SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Top online turnaje, s ktorými sa športovo vyžijete z pohodlia obývačky

Kým ešte nedávno náruživých počítačových hráčov rodičia posielali radšej von na vzduch, dnes už je Esport považovaný sa vrcholnú športovú disciplínu plnú profesionálov.

Na turnajoch nie je možné uspieť bez hodín tréningu, maximálneho sústredenia a fyzického tréningu mimo monitora. Navyše, bojuje sa pred zrakmi stoviek tisíc divákov a doslova o milióny dolárov. 

Do elektronických športov naplno prehovárajú aj Slováci. Môžete tak podporiť priamo svojich krajanov, alebo aspoň tie najlepšie zápasy sledovať so slovenským komentárom. 

F1 Esports Series 

Spolu so skutočným šampionátom Formuly 1 sa jazdí aj virtuálny Esports turnaj. Je plný detailne spracovaných okruhov z celého sveta a jednotliví e-jazdci zastupujú skutočný Mercedes, McLaren, Red Bull alebo Renault. 

Jedným z troch členov tímu Ferrari je aj Slovák Filip Prešnajder. Hoci sú v každej Veľkej cene dostupné len dve sedačky a Filip na svoju šancu ešte len čaká, je veľmi pravdepodobné, že ho do konca roka na niektorom z YouTubových livestreamov uvidíme. 

League of Legends a legendárny Counter-Strike

Pravým domovom Esports turnajov je streamovacia služba Twitch. Kanál Riot Games vysiela najväčšie súťaže v multiplayerovke League of Legends. V našich končinách, na rozdiel od Ázie, až tak populárna nie je, no Rioti sa môžu tešiť z viac než 5 miliónov odoberateľov a pravidelne vďaka tomu atakujú všetky divácke rekordy.

Esport turnaj

ESL_DOTA2 sa stará o hru DOTA 2 a ESL_CSGO o nesmrteľnú strieľačku Counter-Strike. V nej by ste taktiež našli aj Slovákov.

Legendárny GuardiaN (Ladislav Kovács) v septembri ohlásil návrat na profesionálnu scénu, zostáva však neznámou, v ktorom tíme nakoniec zakotví. Nádejou sú hráči známi pod nickmi STYKO a David Čerňanský ako Frozen. 

FIFA PRO League s podporou SWANu

Prebúdza sa aj domáca scéna. Na konci októbra odštartovala lokálna profesionálna liga v hre FIFA 21. SWAN sa stal jej hrdým generálnym partnerom. 

Ide o rozstrel 10 najlepších hráčov zastupujúcich Slovan, Spartak Trnava, Žilinu alebo AS Trenčín. 

Všetky stretnutia môžete so slovenským komentárom sledovať na Facebooku alebo Twitchi. Vďaka SWANu tak môžete byť pri úplnom zrode súťaže, ktorá bude možno v budúcnosti populárnejšia, než skutočná futbalová liga. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií