SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Tipy na vianočné darčeky pre nadšencov hier, počítačov a technológií

Tipy na vianočné darčeky pre nadšencov hier, počítačov a technológií

Tohtoročné vianočné sviatky už klopú na dvere. Samozrejme, najdôležitejšie bude poriadne si oddýchnuť a stráviť čas s rodinou, no netreba však zabudnúť ani na darčeky. Čím skôr ich vyberiete, tým skôr nákupy hodíte za hlavu a budete pripravení relaxovať.

Prinášame výber tých najlepších darčekov pre hráčov, nadšencov technológií i celú rodinu v rôznych cenových kategóriách.

Darčeky za pár eur

Zabudnite na trápne cédéčka a USB kľúčenky, ktoré dnes už aj tak nikto nepoužíva. Hoci, je tu jedna výnimka - špeciálny USB kľúč, ktorý ma na jednej strane klasický konektor a na druhej USB-C. Na čo je to dobré? S jeho pomocou rýchlo presuniete obsah z počítača do moderného smartfónu alebo tabletu. Veľké objemy fotografií, filmy aj celá séria obľúbeného seriálu bude na cesty pripravená za menej než minútku. Úplne bez káblov.

Priaznivcov strieľačiek zas môže potešiť podložka pod myš. Vyberte však takzvanú hernú, ktorá je zo špeciálnych materiálov a má oveľa väčšie rozmery. Aj 30 x 30 cm môže byť málo.

 

Virtuálne darčeky, ktoré potešia viac než tovar z veľkej krabice

Radosť môže spraviť tiež niečo, čo na prvý pohľad nevidno. Hudobná služba Spotify má do konca roka špeciálnu akciu, vďaka ktorej môžete svojim blízkym zaplatiť celý rok počúvania hudby bez reklám len za 59 eur. Predplatiť môžete tiež filmy a seriály na Netflixe od 7,99 eur mesačne alebo sa porozhliadnuť po iných službách.

Majitelia konzol Playstation a Xbox ocenia prístupy do programov Xbox Live Gold alebo Playstation Plus. Umožňujú hrať online s hocikým na druhom konci planéty a každý mesiac ponúknu nejakú hru zadarmo.

V obchodoch pri pokladni často nájdete darčekové poukážky do App Store a Google Play. Nech si do svojho mobilu každý stiahne to, čo najviac chce. Hru, aplikáciu alebo čokoľvek iné.

Darčeky za 200 až 600 eur

Šikovná konzola Nvidia Shield stojí približne 225 eur, Playstation 4 vo verzii Slim 255 eur a Xbox One S necelé tri stovky. Ak už potrebný hardvér máte, darujte niekorú zo špičkových hier za 40 až 60 eur.

Hudobní nadšenci určite ocenia, ak sa po Vianociach navždy zbavia otravných káblov. Darujte im Bluetooth slúchadlá. Základné modely určené najmä pre športovcov a občasné počúvanie zoženiete aj za dvojciferné sumy, veľmi dobrý zvuk potom ponúknu kúsky od 150 eur vyššie. Klasikou sú značky ako Koss, Sennheiser alebo Sony. Nadšencov dizajnu zaujme Marshall či Beats a na samom vrchole ponuky hľadajte Bose a Bang & Olufsen.

Ak máte v rodine priaznivcov aktívneho odpočinku, skúste darovať fitness náramok, GPS hodinky alebo inteligenté smart watch od Huawei, Apple a Samsungu.  

Playstation 4 Slim, Xbox One S, Samsung Gear S3, Xiaomi Mi Band 2, Bang & Olufsen Beoplay H9

 

Potešenie pre celú rodinu

Najlepšie darčeky sú tie, z ktorých sa bude tešiť celá rodina. Začať môžete od malých Bluetooth reproduktorov ideálnych na chatu, posedenie s priateľmi na terase alebo letnú stanovačku. Pokračovať môžete k parádnym dizajnérskym kúskom, ktoré nespravia hanbu ani v strede obývačky a spravia dídžeja z hocijakej návštevy s mobilným telefónom.

obr: Pinterest.com - Bang & Olufsen Valencia (Beoplay A9)

S naším návodom ľahko vyberiete ten správny 4K televízor a uvažovať môžete aj nad robotickým vysávačom, ktorý počas sviatkov priebežne povysáva opadané ihličie. Vy zatiaľ budete s vyloženými nohami plánovať svoje predsavzatia na rok 2018.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií