SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

Tínedžerské klasiky: Pamätáte si ešte tieto seriály?

Nie vždy máme náladu na poriadnu drámu s prepracovanou zápletkou, kde treba celý čas dávať pozor na každý jeden z dialógov.

Našťastie sú tu aj vyslovene odpočinkové seriály, na ktorých mnohí z nás vyrastali. A vďaka streamovacím platformám sa teraz vracajú v plnej kráse, takže si budete môcť zaspomínať na staré dobré časy. 

Priatelia (HBO GO)

Kto by nepoznal kaviareň, v ktorej sa roky stretávali Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross? Seriál nie je úplne tínedžerský, vtedy ešte neokukaní herci totiž divákom ukazovali vysnívaný život po škole, kedy sa dvere do ich obývačiek nezamykali a život bol naďalej jedna veľká párty.

Všetky časti z 10 sérií aktuálne nájdete na HBO GO, kde sa dá zhliadnuť aj unikátny dokument Priatelia: Zase spolu z roku 2021, kedy sa celá šestica hercov opäť stretla v jednom štúdiu, aby si zaspomínali. A vy môžete s nimi. 

e

Gossip Girl 2021 (HBO GO)

Seriál Gossip Girl bežal na televíznych obrazovkách 6 rokov. Stredná škola, kde nesmie chýbať jasné delenie na tie “populárne” a menej obľúbené dievčatá, si rýchlo získala srdcia divákov aj na Slovensku. 

O 14 rokov sa hlas Kirsten Bell ako komentár klebetnej anonymnej blogerky píšucej o svojich spolužiakoch vracia. 

Internet už vyzerá trochu inak, no má ešte oveľa väčšiu silu a dopad na životy tínedžerov. 

Pokračovanie, ktoré si fanúšikovia pôvodného seriálu nemôžu nechať ujsť, je v prvej sérii rozdelené na dva bloky po 6 epizódach. Prvý už je vonku, ten druhý sa na streamovacích platformách HBO GO a HBO Max objaví v novembri. 

Gilmore Girls (Netflix)

Gilmorove dievčatá – vlastne len jedno dievča – Rory, keďže druhou hlavnou postavou v seriáli bola jej matka Lauren. 

O kvalitné dialógy však bolo postarané, Rory totiž nie je žiadna nespratná tínedžerka, ale naopak hĺbavé a mimoriadne inteligentné dievča. Vzťah matky s dcérou sa tak podobá skôr na kamarátstvo dvoch priateliek, čo je možno to, prečo bol seriál tak populárny.

A vlastne dodnes je! Na Netflixe totiž možno nájsť aj minisériu Gilmore Girls: A Year in the Life, ktorý sa na “Gilmorky” pozerá s odstupom deviatich rokov. 

Euphoria (HBO)

Streamovacie služby ale ponúkajú aj úplne nové tínedžerské seriály, ktoré sa možno klasikami stanú až o pár rokov. 

Mimoriadne dobre je hodnotená napríklad americká adaptácia predlohy z Blízkeho východu Euphoria, ktorá konečne ponúka alternatívu k zábavným seriálom spomenutým vyššie. 

Hlavná hrdinka Zendaya bojuje s drogami aj vlastnou budúcnosťou a hoci niektorým divákom môžu prekážať explicitné scény, iní ocenia výborné spracovanie od scenára až po vynikajúcu kameru.

Seriál totiž nie je natiahnutý na nekonečný počet sérií s prázdnymi epizódami. Tu sa niečo deje vo všetkých desiatich, od začiatku až po záverečné titulky. Rue, teda herečku Zendayu navyše v týchto dňoch môžete vidieť aj v megahite Duna, ktorý práve beží v kinách. 

Young Royals (Netflix)

Tínedžeri a stredná škola nesmú chýbať ani v seriáli Young Royals, z USA sa však tentokrát presunieme inam – do Európy, konkrétne do Švédska.

Nebojte sa, nejde o žiadnu romantiku z pera Rosamunde Pilcherovej, hoci vzťahy sa riešia aj tu.

Mladý Princ Wilhelm sa však nezahľadel do žiadnej dievčiny, ale do ďalšieho chlapca, čo veľmi skoro začnú riešiť aj všetky švédske médiá. 

Elite (Netflix)

Európska produkcia má na svedomí aj tento seriál. Je zo Španielska, a pokiaľ si spomeniete, aký ošiaľ dokázal vytvoriť legendárny La Casa de Papel, Elite sa určite oplatí dať šancu.

Opäť tu príde k stretu obľúbených študentov z bohatých rodín s ich chudobnými náprotivkami. Príde však ku vražde, ktorá všetko poriadne zamotá.

Seriál má výbornú kameru aj soundtrack, no za zmienku stojí hlavne fakt, že každá z častí má takmer hodinu a Netflix už ponúka 4 série. Na rozvíjanie scenára je tak priestoru viac než dosť. 

Všetky seriály so SWANom

Streamovacie služby ako Netflix, HBO GO či Amazon Prime Video sú dnes plné kvalitného obsahu a to ešte na Slovensku čakáme na príchod HBO Max alebo Disney+.

Ktorúkoľvek z týchto služieb si predplatíte, môžete si byť istí, že s rýchlym internetom od SWANu zvládnete pozerať čokoľvek, aj kým budú ostatní členovia rodiny využívať domácu Wi-Fi ešte inak.  

Aktuálne navyše beží akcia, vďaka ktorej získate 4-eurovú zľavu na prvých 15 mesiacov. Náš internet tak môžete mať už od 5,99 eur mesačne.


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií