SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Tipy, ako si vybrať ideálny tablet pre každú príležitosť

Školákov oslovujú lacné notebooky a bežných ľudí smartfóny s čoraz väčším displejom. V kategórii tabletov to preto už nežije tak, ako pred pár rokmi.

To však vôbec neznamená, že nie je z čoho vyberať. Stále je tu niekoľko skupín zákazníkov, pre ktorých je podobné zariadenie tým pravým. Kedy, komu a aký tablet sa teda naozaj oplatí?

Tablet do obývačky namiesto počítača

Pre starších ľudí či vašich rodičov môže byť akýkoľvek počítač s operačným systémom Windows príliš veľké sústo. Budú sa báť všetkých možností, záplavy ikon a ani s myšou a klávesnicou si nemusia príliš rozumieť. 

Do lacného tabletu im ľahko nainštalujete Messenger alebo Skype pre videohovory. Cez internet sa s nimi okamžite spojí celá rodina a určite sa potešia každej fotografii od svojich vnúčat.

Tablet im tiež otvorí bezpečnú cestu k internetu a e-mailom, ak by bolo treba riešiť niečo dôležité.

Skrátka, tablet sa oplatí každému, kto sa na počítač (už) necíti, no internet by mu v živote nemal chýbať a prácu s malým mobilom nezvláda tak pohodlne. 

Huawei MediaPad

Vyhnite si najlacnejším modelom, ktoré budú pomalé, zasekané a už po pár mesiacoch vám začnú liezť na nervy. Vyberajte si také, ktoré majú aspoň Full HD displej a 4 GB RAM

Dobrou voľbou bude Huawei MediaPad T5, ktorý sa dá zohnať aj za menej než 200 eur. Ako alternatíva poslúži Samsung Galaxy Tab S6 Lite. Tu je však cena rádovo vyššia, až 379 eur. Príjemným bonusom však bude dotykové pero, pre presnejšiu prácu a kreslenie. 

MadiaPad

Na filmy, prácu a štýl

Práve stredná trieda je tá, odkiaľ sa s ústupom záujmu bežných spotrebiteľov nové modely vytratili najviac. Za zmienku však stojí napríklad Lenovo Yoga Smart Tab za necelých 280 eur.

Už len preto, že má v spodnej časti praktický stojan, ktorý tablet udrží v ideálnej polohe pri sledovaní filmov na posteli, aj vo vlaku na cestách. 

Lenovo YogaTab

Tablety s operačným systémom Android väčšinou ponúkajú sloty na pamäťové karty, takže presun filmov dnu bude pomerne jednoduchý.

Apple pamäťovky nepoužíva, no dnes, v čase Netflixu a možnosti stiahnuť si seriály vopred doma na Wi-Fi, to nemusí byť veľká prekážka. 

V obchodoch by ste preto nemali obísť ani iPad v 10-palcovej verzii. Jeho cena vás možno prekvapí, a to poriadne príjemne. Základná 32 GB verzia sa na Slovensku predáva za 379 eur. Aj k nej si môžete prikúpiť pero Apple Pencil, no lákadlom je hlavne podarený iPadOS a kvalitné aplikácie z AppStore. 

Apple iPad

Špičkové stroje, ktoré nahradia aj počítač

Tá najdrahšia kategória tabletov má konkurovať aj notebookom. Najmä, ak sa v prípade iPadu Pro (od 879 eur) a Samsungu Galaxy S7 (od 699 eur) rozhodnete aj pre kúpu špeciálnych puzdier s integrovanou klávesnicou.

Takéto riešenie sa hodí najmä pre kreatívcov, ktorí si potrebujú kresliť, alebo klientom ukazovať svoje portfólio v trochu pohodlnejšej podobe. 

Bežný používateľ však môže byť sklamaný, ak na tablete pôjde niektorá z pomerne základných úloh len ťažko. Na kopírovanie súborov a písanie dlhých textov bude zrejme klasický notebook stále praktickejší. 

Apple iPad Pro
V prípade, že s tabletom nebudete až tak veľa cestovať, vystačíte si aj so základnými verziami, ktoré sa k internetu pripájajú prostredníctvom Wi-Fi a nie integrovanej SIM karty, akú má mobilný telefón.

So SWANom totiž môže mať doma rýchle dáta naozaj každý, náš optický internet dokáže ponúknuť rýchlosť až 1000 Mbit za sekundu a môže byť váš už od 9,99 eur mesačne.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií