SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Tipy pre manažérov v dobe home officu: Ako efektívne riadiť ľudí vo vašej firme cez internet?

Aj keď ste svoju firmu v týchto dňoch nemuseli úplne zatvoriť, nechať čo najviac zamestnancov doma je jednoznačne správne rozhodnutie. Chránite tak nielen ich, ale aj celú spoločnosť a vlastných zákazníkov. 

Mnohým na prácu stačí akýkoľvek počítač a kvalitné internetové pripojenie. Ako však na diaľku zaistiť, že správne pochopili svoje úlohy? 

Meetingy možno nepotrebujete tak často

Dnes zažívajú boom aplikácie ako sú Zoom alebo Microsoft Teams, ktoré sú určené na jednoduché organizovanie konferencií, či už prostredníctvom hlasu, alebo aj videa. Ľahko sa inštalujú a zamestnancom potom na pripojenie stačí rozkliknúť jeden link. 

Takéto porady vám určite pomôžu, no pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné, nepreháňajte to s nimi. 

Zoom videokonverencie

Možno postačí jedna za týždeň na 30, maximálne 60 minút. Dlhšie sa aj tak dokáže sústrediť len málokto a pri pohľade na obrazovku namiesto živého prednášajúceho to platí dvojnásobne. Pokyn zapnúť webkamery na počítačoch môže pomôcť, no zamestnancom zas pridávate starosti navyše - minimálne s upratovaním ich home officu a prezliekaním pyžama. 

Zjednodušujte, zjednodušujte, zjednodušujte

Niekedy postačí aj krátky konferenčný hovor. Plánujte ho vždy vopred na daný čas, napríklad 9:00. Nebadane tak zamestnancov nasmerujete k tomu, že začala pracovná doba :) 

Videokonferencie aj telefonáty by mali mať vždy svojho organizátora. Bude zodpovedný za pripojenie všetkých osôb a ľudí po jednom oslovovať, aby nerozprávali všetci cez seba.  

Video chat

Vo všeobecnosti však platí, že hromadné rozhovory s veľkým počtom poslucháčov sú často trochu zbytočné. Mnohé firmy teraz veľké meetingy rušia a zisťujú, že sa naozaj dali nahradiť podrobnými e-mailami s rozdelením zodpovedností a očakávanými výsledkami. 

Ráno môžete prostredníctvom chatovacej aplikácie, ktorú vaša firma používa na komunikáciu (Slack alebo iné), rozdať úlohy a stanoviť deadline, kedy majú byť hotové. 

Často nie je vôbec nutné, aby ste zamestnancov ďalej kontrolovali. Ak vo firme panuje vzájomná dôvera a zodpovednosť, možno budete prekvapení, že bez ruchu od kolegov, vyrušovania a kávičiek budú doma ešte efektívnejší než obyčajne. 

Kým je práca hotová načas, môžete byť tolerantní aj k nutnosti odbehnúť si na nákup, do lekárne či na pomoc susedom. Buďte tu však celý deň pre nich, ak by mali problém, alebo im na domácom počítači čokoľvek nefungovalo. 

Nových ľudí zoženiete aj dnes

Veľa z firiem v týchto dňoch muselo obmedziť svoju prevádzku, no stále sú tu aj také, ktoré fungujú naplno, alebo dokonca hľadajú nových ľudí. Nebývalý nápor zažívajú donášky, e-shopy a zdravotnícky sektor. 

Prijímanie nových ľudí môže byť trochu komplikované. Pohovory tvárou v tvár alebo skupinové výbery v assessment centrách dnes asi organizovať nechcete. 

Ľudí však naďalej zoženiete na portáloch ako Profesia.sk či LinkedIn. Pre kreatívcov a IT-čkárov je tu Pretlak.sk.

Na e-maily vám odpovedia, na telefonáty tiež. Otestovať si ich môžete cez videohovory a ak majú počítač, rovnako môžu z domu začať okamžite pracovať. 

FaceTime

Opäť nešpekulujte. Kým nie je vyslovene nutné otestovať ich technologické znalosti, spojte sa s nimi cez appky, ktoré máme všetci v mobile. 

Zatelefonujte si s nimi cez videohovor prostredníctvom Messengera, WhatsAppu alebo FaceTime. Netlačte ich do Skypu, inštalácie Zoomu ani iných vecí, ktoré vás iba oberajú o čas. 


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií