len replika svadobných šiat kráľovnej Alžbety II. zhltla 37-tisíc dolárov. Šiat na všemožné príležitosti je pritom v seriáli viac než sedem tisíc a to nás čaká ešte minimálne jedna séria, ktorá sa práve nakrúca. 

Netflix priznal, že prvé dve stáli 130 miliónov dolárov. 

Mandalorian (Disney+)

Stále relatívne mladá streamovacia služba si musí vydobyť postavenie na trhu. Do seriálov teda investuje milióny.

Jedným z najdrahších je Mandalorian, ktorý sa odvoláva na sériu Star Wars, sleduje však vlastnú dejovú líniu s vlastnými hrdinami. Mandalorianovi pomáha aj Baby Yoda. 

Filmové weby špekulujú o sume až 15 miliónov dolárov za epizódu.

Slovania (TV JOJ)

Nemôže síce konkurovať žiadnemu dielu z tohto rebríčka, no za najdrahší slovenský seriál všetkých čias sa považuje novinka Slovania. Stála 3,6 milióna eur za 12 epizód.

Producenti dali vyrobiť až 70 kostýmov a ďalších 360 si museli požičať. Natáčalo najmä na severozápade Ukrajiny a špeciálne efekty vraj tvorila najmä umelá krv…

Hodnotenia seriálu však nie sú nijako závratne pozitívne, a to ani na slovenské pomery.


Väčšinu týchto seriálov môžete aj dnes nájsť na najznámejších streamovacích službách. Na tie je ideálny rýchly optický internet od SWANu, ktorý môže byť váš už od 9,99 eur mesačne.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií