SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

TOP technológie, ktoré pod stromčekom potešia celú rodinu

24. december sa nezadržateľne blíži a veľa z nás rozmýšľa nad ideálnym darčekom pre svojich blízkych. Knihy, kozmetika a ponožky patria medzi každoročné klasiky, no radosť dokáže urobiť aj elektronika. 

Vybrali sme niekoľko tipov, ktoré do Štedrého dňa ešte stihnete naklikať v slovenských e-shopoch.

4K telka pre otca, alebo úplne pre každého

Hovorí sa, že predaje televízorov závratne stúpajú pred každou dôležitou športovou udalosťou. Napríklad Majstrovstvami sveta v hokeji alebo MS vo futbale. Prečo sa však nepripraviť už o niekoľko mesiacov skôr a z väčšej a krajšej obrazovky nesledovať aj vianočné rozprávky? 

Darujte si televízor! Otec ho využije na sledovanie športu, mama na svoje filmy a seriály a deti k nemu radi pripoja hernú konzolu.

Dnes by ste už mali hľadať medzi modelmi so 4K rozlíšením a inteligentnými funkciami tak, aby si TV poradila aj s Netflixom a surfovaním na internete. 

Samsung UE50RU7092

Cenové porovnávače a viaceré obchody s elektronikou označujú ako najpredávanejší model 50-palcový Samsung UE50RU7092, ktorý sa dá zohnať aj za 350 eur

Má Wi-Fi, LAN, operačný systém Tizen pre inštalovanie najznámejších aplikácií a podporu HDR. V predajniach s elektronikou vám však určite radi poradia aj iné alternatívy vo väčších rozmeroch a vyšších cenových kategóriách. 

Poriadne zaujímavým a užitočným, no aj veľmi drahým darčekom, z ktorého bude mať úžitok celá rodina, je robotický vysávač. Pri pomocníkoch od Xiaomi treba počítať s cenou 400 až 500 eur, iRobot bude aj za dvojnásobok. 

iRobot vysávač

Fitness pomôcky alebo tablet pre nežnejšie pohlavie

Čo darovať ženám? Ak sa snažia športovať, alebo aspoň dbať na zdravý životný štýl a dostatok pohybu, skúste im zadovážiť inteligentné hodinky alebo fitness náramok sledujúci počet krokov. Denne by sme ich mali urobiť minimálne 8 až 10-tisíc. 

Najpredávanejší je Xiaomi Mi Band 4 za smiešnych 30 eur. Elegantnejšie hodinky vyrába Samsung, Huawei alebo Garmin. 

Smart hodinky pod stromček

SWAN tipom číslo dva je tablet. Záujem o ne síce výrazne klesá, no pri bežnom surfovaní, sledovaní videí na YouTube alebo kontrole e-mailov, spoľahlivo nahradia aj ťažké a nemotorné počítače či notebooky. 

Pre menej skúsených alebo starších rodičov budú jednoduchšie na ovládanie. Istý úspech zabezpečí napríklad základný Apple iPad za 380 eur alebo androiďácky Huawei MediaPad T5 za 239 eur

iPad pod stromček

Jasná voľba pre deti a tínedžerov 

Na zábavu hernú konzolu Xbox alebo PlayStation, ktoré stoja iba zopár stoviek. V prípade lacnejšieho Xboxu One S to ešte počas nedávnych Black Friday akcií bolo iba 149 eur.

Xbox One S

Netreba zabúdať na to, že hry nie sú iba strašiakom a naše ratolesti môžu aj veľa naučiť. Napríklad angličtinu. 

Technika ale pomôže aj pri štúdiu priamo v škole alebo na internáte. Darujte teda poriadny notebook, ktorý bude dostatočne ľahký pri cestách domov a stane sa verným spoločníkom počas celej strednej alebo vysokej školy. 

Aj pri skromnom rozpočte by mal byť nevyhnutnou podmienkou aspoň Full HD displej a SSD disk. Lenovo IdeaPad L340 alebo Asus X571GD môžu byť slušným odrazovým mostíkom, pokiaľ sa nerozhodnete pre drahšie ultrabooky s cenou nad 1 000 eur a hmotnosťou pod 1,5 kilogramu.  

Lenovo IdeaPad L340 vs Asus X571GD

Prakticky neviditeľným, no pre celú rodinu naozaj užitočným spoločníkom, ktorý dokáže poháňať prakticky všetky tieto darčeky, bude rýchly internet od SWANu. Môže dosahovať prenosové rýchlosti až na úrovni 100 Mbit/s a rodinný rozpočet zataží len 9,99 eurami mesačne. 

A v prípade, že sa televízor do vašej obývačky už nezmestí, môžete si predplatiť aspoň našu službu SWAN GO. Tá prinesie šport či seriály z vyše 30 TV kanálov na váš mobil alebo práve tablet.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií